ماسک دانه ؛ 10 ماسک فوق العاده م effectiveثر و خانگی


بسیاری از افرادی که جوش های زیادی روی پوست خود دارند به دنبال بهترین ماسک برای جوش ها هستند. آکنه یکی از مهمترین مراقبت هایی است که برخی افراد آن را می شناسند و به دنبال رفع آن هستند.

علت ایجاد جوش ها بسیار متنوع است و وقتی علت آن را پیدا کردید می توانید به خوبی از بین ببرید. ماسک های ضد آکنه یکی از راه های درمان آکنه این است که انواع مختلفی دارد و هر کدام مزایا و ویژگی های متفاوتی دارند.

زیرا بسیاری از مردم با ماسک های ضد آکنه آشنایی کامل ندارند و به همین دلیل ما برخی از مهم ترین و موثرترین ماسک های ضد آکنه را معرفی می کنیم.

مزایای ماسک دانه

مزایای ماسک دانه:

ماسک های ضد آکنه برای از بین بردن آکنه آنها دارای مزایای زیادی هستند و از آنجا که اشکال زیادی دارند ، هر کدام دارای ویژگی ها و مزایای زیادی هستند.

ماسک جوش ها می تواند جوش ها را به خوبی از بین ببرد و چون تمام صورت را به خوبی می پوشاند ، می تواند هر نوع جوش را تحت تاثیر قرار داده و درمان کند.

ترکیبات موجود در ماسک های ضد آکنه برای درمان و از بین بردن آکنه مناسب است. برای از بین بردن جوش های خود می توانید از هر کدام از آنها استفاده کنید ، در اینجا برخی از مهمترین آنها برای آشنایی بیشتر با آنها آمده است.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم آکنه روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

هر آبسه را فقط در 15 روز ترمیم کنید

پک آکنه صورت

من به شما قول می دهم این آخرین باری است که جوش روی صورت خود دارید … اگر می خواهید در هر 15 روز هر گونه جوش صورت خود را از بین ببرید بدون هیچ مشکلی! روی دکمه زیر کلیک کنید.

صفحه حذف جوش 15 روزه


معرفی 10 ماسک برای رفع جوش و از بین بردن آنها

همانطور که اشاره کردیم ، ماسک دانه یکی از این ماسک ها است بهترین راه ها برای خلاص شدن از شر آن آکنه یک بیماری شایع پوستی است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند.

البته برخی از افرادی هستند که می خواهند از ماسک های ضد آکنه استفاده کنند ، اما ممکن است انواع آنها را نشناسند. بنابراین ، در ادامه ، برخی از مهمترین آنها را معرفی می کنیم که عبارتند از:


 1. جو دوسر و سرکه سیب

  جو دوسر و سرکه سیب:

این ماسک یکی از بهترین ماسک های ضد آکنه است که برای از بین بردن آکنه استفاده می شود.

از آنجا که سرکه سیب سرشار از اسیدها و ویتامین های میوه است ، تأثیر فوق العاده ای بر لایه برداری پوست دارد.

بسیاری از افرادی که لکه های قهوه ای آنها جوش های باقیمانده را روی صورت دارند و می توانند آنها را با سرکه سیب به خوبی درمان کنند. می توانید از آن به عنوان لایه بردار بسیار قوی با ترکیبی از بلغور جو دوسر و سرکه سیب استفاده کنید.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید از 2 قاشق غذاخوری جو خام ساده به خوبی آسیاب شده استفاده کنید. سپس باید یک قاشق غذاخوری عسل و یک چهارم قاشق غذاخوری سرکه سیب را به این مخلوط اضافه کنید ، باید آنها را خوب با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند.

برای افزایش عملکرد این ماسک ، می توانید قطره روغن درخت چای به آن اضافه کنید تا قدرت آن برای از بین بردن جوش ها افزایش یابد.

قبل از استفاده از این ماسک شما باید صورت خود را تمیز کنید و آن را روی صورت خود بمالید تا خوب خشک شود. پس از 15 دقیقه ، باید صورت خود را با آب ولرم بشویید.


 1. ماسک لیمو ، ماست و سفیده تخم مرغ

  ماسک لیمو ، ماست و سفیده تخم مرغ:

یکی دیگر از ماسک های ضد آکنه که برای درمان آکنه زیر پوستی استفاده می شود این ماسک است.

این ماسک دارای خواص ضد باکتریایی است که با لیمو بسیار تقویت شده است.

شما هم باید بدانید ماست و لیمو از بهترین لایه بردارهای صورت هستند آنها به بهترین شکل می توانند جوش ها را از بین ببرند. پروتئین این ماسک با وجود شفافیت بسیار بیشتر است سیستم دفاعی پوست آن کمک می کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید چهار قاشق چای خوری آب لیمو را با دو قاشق چای خوری عسل ترکیب کرده و سپس سه قاشق چای خوری ماست به آن اضافه کنید. سپس سفیده تخم مرغ را اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط کنید.

اگر محلول به دست آمد ، باید آزاد شوید کمی آرد ذرت به آن اضافه کنید تا یک شکل صاف و یکدست شود. شما باید این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس آن را با آب ولرم بشویید.


 1. ماسک خیار و آلوئه ورا

  ماسک خیار و آلوئه ورا:

یکی دیگر از ماسک های ضد آکنه که تاثیر بسزایی در از بین بردن آکنه دارد ، این ماسک است.

آلوئه ورا به تنهایی می تواند آکنه را درمان کند و وقتی با خیار ترکیب شود ، بسیار قوی تر است.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید خیار را پوست بگیرید و آن را تراشیده و دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا به آن اضافه کنید. اگر یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید قدرت لایه برداری خیلی بیشتر می شود. شما باید این ماسک را روی صورت خشک خود بگذارید و بعد از 15 دقیقه آن را بشویید.


 1. ماسک توت فرنگی و خامه ترش

  ماسک توت فرنگی و خامه ترش:

این ماسک یکی از ماسک های ضد آکنه اروپایی است که آکنه را به خوبی از بین می برد.

خامه ترش دارای مقدار زیادی اسید لاکتیک است و توت فرنگی دارای مقدار زیادی ویتامین C است که هر دو می توانند به درمان آکنه کمک کنند.

شما این ماسک را به صورت خود زده اید طراوت و جوانی شما می بخشید و این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید چند توت فرنگی رسیده را با خامه ترش به طور تمیز مخلوط کرده و مخلوط کنید تا یک محلول همگن تشکیل شود. هنگام تهیه این ماسک ، باید آن را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.


 1. ماسک موز و عسل

  ماسک عسل و موز:

یکی دیگر از ماسک های ضد جوش که برای درمان جوش های زیر پوستی استفاده می شود این ماسک است.

همه ما فواید عسل را به خوبی می دانیم و وقتی با موز ترکیب شود ، فواید آن بسیار بیشتر است.

تهیه این ماسک بسیار آسان است و در مقایسه با سایر ماسک ها قیمت کمتر به همین دلیل است که بسیاری از مردم از آن استفاده می کنند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق غذاخوری عسل و موز را با هم ترکیب کرده و آنها را خوب مخلوط کنید تا یک ماسک نرم و نرم ایجاد شود. شما باید این ماسک را به مدت 10 دقیقه روی صورت تمیز خود بمالید و سپس آن را با آب ولرم خوب بشویید.

اگر از این ماسک یک بار در روز استفاده کنید ، تاثیر فوق العاده آن را مشاهده خواهید کرد.

 1. ماسک پیاز و جو برای غلات

  ماسک پیاز و جو برای غلات

همه ما می دانیم که پیاز فواید زیادی دارد و برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پیاز قدرت زیادی در تشکیل کلاژن پوست دارد و می تواند سلول های پوست را جوان کند. جو همچنین می تواند به عمق منافذ پوست نفوذ کند.

ماسک پیاز و جو می تواند از رشد جوش جلوگیری کرده و همچنین جوش ها را به خوبی از بین ببرد.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ابتدا باید جو را بپزید و وقتی داغ شد پیاز را در آن رنده کنید. اگر احساس می کنید این ماسک به اندازه کافی ضخیم نیست ، باید این کار را انجام دهید کمی عسل به آن اضافه کنید. توصیه می شود هفته ای یکبار از این ماسک استفاده کنید و برای از بین بردن آکنه باید 15 دقیقه روی پوست بماند.


 1. ماسک خاک رس و سفیده تخم مرغ

  ماسک شفاف و رس:

این ماسک می تواند با استفاده از آن تمام ناخالصی های روی پوست را از بین ببرد منافذ پوست را بسیار تمیز می کند و برای کسانی که پوست خشکی دارند بسیار مناسب است. کسانی که ساعت های زیادی در طول روز بیرون از خانه هستند ، بهتر است از این ماسک برای از بین بردن جوش ها استفاده کنند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق غذاخوری خاک رس را با آرد ذرت مخلوط کرده و سپس سفیده تخم مرغ را به آنها اضافه کنید. برای افزایش اثربخشی این ماسک برای از بین بردن جوش ها ، می توانید از آن استفاده کنید یک قطره روغن بابونه اضافه کردن.

این ماسک را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود بگذارید ، سپس صورت خود را کاملاً بشویید تا پوست شما از جوش ها پاک شود.


 1. ماسک لیمو و سفیده تخم مرغ

  ماسک ترش لیمو و تخم مرغ:

آب لیمو یکی از بهترین مواد برای از بین بردن آکنه است که تاثیر بسزایی در درمان آنها دارد. سفیده تخم مرغ همچنین دارای مقدار زیادی پروتئین است و می تواند به خوبی پوست شما را از جوش ها پاک کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید سفیده تخم مرغ را جدا کرده و آب اسید لیمو را به آن اضافه کنید. این ماده و ماسک باید غلیظ شده و سپس روی صورت شما گذاشته شود ، بنابراین بهتر است این ماسک را مخلوط کنید.


 1. کشتار سودا

  کشتار بی کربنات:

یکی دیگر از روش های از بین بردن جوش های صورت که از گذشته تا به امروز بسیار استفاده می شده این ماسک است. باکسودا خواص زیادی دارد مقدار زیادی دارد و به همین دلیل از آن به عنوان یکی از بهترین ماسک ها برای آکنه نام برده شده است.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید و سپس ماسک را به خوبی روی صورت خود بمالید و بعد از 10 دقیقه ماسک را با آب گرم بشویید.


 1. ماسک عسل و انگور برای غلات

  ماسک عسل و انگور برای غلات

این ماسک نیز یکی از ماسک های بی ضرر و عالی است که در از بین بردن آکنه بسیار موثر است. انگور مانند عسل دارای خواص زیادی است در مقابله با بسیاری از مشکلات نقش مهمی دارد.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید انگور و عسل و همچنین اگر را ترکیب کنید آرد ذرت به آن اضافه کنید اثر دو برابر می شود. پس از آن ، باید این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس آن را با آب ولرم خوب بشویید.


خلاصه ماسک دانه:

همانطور که اشاره کردیم ، ماسک های ضد آکنه تاثیر زیادی در از بین بردن آکنه دارند و بنابراین می توانید از آنها برای از بین بردن آکنه خود استفاده کنید.

انواع مختلفی از ماسک های ضد آکنه وجود دارد و هر کدام دارای ویژگی ها و ویژگی های مختلفی هستند که می توانید از آنها استفاده کنید تا هر یک از شما بخواهید به خوبی از شر آکنه خود خلاص شوید.

دیدگاهتان را بنویسید