نقش استرس در گسترش و ترویج بیشتر بیماری عروق کرونر قلب


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری کرونر قلب از دهه 1960 به عنوان یک عامل بیماری زای انسان شناخته شده است. ویروس کرونا انسان و بسیاری از مهره داران را مبتلا می کند. در انسان ، این بیماری در درجه اول مربوط به عفونت های تنفسی یا گوارشی است ، اما علائم از سرماخوردگی معمولی تا عفونت های شدید تنفسی تحتانی مانند ذات الریه را شامل می شود.

طیف وسیعی از ویروس های کرونا در خفاش ها یافت می شود که ممکن است نقش مهمی در توسعه ویروس های توالی آلفا ویروسی ایفا کنند. با این حال ، گونه های جانوری دیگر نیز می توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

تنش

همه افراد به طرق مختلف استرس را احساس می کنند و به طرق مختلف به آن واکنش نشان می دهند. میزان استرس شما و نحوه واکنش شما به آن می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات سلامتی شود ، به همین دلیل است که این کار را در زمان استرس انجام می دهید. می تواند بسیار مهم باشد.

بیماری عروق کرونر قلب یک بیماری ناشناخته است که هیچ پاسخی برای کنترل آن در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و این باعث ایجاد ترس در مردم سراسر جهان می شود.

علم پزشکی هنوز نتوانسته است درمانی مناسب برای این بیماری پیدا کند. رسانه ها و پزشکان دائما تأکید می کنند که ما باید از حضور در جلسات عمومی ، مراقبت ، رعایت بهداشت شخصی و ماندن در خانه خودداری کنیم. همه اینها ترس بیشتری ایجاد می کند.

داشتن آرامش روحی و آرامش درونی برای مقابله با این بیماری نیازمند انسجام اجتماعی است ، اما متأسفانه در کشور ما ، ایران ، این همبستگی بین خود مردم و بین مردم و دولت وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند ، مردم نمی توانند از داروخانه ها ماسک و ضدعفونی کننده تهیه کنند و این باعث ایجاد استرس در افراد می شود و سیستم ایمنی بدن را به شدت کاهش می دهد و ایمنی پایین باعث بیماری می شود.

با تغذیه در برابر تاج ، سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید

قرنطینه

مردم از شیوع ویروس در سراسر جهان نمی ترسند ، بلکه از ناشناخته ها می ترسند.

بیماران مبتلا به آنفولانزا عموماً یک روز قبل از شروع علائم آلوده می شوند و ظرف پنج روز به این بیماری مبتلا می شوند ، اما مشخص نیست چه زمانی بیماران مبتلا به ویروس کرونا مبتلا می شوند یا چه زمانی آلوده می شوند.

دولت ها سعی کرده اند از ازدحام جمعیت برای کنترل ویروس جلوگیری کنند. در تمام شهرها قرنطینه اعلام شد. تعیین تعداد شهرهای بزرگ برای بسیاری از افراد چشم انداز نگران کننده ای است و واقعیت این است که در دنیای امروز این امکان وجود ندارد.

چینی ها بیمارستان های بزرگی برای قرنطینه افرادی که مشکوک به آلوده شدن یا در معرض ویروس قرار گرفتن ، ایجاد کرده اند که باعث ترس عمومی در مورد این بیماری شده است.

در حقیقت ، ویروس کرونا چندان مسری نیست و فقط نقاط ضعیف یا ایمنی سیستم ایمنی بدن را شبیه سایر ویروس های عفونی مورد هدف قرار می دهد.

دپارتمان بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد که اگرچه میزان انتقال بیماری کووید 19 زیاد است ، اما میزان مرگ و میر آن کمتر است.

از بین افرادی که در سراسر جهان تست کووید 19 مثبت بود ، نزدیک به 80 درصد علائمی را که نیاز به بستری شدن داشتند نشان ندادند. به عبارت دیگر ، نیازی به وحشت نیست.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در زمینه بیماریهای دیگر کمک می کند. در حال حاضر میزان مرگ و میر کرونا در جهان 2 درصد است. هنوز مشخص نیست که این ویروس چقدر مسری است ، اما تخمین زده می شود که علائم cdc2 تا 14 روز پس از تماس ظاهر می شود و عمدتا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود.

علائم این ویروس تب ، سرفه و تنگی نفس است. مانند بسیاری از بیماری های دیگر ، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض خطر هستند.

پیامدهای روانی

صحبت با 5 نفر در مورد این بیماری انواع مختلفی از پاسخ ها را ارائه می دهد ، برخی ماسک صورت سفارش می دهند و آب جمع آوری می کنند ، برخی فکر می کنند به جای دیگری بروند و برخی هنوز در مورد این ویروس چیزی نشنیده اند.

علاوه بر اینها ، بخشی از مشکل این است که افراد در ارزیابی ریسک چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ ، مردم از احساسات خود برای ارزیابی خطرات استفاده می کنند نه تجزیه و تحلیل و منطق.

کنترل سختگیرانه

برای اینکه مردم کمی نگران باشند ، بهتر است اطلاعات را از منابع معتبر دریافت کرده و در مورد حقایق تامل کنید. دست ها باید حداقل 20 ثانیه با آب و صابون شسته شوند ، یا قبل از غذا خوردن و بعد از لمس بینی ، سرفه یا عطسه با دستمال یا دستمال ، از دستمال یا الکل حاوی حداقل 60 درصد الکل استفاده شود. داخل آرنج

از تماس پارچه با چشم ، بینی و دهان خودداری کنید ، زیرا ویروس از طریق مجاری تنفسی منتقل می شود. اگر شخصی در خانه بماند ، ممکن است فرد مبتلا به ویروس نباشد ، اما مقامات توصیه می کنند که چنین افرادی در خانه بمانند و در صورت مشکوک بودن به ویروس کرونا ، برای تمیز کردن سطوح با کلینیک محلی خود تماس بگیرید.

از اسپری یا دستمال مرطوب ضدعفونی کننده برای سطوح لمسی مانند کلید چراغ ، میز ، تلفن و غیره استفاده کنید و از افراد بیمار اجتناب کنید.

خطرات استرس در بیماری عروق کرونر قلب

محققان دریافته اند که برخی از افراد ممکن است برای اولین بار در طول بیماریهای روانی مشکلات روانی را تجربه کنند و در تنظیم افسردگی و اضطراب مشکل داشته باشند.

برخی از شرایط بهداشت روانی موجود ممکن است بدتر شود. تحقیقات نشان می دهد افرادی که به طور خاص در معرض استرس و اضطراب هستند بیشتر در معرض خطر هستند. اضطراب شدید همچنین می تواند مصرف مواد را افزایش دهد. با افزایش سطح استرس ، افرادی که بهبود می یابند اغلب از این بیماری عود می کنند.

ورزش ، خواب و رژیم غذایی مناسب

این همیشه توصیه خوبی است و در موارد عدم قطعیت ارزش تأکید دارد. شواهد زیادی وجود دارد که ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال ، یک مطالعه علمی نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک از علائم اضطراب جلوگیری می کند.

تحقیقات نشان می دهد پیاده روی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. همچنین استفاده از رژیم غذایی سبک می تواند استرس افراد را کاهش دهد.

تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی سبک غنی از میوه ها و سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی به کنترل بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. افرادی که خوب استراحت می کنند بیشتر با ویروس ها مبارزه می کنند و از شر آنها خلاص می شوند.

غذاهای مناسب دوران کرونا

دیدگاهتان را بنویسید