مطالعه رویکرد جدیدی برای اصلاح میکروبیوم واژن نشان می دهد


میکروبیوم واژن از چندین اجتماع باکتری در دستگاه تناسلی زنان تشکیل شده است. اینها برای سلامت کلی واژن ضروری هستند زیرا در طولانی مدت از عفونت های مختلف محافظت می کند. با این حال، برخی از گونه‌های باکتریایی نیز ممکن است برای واژن مضر باشند، و اینها منطقه را مستعد ابتلا به عفونت می‌کنند. هنگامی که باکتری های مضر در مقادیر زیاد وجود داشته باشند، اغلب منجر به واژینوز باکتریایی می شود که به عنوان BV نیز شناخته می شود.

مطالعه رویکرد جدیدی برای اصلاح میکروبیوم واژن نشان می دهد

BV یک عفونت شایع واژن است و از هر سه زن یک زن حداقل یک بار در طول زندگی خود دچار چنین مشکلاتی می شود. در بیشتر موارد، عفونت پس از چند روز یا چند هفته با درمان مناسب فروکش می کند. با این حال، می تواند به طور مکرر عود کند و در برخی موارد باعث عوارض سلامتی مختلفی شود. نه تنها این، بلکه خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی مختلف و حتی HIV را نیز افزایش می دهد. هنگامی که عفونت در زنان باردار اتفاق می افتد، حتی در برخی موارد می تواند منجر به زایمان زودرس شود.

مطالعه رویکرد جدیدی برای اصلاح میکروبیوم واژن نشان می دهد

وقتی میکروبیوم واژن تا حد زیادی از لاکتوباسیلوس کریسپاتوس تشکیل شده باشد، محافظت از عفونت های مختلف بالاست. از سوی دیگر، غلبه لاکتوباسیلوس اینرها ممکن است خطر عفونت در ناحیه واژن را افزایش دهد. محققان می گویند که هدف قرار دادن L iners بهترین راه برای مقابله با مشکلات مختلف واژن است و شناسایی آنها به دلیل نیازهای غذایی منحصر به فرد آنها آسان است.

جالب توجه است که L-iners به ​​درستی در سراسر جهان مورد مطالعه قرار نگرفته اند، حتی اگر آنها فراوان ترین گونه های باکتریایی واژن در جهان هستند. دلیل اصلی این عدم درک L crispatus این واقعیت است که بر خلاف L crispatus، رشد آنها در شرایط آزمایشگاهی دشوار است. با این حال، مطالعه جدید نشان داده است که امکان رشد سویه های L iners در آزمایشگاه با افزودن اسید آمینه سیستئین به کشت معمولی لاکتوباسیلوس وجود دارد.

از آنجایی که هیچ یک از ژنوم های لاکتوباسیلوس نمی توانند سیستئین خود را بسازند، نتیجه گیری شد که آنها به سیستئین خارجی نیاز دارند. محققان می گویند که سطوح پایین سیستئین با BV مرتبط است. به طور مشابه، سطح بالاتر سیستئین با افزایش میکروبیوم لاکتوباسیلوس در ناحیه واژن مرتبط بود.

این مطالعه درهای جدیدی را به روی دانشمندان باز کرده است تا روی گزینه‌های درمانی BV و سایر شرایط مرتبط کار کنند. بهترین راه این بود که L iners در ناحیه واژن تا حدی مسدود شود و رشد L crispatus را تقویت کند. به این ترتیب، به طور کلی سالم است باکتری‌های ناحیه واژن را می‌توان برای ارتقای سلامت واژن در دراز مدت تقویت کرد. این همچنین می تواند عود BV را در آینده کاهش دهد.

از آنجایی که درمان‌های موجود برای درمان BV قادر به جلوگیری از عفونت مجدد نیستند، محققان احساس می‌کنند که افزودن مهارکننده‌های جذب سیستئین به داروهای موجود می‌تواند آنها را مؤثرتر کند. اگر این کار با هر دارویی امکان پذیر نباشد، می توان یک درمان جداگانه با آنتی بیوتیک درمانی موجود برای درمان BV ترکیب کرد. به این ترتیب، L crispatus می تواند به راحتی از L iners در ناحیه واژن رشد کند و این به طور طبیعی سلامت واژن را تا حد زیادی بهبود می بخشد. می تواند عفونت موجود را کاهش دهد و در دراز مدت از عفونت مجدد جلوگیری کند.

محققان احساس می‌کنند که گزینه‌های درمانی موجود کاملاً رضایت‌بخش نیستند، زیرا قادر به تمرکز بر L iners نیستند. از آنجایی که رشد L iners در آزمایشگاه دشوار بود، به درستی مورد مطالعه قرار نگرفت و گزینه های درمانی برای جلوگیری از عفونت مجدد BV کاملاً مؤثر نبودند. با این حال، این مطالعه درهای جدیدی را به روی دانشمندان و تولیدکنندگان دارو باز کرده است تا بر مهارکننده‌های سیستئین تمرکز کنند تا کارایی داروها را بهبود بخشند. به این ترتیب می تواند از عفونت مجدد در آینده نیز جلوگیری کند.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر