نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا خادمیان


به  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی به سلامت بدن آسیب می رساند

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند به محض بیدار شدن قهوه را با معده خالی بنوشند ، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، مصرف آن در صبح نیز می تواند بر سطح ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

اکثر ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح هنگام خالی بودن معده مصرف شود ، می تواند مضر باشد زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید هیدروکلریک) را افزایش می دهد. معمولاً در هنگام هضم رخ می دهد. بنابراین ، چون هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح عمل خود را بر روی مخاط معده هدایت می کند و علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع ، تا رفلاکس ، ورم معده و زخم ایجاد می کند. تبدیل می شود.

اثرات قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به عملکرد معده آسیب برساند ، برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن از خواب در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به عنوان “هورمون استرس” نیز شناخته می شود ، در بالاترین سطح خود در بدن است و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. بنابراین ، برای سلامتی خود ، بیایید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مرحله را برای اولین بار در زمان اوج گرفتن کورتیزول به چند ساعت به تعویق بیندازیم.

برای همه کسانی که قادر به انجام این کار نیستند ، بهتر است فنجان قهوه صبح خود را با صبحانه ای غنی از غلات کامل و فیبر بخورید تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن پس از 15 دقیقه به دست می آید.

دیدگاهتان را بنویسید