واکسیناسیون تنها راه درمان کرونا است


دو سال کامل با این ویروس و ما هنوز درگیر و زندگی با آن هستیم. این ویروس برای مدت طولانی اینجا با ما بوده است و نمی‌خواهد از بین برود. در طول دو سال گذشته، ما شاهد چندین موج مختلف و اثرات بد ویروس بوده‌ایم.

واکسیناسیون تنها راه درمان کرونا است – آیا برای کودکان بی خطر است؟

همه چیز در سال ۲۰۱۹ شروع شد، با ریشه های آن که گفته می شود از چین سرچشمه می گیرد، ویروس در سال ۲۰۱۹ فوران کرد. ویروس کرونا که توسط ویروس SARS-CoV-2 ایجاد می شود، یک بیماری عفونی در ابتدا درمان خاصی نداشت و در نتیجه باعث ایجاد یک بیماری شد. فضای ترس و نگرانی در بین همه. موج اول وحشیانه ترین موج بود، دانشمندان، پزشکان و همه کارکنان مراقبت های بهداشتی از پیامد جهانی شوکه شدند.

واکسیناسیون تنها راه درمان کرونا است - آیا برای کودکان بی خطر است؟

این ویروس به شدت فوران کرد، با چندین هزار نفر مبتلا و صدها نفر جان خود را از دست دادند، کارکنان مراقبت های بهداشتی احساس درماندگی کردند زیرا اطلاعات کافی نداشتند و درمان مناسبی نمی دانستند. دولت ها و موسسات بهداشتی و درمانی از اقدامات و عواقب این ویروس و آنچه در پیش است بی اطلاع بودند. اما همانطور که علم پیشرفت کرد و با تلاش مداوم کارکنان مراقبت های بهداشتی، درمان را یافتیم.

دولت‌ها اقدامات متعددی از جمله اعمال قرنطینه برای ماه‌ها، محدودیت‌های سفر، جابجایی کالاها و خدمات به‌ویژه مربوط به خدمات ضروری، استفاده اجباری از ماسک و سپر و غیره انجام دادند. علیرغم تلاش های متعدد، رونق بسیار زیادی در پرونده ها ایجاد شد و کادر درمانی تحت فشار قرار گرفتند. سه موج عمده دیده می شود. موج اول تقریباً در همه زمینه‌های نه تنها زندگی، بلکه در تجارت و سازمان‌ها، عدم تعادل و اختلال ایجاد کرد.

واکسیناسیون راه خود را باز کرده بود. چندین سازمان با تیم دانشمندان کارآمد خود در راه کشف واکسن ها بودند. چندین آزمایش و خطا قبل از کشف واکسن انجام شد.

هر بار که با کاهش موارد، نشانه‌ای از تسکین مشاهده می‌شد، ویروس جهش یافته و تکامل می‌یابد. موج دوم دلتا بود، همان محدودیت‌های قدیمی اعمال شد، اما این بار مردم چندان نگران این ویروس نبودند، زیرا واکسیناسیون‌ها در اوج و مصونیت بود. کووید فقط یک عفونت رایج نیست، بلکه به عنوان یک بیماری همه گیر اعلام شده است.

سپس ویروس مقداری کاهش یافت و محدودیت ها لغو شد. اما همانطور که می دانیم تاریخ تکرار می شود، ویروس جهش یافت و دوباره تکامل یافت. این بار Omicron بود. با این حال، نتوانست حس ترس را در سراسر جهان القا کند.

چندین کشور تحت تأثیر قرار گرفتند اما اکثریت آنقدرها جابجا نشدند. مردم این موج را وحشیانه نمی دانند و کار در جریان است. کسب و کارها نیز به طور کامل شروع به کار کرده اند و اکنون مایلند از ماژول اداری به کار عادی خود برگردند.

واکسیناسیون در حال انجام است، چندین شرکت واکسن های خود را ارائه کرده اند. در حال حاضر، واکسیناسیون برای بزرگسالان و سالمندان در دسترس بوده است و واکنش گسترده است. اما بچه ها چطور؟ حتی آنها به مصونیت در برابر این ویروس وحشیانه نیاز دارند. از این رو شرکت فایزر نیز روی این موضوع کار کرده است. آنها این واکسن ها را برای کودکان زیر هجده سال نیز در دسترس قرار داده اند.

واکسیناسیون تنها راه درمان کرونا است. فایزر روی واکسیناسیون برای گروه سنی پنج تا یازده کار کرده است، تنها تفاوت در حد دوز است. از آنجایی که کودکان نیز به واکسیناسیون نیاز دارند، واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 تایید شده توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تزریق خواهد شد.

نگرانی اصلی این است که یک مطالعه نشان می دهد که این واکسیناسیون ایمنی کمتری را به کودکان ارائه می دهد. گزارش ها حاکی از آن است که کارایی واکسیناسیون بسیار کاهش یافته است. موارد بستری در بیمارستان به بیش از پنجاه درصد کاهش یافته است. این موضوع باعث نگرانی و زمینه برای مطالعه در مورد واکسیناسیون می شود.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر