لیتیوم: معدنی سیندرلا برای زوال شناختی


به عنوان یک ماده معدنی ضروری – مانند سدیم ، منیزیم ، پتاسیم و کلرید – لیتیوم کلید بقای ما است. عملکرد آن محافظت از مغز در برابر تخریب عصبی است. این بیماری با کاهش سن پیشرفت شناختی را متوقف می کند و حتی می تواند بیماری آلزایمر و آتروفی مغز را معکوس کند. نشان داده شده است که لیتیوم از رشد پلاک ها و رسوبات آمیلوئید در مغز جلوگیری می کند که می تواند منجر به زوال شناختی شود. اگر لیتیوم در دوزهای پایین تجویز شود ، می تواند به طور موثر حافظه را بهبود بخشد و شناخت را بهبود بخشد ، از زوال عقل جلوگیری کرده و حتی آن را معکوس کند ، خطر سکته مغزی و آسیب های آن را کاهش داده و آثار ضربه مغزی را افزایش دهد. و از آنجا که عملکرد کلی مغز را بهبود می بخشد ، می توان چندین مشکل بهداشت روانی از جمله اضطراب ، افسردگی ، ADD و ADHD و PTSD را بهبود بخشید.

من لیتیوم را چند سال پیش هنگامی که در مورد کتابم تحقیق کردم و با آن آشنا شدم ، پیدا کردم آلزایمر خیره کننده توسط دکتر تیموتی اسمیت. در اینجا داستان سنگی شخصی او آمده است:

“در سال 2003 ، اسکن MRI از مغز من آتروفی مغز را نشان داد. این یافته شگفت انگیزی نبود. در بیشتر افراد شصت ساله ، کوچک شدن مغز به عنوان ویژگی “طبیعی” پیری است. چند ماه بعد یک مقاله تحقیقاتی در Lancet خواندم که نشان می داد لیتیوم با دوز پایین آتروفی مغز را معکوس می کند ، بنابراین 20 میلی گرم لیتیوم اوروتات در روز به برنامه مکمل خود اضافه کردم.

چند سال پیش ، یک MRI مکرر نشان داد ، در کمال تعجب ، این آتروفی به طور کامل از بین رفته است! تحقیقات اخیر مکانیسم آن را آشکار کرده است: لیتیوم باعث تولید BDNF می شود که رشد سلول های بنیادی را تحریک می کند و منجر به بازسازی عصبی می شود. مشخص است که هیچ چیز دیگری آتروفی مغز را معکوس نمی کند ، بنابراین من حدس می زنم این لیتیوم بوده است. چه هدیه ای! ”دیدگاهتان را بنویسید