نقش پروتئین سلولی در پیری و خطرات آن


سلامتی همیشه برای ما منطقه ای از دغدغه های مهم بوده و خواهد بود. این نه تنها نقش مهمی در سبک زندگی و روال روزمره ما دارد، بلکه تا آخر عمر بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما است. سلامت ما توسط عوامل متعددی مانند غذا، تغذیه، بیماری ها و غیره کنترل می شود. در حالی که ما می توانیم غذا و تغذیه را کنترل کنیم، شانس ابتلا یا عدم ابتلا به یک بیماری گاهی تحت کنترل ما نیست.

نقش پروتئین سلولی در پیری و خطرات آن

اخیراً استنفورد مطالعه‌ای را ارائه کرده است که موضوع بیماری‌های مرتبط با افزایش سن را که توسط کارخانه‌های پروتئین سلولی ایجاد می‌شود، برجسته کرده است. کارخانه های پروتئین سلولی عمدتاً بر روی روش خط مونتاژ کار می کنند. طبیعتاً با گذشت زمان این خطوط مونتاژ پیر می شوند. ما نمی دانیم که این پیری منجر به شروع اثر گلوله برفی می شود.

نقش پروتئین سلولی در پیری و خطرات آن

این اثر باعث افزایش تولید پروتئین های تا شده اشتباه می شود. زمانی که این پروتئین‌های تا شده اشتباه وارد بدن انسان می‌شوند و بیماری‌های مرتبط با سن مانند آلزایمر، بیماری پارکینسون و بسیاری موارد دیگر را تشکیل می‌دهند، این موضوع نگران‌کننده می‌شود.

علاوه بر این، به دلیل این تا شدن اشتباه پروتئین، ریبوزوم‌های بدن ما دیگر برای انجام وظایف ضروری مانند سنتز پروتئین کارآمد باقی نمی‌مانند. همچنین، همانطور که توسط تحقیقات دانشگاه استنفورد استنباط می شود، این وضعیت واحد مسئول بدن ما برای ساخت پروتئین را ناتوان می کند. برای شکستن این فرآیند برای سهولت درک، محققان در آزمایشگاه جودیت فریدمن، رئیس صندلی دونالد کندی در استنفورد، در حال انجام ترکیبی از آزمایش ها و تجزیه و تحلیل هستند.

آنها به این نتیجه رسیدند که با افزایش سن، از آنجایی که پروتئین تا شده نادرست در بدن یک ارگانیسم تجمع می یابد، مکانیسم بدن آنها را غیرفعال می کند که از تجمع پروتئین جلوگیری می کند. آنها پس از یک آزمایش مقایسه ای بین کرم های گرد و مخمر به این بیانیه پاسخ دادند. کوین استاین، محقق رسمی پسادکتری در آزمایشگاه فریدمن، اظهار داشت که در حالی که می دانیم این بیماری چه عواقبی را به همراه دارد، نیاز شدیدی به بررسی نقشه بیولوژیکی این بیماری برای تدوین هر گونه روش درمانی برای آن وجود دارد.

عملکرد ساده پروتئین ها زمانی متوقف می شود که پروتئین های تا شده نادرست به یکدیگر بچسبند و منجر به انعقاد و سمی شدن فرآیندهای سلولی شود.

وقتی چنین شرایطی می تواند منجر به ALS، آلزایمر، پارکینسون و بیماری هانتینگتون. فریدمن افزود: برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید در وهله اول از تا زدن نادرست جلوگیری کرد که با حفظ اجرای صحیح در زمان ساخت پروتئین می توان این کار را انجام داد. او همچنین اشاره کرد که هر سلول میلیون‌ها پروتئین می‌سازد، که تغییر چین‌خوردگی آن را دشوار می‌کند. چنین رویدادی از تجمع و تا زدن اشتباه به طور قابل توجهی کمتر رخ می دهد.

پس از آزمایشی که توسط تحقیق انجام شد، محققان به استدلال های قطعی زیادی رسیدند. آنها اشاره کردند که عملکرد ریبوزوم ها به طور مستقیم با پیر شدن پروتئین تجمع یافته مرتبط است. افزایش سن منجر به افزایش تجمع و برخورد ریبوزوم می شود.

هر زمان که تحقیق صورت می گیرد، فضایی را برای انبوهی از سوالات باز می کند و در این مورد نیز روند مشابهی را نشان می دهد. این منجر به یک سری تحقیقات، آزمایش ها و بحث ها در مورد همین شد. همچنین با گذشت زمان، سوالات نیز چند برابر می شوند.

فابیان مورالس پولانکو، محقق فوق دکترا در آزمایشگاه فریدمن، این را سرآغاز آینده ای شگفت انگیز می دانست.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر