نقاب ایلان کنترل توییتر را به دست گرفت!


هیئت مدیره توییتر به اتفاق آرا تصاحب این شرکت توسط ایلان ماسک را تایید کرد.

IJIAN گزارش می دهد که هیئت مدیره توییتر به اتفاق آرا خرید این شرکت توسط ایلان ماسک، میلیاردر آمریکایی و مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا و اسپیس ایکس را تایید کرده است.

بر اساس یک پرونده جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده که توسط TechCrunch فاش شده است، این پیشنهاد اکنون برای سهامداران توییتر ارسال شده است، آنها در جلسه سهامداران خصوصی برای تایید این معامله رای خواهند داد.

این جلسه که قبل از پایان سال جاری برگزار می شود، به سهامداران این امکان را می دهد که در مورد پذیرش پیشنهاد ماسک ۴۴ میلیارد دلاری تصمیم بگیرند.

مشارکت کنندگان توییتر در صورت انجام این کار، حق دریافت ۵۴.۲۰ دلار نقدی به ازای هر سهم را دارند. این مبلغی است که در آخرین روز معاملاتی قبل از اینکه مشخص شود ماسک ۹ درصد از سهام توییتر را تصاحب کرده است، ارزیابی شده است.

توییتر به دارایی های ایلان ماسک اضافه شد

در این مورد، هیئت مدیره توییتر به سهامداران توصیه کرد ضمن تایید مبلغ پیشنهادی، به توافقنامه ادغام رای دهند.

بر اساس این گزارش، ماسک به افزودن توییتر به دارایی‌های خود، از جمله تسلا و اسپیس ایکس، بسیار نزدیک‌تر خواهد بود.

ماسک گفت که قصد دارد توییتر را خصوصی کند، تلاش‌های ویرایشی خود را کنار بگذارد و این پلتفرم را سودآورتر کند. وی همچنین تایید کرد که صفحه توئیتر دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را به او باز می گرداند.

از زمان نمایش، ماسک بارها ادعا کرده است که توییتر به اندازه کافی برای افشای تعداد واقعی ربات‌های هرزنامه و حساب‌های جعلی در این پلتفرم که به گفته شرکت حدود ۵ درصد است، انجام نمی‌دهد.

در اوایل ماه جاری، ماسک تهدید کرد که از این قرارداد خارج می‌شود و مدعی شد که توییتر این قرارداد را نقض کرده است و باعث شد توییتر به او اجازه دسترسی به داده‌هایش را بدهد.

توییتر سخت کار می کند تا این قرارداد را ببندد، اگرچه ماسک نشانه هایی از ناامیدی را نشان می دهد.

این شرکت اکنون بیش از هر زمان دیگری به بستن قرارداد نزدیک شده است، اگرچه بسیاری از موانع نظارتی، به ویژه در مناطقی مانند اروپا، باقی مانده است.