همه چیز درباره حساسیت ها ، حساسیت ها و اگزمای غذایی کودک – اوه عزیزمآیا کوچولوی شما تا به حال به چیزی که خوردند واکنش نشان داده است؟ یا شاید شما مواد جامد را شروع کرده اید و می خواهید بدانید چگونه غذاهای حساسیت زا را به درستی معرفی کنید؟ تشخیص درست واکنش کودک به غذاهای خاص می تواند مشکل باشد.

اصطلاحات “حساسیت غذایی” و “حساسیت غذایی” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. این به این دلیل است که هر دو دارای علائم همپوشانی هستند که می تواند تفسیر نادرست را تسهیل کند. با این حال ، هر کدام از آنها نیاز به مدیریت بسیار متفاوتی دارند – این بدان معناست که گام هایی که برای ایجاد حساسیت برمی دارید ، بسیار متفاوت از اقداماتی است که برای حساسیت انجام می دهید ، هم بلافاصله و هم در دراز مدت.

تشخیص حساسیت غذایی: فوری – 2 ساعت

واکنش مربوط به آلرژی غذایی به سرعت رخ می دهد – اغلب پس از چند دقیقه ، اما می تواند در هر زمان پس از 2 ساعت پس از مصرف غذای ماشه ای باشد. اگر کودک شما پس از این پنج ساعت 2 ساعته علائم را نشان داد ، احتمالاً این یک حساسیت غذایی واقعی نیست.

مزایا و معایب آلرژی

مزیت: زمان واکنش سریع می تواند شناسایی حساسیت ها را تسهیل کند.

معایب: واکنشهای آلرژیک شدید آنافیلاکتیک می تواند زندگی را تهدید کند. همچنین برخی از آلرژی ها یک عمر طول می کشد ، که می تواند تأثیر جدی و پایداری بر زندگی فرزند شما داشته باشد.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

شناسایی حساسیت غذایی: 2+ ساعت – 3 روز

واکنش مربوط به حساسیت غذایی به تأخیر می افتد ، علائم آن بین چند ساعت تا 3 روز است.

مزایا در مقابل معایب حساسیت

مزیت: حساسیت های غذایی علامت واضحی از عملکرد صحیح روده است ، که می تواند نعمتی پنهان باشد ، زیرا حساسیت ها معمولاً هنگامی که سیستم گوارش و سیستم ایمنی به درستی حفظ می شوند برطرف می شوند. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

معایب: تاخیر علائم حساسیت غذایی را دشوارتر می کند.

معرفی غذاهای حساسیت زا

معرفی غذاهای حساسیت زا بخش مهمی از شروع مواد جامد است و مهم این است که بدانید چگونه پیش بروید.

دستورالعمل های قبلی پیشنهاد کرده بودند که معرفی غذاهای پرخطر تا بعد از اولین تولد نوزاد به تعویق بیفتد. با این حال ، تحقیقات فعلی نشان می دهد که کشف اولیه کلیدی است. در حقیقت ، معرفی غذاهای حساسیت زا بین 6 تا 12 ماهگی در واقع خطر احتمالی نوزاد شما را کاهش می دهد.

در حالی که هر غذایی می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند ، 8 غذای حساسیت زای پرخطر وجود دارد که 90 درصد از کل واکنش ها را در کودکان تشکیل می دهند. ساختن یا شکستن نیست ، اما من شخصاً ترجیح می دهم آنها را به این ترتیب معرفی کنم:

زرده تخم مرغ> آجیل درختی> بادام زمینی> ماهی> غذاهای دریایی> سویا> سفیده تخم مرغ> محصولات لبنی> گندم.

(ممکن است متوجه شوید که این عدد 9 است نه 8 ، زیرا پیشنهاد می کنم زرده و سفیده تخم مرغ را به طور جداگانه معرفی کنید ، زیرا سفیده تخم مرغ بیشتر واکنش نشان می دهد.)

نحوه معرفی بهترین غذاهای حساسیت زا به نوزادان:

 • هر ماده غذایی حساسیت زا را به صورت جداگانه (بنابراین بدون بادام زمینی علاوه بر نان گندم) ، در ابتدای طولانی ترین دوره بیداری نوزاد ، برای بررسی واکنش ها (نه فقط قبل از خواب) ، معرفی کنید.

 • خیلی زود پیشنهاد نکنید برای شروع با طعم کمی شروع کنید ، 10 دقیقه منتظر واکنش فوری باشید ، سپس بیشتر (بیش از 2 قاشق چای خوری) ارائه ندهید.

 • 4 روز کامل صبر کنید تا واکنش تاخیری بررسی شود.

 • این مراحل را با همان غذا ، در مجموع 3 مقدمه ، تکرار کنید.

 • به سراغ غذای آلرژیک بعدی بروید. ⠀⠀⠀⠀

غذاهای کم خطر

سایر غذاهای کم خطر را می توان سریعتر یا در ترکیب با غذاهای دیگر معرفی کرد. من همچنین توصیه می کنم که اولین آشنایی کودک با غذای جامد با غذای کم خطر انجام شود ، نه یکی از 8 بهترین غذاهای حساسیت زا. در حالی که قرار گرفتن در معرض عوامل آلرژی زا مهم است ، شما می خواهید اولین گاز کودک شما تا حد امکان بدون استرس و دلپذیر باشد.

چه چیزی را باید تماشا کرد؟

دوباره به خاطر داشته باشید که اقدامی که باید انجام دهید بستگی به زمان بروز واکنش دارد:

اگر کودک شما واکنش آلرژیک دارد چه باید بکنید؟

در نظر گرفته می شود که کودکان در صورت ابتلا به آلرژی غذایی بسیار بالا هستند: شجره نامه آلرژی غذایی ، اگزمای متوسط ​​تا شدید و / یا آسم.

تصور نکنید که کودک شما پس از ارائه غذای خاصی بدون واکنش به آن “شفاف” است. اغلب قبل از تشخیص علائم چند مورد نیاز است ، زیرا واکنش ها با هر تغذیه بعدی بدتر می شوند.

در صورت واکنش آلرژیک به نوزاد چه باید کرد:

 • غذا را متوقف کنید ، آنها را از غذا جدا کنید.

 • دست و صورت آنها را پاک کنید.

 • با آنها بمانید و در مورد تورم + / یا بی حالی صحبت کنید.

 • بسته به شدت ، یک آنتی هیستامین دوستانه مانند بنادریل مایع تجویز کنید.

 • اگر علائم خفیف / متوسط ​​هستند: با پزشک خود تماس بگیرید.

 • در صورت شدید بودن علائم: با 911 (یا پزشک اورژانس محلی خود تماس بگیرید). ⠀

آیا کودک شما برای همیشه آلرژی خواهد داشت؟

کودکان با بالغ شدن بدن و سیستم ایمنی بدن می توانند بر آلرژی خود غلبه کنند.

حساسیت به بادام زمینی ، آجیل درختی ، ماهی و غذاهای دریایی به طور کلی یک عمر طول می کشد. تنها 10 تا 20 درصد از کودکانی که به این آلرژی مبتلا هستند بر آنها غلبه می کنند.

بسیاری از آنها قبل از اولین تولد خود به شیر ، تخم مرغ ، گندم یا سویا حساسیت نشان می دهند ، اما می توانند تا 5-9 سال نیز باقی بمانند. با این حال ، حتی این حساسیت ها کمتر از دهه های گذشته برطرف می شوند. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

اگر کودک حساسیت غذایی یا اگزما دارد چه باید کرد؟

حساسیت های غذایی و اگزما ناشی از یک چیز است … چیزی که به عنوان “روده نشت کننده” شناخته می شود.

روده به عنوان یک سد عمل می کند و مواد غذایی هضم نشده را در دستگاه گوارش نگه می دارد ، اما کسانی که روده نشتی دارند ، بین سلولهای پوشش داخلی روده خود شکاف کوچکی دارند. این به ذرات غذا از روده اجازه می دهد تا از طریق روده وارد جریان خون شوند ، که می تواند علائم مختلفی از جمله اگزما را ایجاد کند.

کرم های موضعی می توانند به کاهش علائم خارجی اگزما کمک کنند ، اما آنها فقط یک راه حل مفید برای پوشاندن علائم هستند – به این معنی که به “علت اصلی” نمی رسند. هیچ چیز بیشتر از درمان جامع از درون کمک نمی کند. حمایت از روده کودک شما کلید حل حساسیت های غذایی و اگزما است ، زیرا روده نوزاد سالم تر است ، هضم و سیستم ایمنی بدن او بهتر عمل می کند.

پروتکل غذا و اگزما

این یک نسخه بسیار فشرده از پروتکل پشتیبانی روده OBN است. این به بسیاری از بچه های کوچک ، از جمله من کمک کرد!

1. با حذف رژیم غذایی ، غذاهای محرک را شناسایی کنید

از بین بردن غذاهای طاقت فرسای احتمالی 3-4 هفته+

2. میکروبیوم را بسازید

 • پروبیوتیک ها: به ویژه سویه هایی که به هیستامین کمک نمی کنند. من پروبیوتیک Smidge’s Child را دوست دارم (قبلاً پروبیوتیک کودک GutPro Corganics نامیده می شد).

 • پری بیوتیک ها: غذایی برای باکتری های مفید من ProBiota Immune by Seeking Health را دوست دارم.

 • غذاهای تخمیر شده: در صورت عدم تحمل هیستامین.

3. تقویت روده

 • گلوتامین: یک اسید آمینه کلیدی برای جلوگیری از التهاب در روده و ترمیم روده نشت شده است.

  • غذاسرشار از گلوتامین است ، مانند آبگوشت استخوان ، پروتئین حیوانی (به ویژه گوشت های ارگانیک) و کلم ترش (در صورت عدم تحمل هیستامین).

 • پودر کلاژن: پروتئین اصلی ساختاری است که از بافت همبند در روده تشکیل شده و به ترمیم پوشش محافظ آن کمک می کند.

4- از سیستم ایمنی بدن حمایت کنید

 • تا جایی که ممکن است تماس با سموم را کاهش دهید (محصولات داخلی)

 • روغن کبد ماهی: با حفظ سلامت روده و ایمنی ، التهاب را در بدن کاهش می دهد.

 • غذاهای ضد التهابی و غنی از مواد مغذی: به تعادل سیستم ایمنی کمک می کند و می تواند التهاب اگزما / روده را تسکین دهد.

 • خواب و آفتاب کافی: سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

5. کرم خارجی برای اگزما

این به “علت اصلی” نمی پردازد ، اما می تواند تسهیل کننده باشد. من با لانولین دارویی بهترین نتایج را دیده ام.

بعد از حمام:

دیدگاهتان را بنویسید