موضوع رایج ممکن است با چندین بیماری عصبی مرتبط باشد


یک مطالعه جدید نشان داده است که ممکن است یک ارتباط مشترک بین بیماری‌های تخریب‌کننده عصبی مختلف وجود داشته باشد. هنگامی که مغز یک بیمار آلزایمر را در سطح سلولی مشاهده می کنید، می توانید متوجه توده های کوچک پروتئینی شوید که غیر طبیعی به نظر می رسند. توده‌های پروتئین مشابه را می‌توان در بیماری‌های مختلف مغزی دیگر یافت، حتی اگر تا حدودی متفاوت باشند.

موضوع رایج ممکن است با چندین بیماری عصبی مرتبط باشد

کارشناسان می گویند که هر بیماری پیچیدگی پروتئینی خاص خود را دارد که با بیماری خاص مرتبط است و شکل و رفتار پروتئین ها بسته به بیماری تغییر می کند. محققان همیشه روی چنین درهم‌تنیدگی‌های پروتئینی کار کرده‌اند، زیرا این می‌تواند به آنها کمک کند تا درمان جدیدی برای اختلالات مغزی مختلف پیدا کنند. با این حال، با توجه به پیچیدگی شرایط، نتایج چندان خوش بینانه نیست.

موضوع رایج ممکن است با چندین بیماری عصبی مرتبط باشد

مطالعه جدید نتایج جالبی در این راستا دارد و محققان در مورد اینکه چگونه این امر می تواند به آنها در مدیریت بیماری های عصبی مختلف در طولانی مدت کمک کند هیجان زده هستند. جالب اینجاست که میلیون ها نفر از بیماری های مرتبط با فیبریل رنج می برند و این در سنین بالا بیشتر دیده می شود. محققان اکنون کشف کرده اند که پروتئین TMEM106B می تواند فیبریل ها را تشکیل دهد و این ممکن است پیشرفت قابل توجهی در درک اختلالات عصبی باشد.

این همان پروتئینی است که برای تمیز کردن مواد زائد در سلول ها کار می کند. با این حال، این می تواند به دو قطعه تقسیم شود و برخی از آنها به فیبریل های سلولی متصل شوند. محققان نمونه های پروتئینی را از افرادی که بر اثر بیماری های عصبی فوت کرده بودند جمع آوری کردند. محققان از اهداکنندگان تشکر می کنند زیرا این تنها راهی است که می توانند پروتئین های موجود در افراد مبتلا به اختلالات مغزی را مطالعه کنند.

مدل سه بعدی پروتئین ها ایجاد شد و این به تیم کمک کرد تا پروتئین TMEM106B را در افراد مبتلا به اختلالات مغزی شناسایی کند. این مدل می تواند بلوک های سازنده اسید آمینه پروتئین را تجزیه و تحلیل کند. جالب توجه است که پروتئین تاو که معمولاً با بیماری آلزایمر مرتبط است، با مدل توسعه یافته توسط محققان مطابقت دارد. کبریت در حدود ۱۳۵ قطعه اسید آمینه پروتئین دیده شد. این نشان می دهد که ممکن است بین بیماری های نورودژنراتیو مختلف ارتباط مشترکی وجود داشته باشد.

هنوز مطمئن نیستید که پروتئین TMEM106B باعث بیماری های عصبی می شود، حتی اگر در اکثر بیمارانی که از چنین شرایطی رنج می برند دیده می شود. محققان گمان می کنند که این پروتئین ممکن است برخی از عملکردهای لیزوزوم را مختل کند و منجر به تشکیل فیبریل ها در مغز شود. این ممکن است باعث شود ناهنجاری در عملکرد مغز که منجر به اختلالات نورودژنراتیو می شود. اگر این امر با مطالعات بیشتر ثابت شود، می تواند درهای جدیدی را به روی محققان باز کند تا درمان های جدیدی برای چنین شرایطی ارائه دهند.

چنین شرایطی در افراد مسن بیشتر دیده می شود و با بروز چنین بیماری هایی کیفیت زندگی آنها تا حد زیادی کاهش می یابد. در بیشتر موارد، درمان این شرایط امکان پذیر نیست و با گذشت زمان رو به زوال است. افراد در برخی موارد حافظه خود را از دست می دهند و توانایی آنها برای داشتن یک زندگی عادی می تواند ضربه بزرگی به این بیماری وارد کند. محققان امیدوارند که مطالعه جدید بتواند به نتیجه گیری در مورد علت دقیق چنین اختلالات مغزی منجر شود.

در بسیاری از موارد، زوال عقل حتی می تواند افراد میانسالی را درگیر کند و این می تواند عوارض زیادی را به همراه داشته باشد. از آنجایی که روش‌های درمانی موجود قادر به معکوس کردن وضعیت نیستند، بیماران باید سخت تلاش کنند تا پیشرفت بیماری را کاهش دهند. هنگامی که بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده می شود، کنترل وضعیت آسان می شود و می توان به روشی موثر از پیشرفت آن کاست. از سوی دیگر، تشخیص در مراحل پایانی اغلب منجر به عوارض می شود و رسیدگی به وضعیت دشوار می شود.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر