لبخند و 10 فایده آن برای سلامتی


گروهی از متخصصان لبخند لبخند صرفاً پاسخی غیر ارادی به چیزهایی است که شما را خوشحال می کند یا شما را می خنداند. اگرچه این تعریف تا حدی درست است ، اما یک نکته مهم را نادیده می گیرد: لبخند زدن می تواند یک انتخاب آگاهانه و عمدی باشد.

مزایای یک لبخند

صرف نظر از اینکه لبخند شما واقعی است یا خیر ، می تواند به طرق مختلف بر بدن و ذهن شما تأثیر بگذارد و مزایایی برای سلامتی ، خلق و خو و حتی روحیه اطرافیان شما خواهد داشت.

1 لبخند زدن به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید

شاید قانع کننده ترین دلیل برای لبخند زدن این باشد که می تواند عمر شما را طولانی کند. مطالعه ای در سال 2010 نشان داد که یک لبخند واقعی به عمر طولانی تر مربوط می شود

به نظر می رسد به طور کلی افراد شاد سالم تر هستند و عمر بیشتری دارند ، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک علت آن لازم است.

تحقیقات نشان می دهد که شادی می تواند طول عمر را افزایش دهد و حفظ روحیه شاد و مثبت بخش مهمی از یک زندگی سالم است.

2 لبخند زدن استرس را از بین می برد

استرس می تواند بر کل وجود ما تأثیر بگذارد و واقعاً روی صورت ما ظاهر شود. لبخند زدن نه تنها از خستگی ، خستگی و افسردگی جلوگیری می کند ، بلکه در واقع می تواند به کاهش استرس کمک کند.

باور کنید یا نه ، لبخند زدن می تواند استرس را کاهش دهد حتی اگر حوصله لبخند زدن را ندارید یا حتی با لبخندی غیر واقعی از آن تقلید می کنید. وقتی دچار تنش هستید ، زمانی را برای لبخند زدن اختصاص دهید. مطمئناً از مزایای آن لذت خواهید برد.

لبخند و سلامتی

3 لبخند روحیه را بالا می برد

دفعه بعد که ناراحت شدید سعی کنید لبخند بزنید. به احتمال زیاد روحیه شما به سمت بهتر تغییر می کند.

عمل فیزیکی لبخند زدن در واقع مسیرهایی را در مغز شما فعال می کند که بر وضعیت احساسی شما تأثیر می گذارد – به این معنی که با تقلید از یک حالت شاد در صورت خود ، می توانید ذهن خود را “فریب” دهید تا وارد یک وضعیت شاد شوید.

یک لبخند ساده می تواند نوروپپتیدهایی را آزاد کند که ارتباطات عصبی را در مغز بهبود می بخشد و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین را که می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد ، پنهان می کند. به لبخند زدن به عنوان یک داروی ضدافسردگی طبیعی فکر کنید.

4 لبخند زدن مسری است

لبخند زدن حس زیبایی را منتقل می کند ، همچنین نشانه حقیقت است. لبخند زدن نه تنها می تواند روحیه فرد را بالا ببرد ، بلکه می تواند روحیه دیگران را نیز به بهترین شکل تغییر دهد.

مغز به طور خودکار به حالات چهره افراد دیگر توجه می کند و آنها را تفسیر می کند – و گاهی اوقات حتی می توانید از آنها تقلید کنید.

این بدان معناست که ممکن است لبخند شخص دیگری را بشناسید و ناخودآگاه به شما لبخند بزند. بله ، لبخندها از نظر علمی مسری هستند

جلوه های لبخند

5 لبخند زدن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

لبخند زدن همچنین می تواند سلامت کلی بدن را با کمک به عملکرد موثرتر سیستم ایمنی بدن بهبود بخشد. تصور می شود که سیگار کشیدن به دلیل آرامش بیشتر عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد.

6 لبخند زدن می تواند فشار خون را کاهش دهد

لبخند می تواند تاثیر خوبی بر فشار خون داشته باشد. به نظر می رسد خنده فشار خون را کاهش می دهد

در حالی که نشان داده شده است لبخند زدن باعث کاهش ضربان قلب در هنگام استرس می شود ، تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق نحوه کاهش فشار خون مورد نیاز است.

اگر دستگاه فشار خون در خانه دارید ، می توانید خودتان این ایده را امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خون خود را اندازه گیری کنید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و در حالی که هنوز لبخند می زنید دوباره فشار خون خود را اندازه گیری کنید. آیا متوجه تفاوت می شوید؟

لبخند بزنید و درد را کاهش دهید

7 لبخند زدن درد را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده است که لبخند اندورفین و سایر مسکن های طبیعی و سروتونین را آزاد می کند. این مسکن ها نه تنها خلق و خوی فرد را بالا می برند ، بلکه بدن شما را نیز شل کرده و درد جسمی را کاهش می دهند. لبخند زدن یک درمان طبیعی است.

8 لبخند شما را جذب می کند

ما به طور طبیعی کسانی را که لبخند می زنند جذب می کنیم. در حالی که حالات جدی یا منفی صورت مانند چین و چروک صورت برعکس است

اما مردم به طور طبیعی لبخند زیبای شما را جذب می کنند و چهره شما با یک لبخند جذاب تر به نظر می رسد و حتی ممکن است مردم تصور کنند که شما ویژگی های مثبت شخصیتی بیشتری دارید.

لبخند نه تنها می تواند شما را جذاب تر کند ، بلکه می تواند جوان تر به نظر برسد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن استفاده می کنیم چهره را تغییر می دهند تا فرد جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت ، سعی کنید در طول روز لبخند بزنید – جوانتر به نظر خواهید رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

9 لبخند نشان دهنده موفقیت است

تحقیقات نشان داده افرادی که مرتب لبخند می زنند موفق تر به نظر می رسند. سعی کنید در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که واکنش افراد مختلف به شما متفاوت است.

مزایای یک لبخند

10 لبخند به شما کمک می کند مثبت اندیش باشید

این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است ، اینطور نیست؟

لبخند زدن می تواند بر احساسات مثبت فرد تأثیر بگذارد ، حتی اگر غیر طبیعی یا اجباری به نظر برسد. لبخند شما واقعی است یا خیر ، باز هم به دیگران پیام می دهد که شما یک فرد مثبت هستید.

اولین مرکز سان فلگا با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در زمینه مراقبت از منزل و خدمات پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمت رسانی مستمر به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با در نظر داشتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اصلی خود قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید دادن.

دیدگاهتان را بنویسید