هشدار؛ این شامپو شما را کچل می کند!


محصولات مضری در شامپو وجود دارد که آسیب زیادی به مو وارد می کند و باعث ریزش و طاسی مو می شود.

میلیون ها شامپو در سراسر جهان برای موهای مردانه اختصاص داده شده است. اما انتخاب شامپویی که باعث ریزش موی مردان نشود بسیار مهم است.

زیرا شامپوی نامناسب می تواند به موهای شما آسیب برساند و حاوی مواد شیمیایی مضر باشد.

شما باید بدانید چه چیزی را روی موهای خود بگذارید و چگونه این کار را انجام دهید. مطمئن شوید که موهای خود را به درستی بشویید. طیف گسترده ای از محصولات مو برای کمک به تقویت، حالت دادن یا از بین بردن شوره سر استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: شیوع بیماری مهلک و مرموز با منشا بستنی!

بسیاری از این مواد مشکلی ندارند، اما برخی از شرکت ها ممکن است مواد مضر را به شامپو اضافه کنند تا محصول را ارزان تر کنند.

مواد مضر موجود در شامپو

از دیگر مواد مضر سدیم لوریل سولفات و لوریت سولفات است که برای تمیز کردن مو از چربی و کثیفی استفاده می شود. اگر بیش از حد از این مواد استفاده کنید، روغن طبیعی و پروتئین مو از بین می رود و موهای شما ضعیف می شود.

مواد شیمیایی مانند ایزوپروپیل الکل و پروپیلن گلیکول باعث خشک شدن و شکافتن مو می شوند و بیشتر از اینکه مفید باشند مضر هستند.

همچنین باید توجه داشت که موها نباید در معرض مواد شیمیایی و فشار بیش از حد به موها قرار گیرند.

مواد شیمیایی مانند ایزوپروپیل گلیکول و پلی اتیلن گلیکول می توانند همین اثر را داشته باشند.

انتخاب محصولاتی که حاوی مواد طبیعی بیشتری مانند روغن نارگیل یا روغن جوجوبا هستند، جایگزین مناسب تری برای این نوع شامپو هستند. علاوه بر شامپویی که برای موهایتان انتخاب می کنید، به این نکته نیز توجه کنید که مدل موهایتان به گونه ای باشد که به موها استرس وارد نکند. .

مثلا مدلی که به فولیکول مو فشار می آورد و موها را بیرون می کشد، شکننده تر می شود و موها می ریزند.