نویسنده جیران در این سریال درباره قاعدگی صحبت می کند: شرم!


پخش گسترده کلیپی درباره قاعدگی شخصیت همسایه در این سریال جنجال به پا کرد.

به گزارش صبح صبح، برخی از زردهای مجازی با انتشار آهنگ های خنده دار و شوخی با این سکانس، آن را مسخره کردند.

حال احسان جوان نویسنده سریال جیران با متنی به این موضوعات پاسخ داده است.

متن از جیران

وی در این مورد در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

چرا برخی از صاحبان صفحات سرگرم کننده فکر می کنند که باید از هر چیزی چیزی بسازند؟ چرا با مخاطب همراهی کنیم – و در این مورد خاص، زنان حاضر در تماشاگر؟

با کمال تعجب سعی می کنید گامی در جهت عادی سازی برخی حرف های بیهوده بردارید، شاید زنان کشورتان در داروخانه ها و سوپرمارکت ها بتوانند راحت تر نفس بکشند و محصول مورد نیاز خود را بدون این شرم تحمیلی و مضحک که ندانند این کجا خراب شده است، بخرند. فرهنگ ریشه دارد، بخشی از مردم خودشان پست می گذارند و در مورد زحمات شما نظر می دهند؟

یک زن تا کی باید برای یک خرید ساده از یک بقال ساده دوری کند؟ تا کی باید ذات خود را از چشم خود و از چشم بیگانه پنهان کند؟ حالا که حسابرسی تایید شده چرا مردم تعجب می کنند و تعجب می کنند و مورد انتقاد قرار می گیرند؟

من فمینیست نیستم و ادعایی هم برای دفاع از حقوق زنان ندارم. من دنبال کلاهی از مو نبودم و نیستم، چون می‌دانم ما مردیم، اگر انصاف داشته باشیم و به بی عدالتی موجود دامن نزنیم، شاهکار کرده‌ایم، جنگیدیم و تقدیم تبعیض و محدودیت کردیم. در رابطه جنسی !

تعجب نویسنده

اما وقتی کامنت ها را می خوانی و لایک های افرادی را می بینی که نباید، مغزت سوت می زند. ما با خانواده ندیدیم که عملکرد طبیعی بدن انسان چیست (در این بحث یک زن و در سریال همسایه ما) و چه جای کنایه ای است که شما زیر آن می نویسید.

خانواده هایی که هنوز چنین مشکل ابتدایی و ساده ای برایشان حل نشده است نیاز به اظهار نظر دارند و هیچ یک از آنها که همه اعضای گروه هستند نیاز به مشاوره ندارند. پس شما شاکی و شاکی هستید؟

چند قرن طول می کشد تا با چنین چیزهای پیش پاافتاده ای به شیوه ای متمدن برخورد کنیم؟ نیمی از مردم جهان باید ماهی یک بار شرمنده شما باشند، چه کار می کنید؟ و چقدر دردناک است وقتی می‌بینی راندی که تازه در آن جنگیدی باید برگردی و یک راند دیگر در پایین بجنگی!

این چه سمی بود که دیدی؟ تو برادر من هستی. تو مصداق تحقیر نفس هستی خواهرم. هیچ کس نباید از ذات خود خجالت بکشد. زهر ناب در چشمانت نه در سکانسی که نوشتی.

پی نوشت: کامنت ها رو قفل نمیکنم ولی چون اصلا حوصله استرس و مشاجره کلامی ندارم و حوصله استرس و مشاجره کلامی ندارم به هیچ کدوم جواب نمیدم. نظرات. متاسفم بچه ها.