قانون عجیب و بحث برانگیز برای بازدیدکنندگان از بلندترین درخت جهان!


درخت Hyperion، که توسط رکوردهای جهانی گینس به عنوان بلندترین درخت زنده جهان تأیید شده است، ممنوع شد.

و به گزارش صبح امروز به نقل از روزیاتو; پارک ملی ردوود در کالیفرنیا هفته گذشته بیانیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه هر کسی که در نزدیکی درخت گیر بیفتد ممکن است با شش ماه زندان و جریمه نقدی ۵۰۰۰ دلاری روبرو شود.

این درخت که در اعماق باغ قرار دارد و به آن دسترسی ندارد، از سال ۲۰۰۶ که توسط دو دوستدار طبیعت کشف شد، توسط محققان مورد تخریب جدی زیست محیطی قرار گرفت.

این درخت قرمز ساحلی (Sequoia sempervirens) 115.92 متر ارتفاع دارد و نام آن از اساطیر یونانی گرفته شده است. هایپریون یکی از تایتان ها و پدر خدای خورشید هلیوس و الهه ماه سلن بود.

در بیانیه ای در وب سایت پارک ملی آمده است:

هایپریون خارج از مسیر و در پوشش گیاهی انبوه قرار دارد و برای رسیدن به درخت نیاز به راه های زیادی دارد.

در بیانیه آمده است: «علیرغم سفر سخت و محبوبیت روزافزون این درخت توسط وبلاگ‌نویسان، سفرنامه‌نویسان و وب‌سایت‌ها، این درخت خارج از مسیر طبیعی جنگل است که منجر به تخریب زیستگاه در اطراف Hyperion شده است. به عنوان یک بازدید کننده، باید تصمیم بگیرید که آیا در حفظ این منظره منحصر به فرد مشارکت کنید یا بخشی از تخریب آن.

مدیر منابع طبیعی پارک، لیونل آرجلو، گفت که این منطقه دارای تلفن های همراه و سرویس GPS محدود است، که به این معنی است که نجات هر کوهنورد مفقود یا مجروح در منطقه می تواند بسیار دشوار باشد.

علاوه بر فرسایش و آسیب به گروه درختان، مشکلات جزئی نیز ناشی از هجوم مردم است. آرجلو گفت: «آنها دستمال توالت مستعمل و مدفوع انسان را کنار می گذارند، که چیز خوبی نیست.

البته بازدیدکنندگان تنها خطر برای این درختان غول پیکر نیستند. آتش سوزی های جنگلی یکی از نگرانی های اصلی پارک های ملی کالیفرنیا هستند. در سال ۲۰۲۱، مقامات پارک های ملی سکویا و کینگز کانیون اقدامات شدیدی را برای محافظت از برخی از بزرگترین درختان جهان در برابر آتش سوزی انجام دادند.

سرلشکر شرمن که از نظر تراکم بزرگ‌ترین درخت جهان به حساب می‌آید، در یک درب آلومینیومی مقاوم در برابر سوختن، شبیه به فویل آلومینیومی پیچیده شد تا در هنگام آتش‌سوزی ویرانگر ایمن بماند.