متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه در انتخاب غذای مناسب و تنظیم برنامه غذایی سالم به شما کمک می کند و همچنین رژیم غذایی مناسب برای بیماران ایجاد می کند و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهای لازم را برای بیمار توصیه می کند و الگوی صحیح غذا را آموزش می دهد و تأثیر برنامه را تحت نظر می گیرد تا از موثر بودن برنامه رژیم غذایی مشخص شده و نتیجه را گزارش دهد. رفتار.
این متخصص بسته به شرایط و نیاز آنها ، رژیم غذایی را برای گروه های مختلف از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و لاغر تهیه می کند. او برای آنها تعیین می کند که چه نوع غذایی و چه مقدار در روز مصرف کنند.
بیماران تحت نظر پزشک متخصص قرار می گیرند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب با توجه به شرایط خاص خود و تسریع در درمان کمک کند. بیمارانی که به این متخصصان ارجاع داده می شوند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی ، شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیماران مرتبط با این متخصصان شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساس می کنید بیش از حد غذا می خورید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر می کند

کلسترول بالا

و …

در مورد رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که تا 20 مارس برای رژیم اقدام می کنند ، داریم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور. ارزیابی تغذیه و درمان در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید