نیاز به ماسک در ایالات متحده چیست؟


در چند سال گذشته، همه ما یک چیز رایج در هر فردی که از خانه خود بیرون می‌رود دیده‌ایم – ماسک. با تشکر از این ماسک‌ها که به ما کمک کردند حتی در این وضعیت همه‌گیر احساس امنیت کنیم. اما آیا این هنوز نیاز زمان است؟

آیا ایالات متحده به ماسک نیاز دارد؟

اکنون که موارد ابتلا به کووید کاهش یافته است، بسیاری از کشورها مانند ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا استفاده از ماسک را کاهش داده اند. طبق دستورالعمل‌های جدید CDC، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، شهروندان از پوشیدن ماسک در داخل خانه که شامل مدارس نیز می‌شود، آسوده خاطر هستند، مگر اینکه سطح بالایی از کووید-۱۹ وجود داشته باشد. اگرچه مسافران قطار، اتوبوس، هواپیما هنوز نیاز به پوشیدن آنها دارند.

آیا ایالات متحده به ماسک نیاز دارد؟

مدیر CDC، روشل والنسکی گفت که آنها ابزارها و درمان های قوی تری برای محافظت از خود مانند واکسن، تقویت کننده ها، تهویه بهتر و غیره دارند. متخصص بیماری های عفونی در مرکز جان هاپکینز برای امنیت سلامت، دکتر. امش آدالجا، گفت که اگرچه نرخ انتقال بالا است، اما شدت ویروس Omicron در مقایسه با انواع دیگر حداقل است. افرادی که قبلاً واکسینه شده اند مقاومت بیشتری دارند. بنابراین، میزان بستری شدن در بیمارستان پایین است.

دستورالعمل‌های جدید به جای انتقال کووید، بر نظارت بر ظرفیت بیمارستان و نرخ عفونت تمرکز دارد، زیرا این موضوع همیشه نگرانی بوده است. پیش از این، زمانی که مقامات نیوجرسی، کانکتیکات، دلاور، کالیفرنیا و اورگان اعلام کردند که ماسک‌ها را بردارید، والنسکی گفت که زمان مناسبی نیست.

اما اکنون، حتی فرمانداران نیویورک و ماساچوست اعلام کرده اند که قوانین پوشاندن صورت را آسان تر می کنند زیرا مردم نیز از پوشیدن ماسک خسته شده اند.

مردم اکنون می توانند از مزایای ورود به رستوران ها، تئاترها و سالن های ورزشی بدون نیاز به ارائه مدرک واکسیناسیون خود بهره مند شوند. پس از دو سال، مردم می توانند انتظار عادی بودن را داشته باشند و به زندگی خود ادامه دهند.

ماساچوست دارد یک جمهوری خواه به نام بیکر گفت که دومین نرخ بالای واکسیناسیون کودکان در کشور است. در دسترس بودن ابزارها نیز در مقایسه با آنچه در ابتدا بود، برای مقابله با همه‌گیری افزایش یافته است.

جاناتان پالمبو، سخنگوی منطقه گفت که ایالت تصمیم خود را بدون اطلاع قبلی به آنها اعلام کرد. و مدارس دولتی بوستون گفتند که هنوز در مورد مسئولیت های خود در قبال قانون جدید نگران هستند.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که کاخ سفید هنوز در حال ارزیابی است که آیا قوانین موافق هستند یا خیر. کاخ سفید به داده ها و علم و توصیه رهبران محلی از جمله فرمانداران برای انجام همین کار متکی است.

مردم قبلا پذیرفته اند که ویروس کرونا مانند هر بیماری تنفسی دیگری است و شروع به درمان آن به عنوان بخشی از زندگی روزمره خود کرده اند. در میان همه اینها، سوئد، کشوری در اروپا، حتی اعلام کرده است که همه گیری همه گیر شده است، در حالی که دانشمندان تمام تلاش خود را می کردند تا با صبر و حوصله با این وضعیت مبارزه کنند.

لنا هالنگرن، وزیر بهداشت گفت که ممکن است محدودیت ها کمی کاهش یافته باشد و کووید دیگر به عنوان یک خطر تلقی نمی شود، اما همه گیری هنوز به پایان نرسیده است. کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا، استلا کیریاکیدس، گفت که اگرچه میزان مرگ و میر ثابت است، اما هنوز باید محتاط باشیم.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا نیز طرفدار لغو محدودیت های کووید در انگلیس برای بازگرداندن اقتصاد بیمار و همچنین سلامت روان مردم است. این تصمیم توسط رهبران اسکاتلند و ولز که محدودیت‌های کووید را تعیین کرده‌اند مورد انتقاد قرار گرفت.

استارمر، رهبر حزب کارگر نیز گفت که دولت نباید عجولانه تصمیم بگیرد و همچنین باید روشی مسئولانه برای مقابله با این ویروس کشنده داشته باشد. پیش از این، انگلیس حتی یک “روز آزادی” را در ۱۹ جولای جشن می گرفت، زمانی که برخی از محدودیت ها برداشته شد، قبل از قوانین جدید ویروس Omicron.

ماسک نه تنها از ما در برابر ویروس محافظت می کند، بلکه حتی قبل از همه گیری، بسیاری از مردم برای محافظت از خود در برابر گرد و غبار و آلودگی به آن اعتماد می کردند. پس آیا ما می توانیم دیگر از ماسک استفاده نکنیم؟ امنیت را انتخاب می کنیم یا آزادی؟ آیا ما به سمت پایان این همه گیری وحشتناک پیش می رویم؟ پاسخ به این سؤالات نیاز زمان است.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر