فیلتر اینستاگرام چه زمانی رفع می شود؟


گجت نیوز با اشاره به قطعی دسترسی به شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و واتس اپ، زمان احتمالی رفع فیلتر این دو فرستنده را بررسی کرده است.

به گزارش صبح بهترین کتاب ها: گجت نیوز با اشاره به قطع دسترسی به شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام و واتس اپ به بررسی زمان احتمالی رفع فیلتر این دو فرستنده پرداخته است.

در بخشی از این گزارش آمده است:

* از روز گذشته اختلالات شدیدی در ارتباط اینترنتی کاربران ایجاد شده است، از سوی دیگر شبکه های اجتماعی اینستاگرام و واتس اپ نیز فیلتر شده اند. در حال حاضر تنها کاربران ایرانی می توانند با استفاده از فیلترشکن به این شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشند. در واقع اکنون فقط اپلیکیشن های ایرانی در پیام رسانی و شبکه های اجتماعی رایگان هستند و تمامی شبکه های اجتماعی خارجی در ایران مسدود شده اند.

* به گزارش خبرگزاری ها، شورای امنیت کشور تصمیم به فیلتر اینستاگرام و واتس اپ گرفته است. این در حالی است که اپراتورهای تلفن همراه و وزیر ارتباطات اوایل دیروز موضوع محدودیت اینترنت و شبکه های اجتماعی را تکذیب کردند. عیسی زریبور گفته بود در برخی نقاط محدودیت های موقت و در برخی ساعات رفع شده است و اکنون از نظر سرعت و کیفیت مشکلی در شبکه مخابراتی وجود ندارد.

* اما اکنون این سوال پیش می آید که چه زمانی اینستاگرام و واتس اپ بدون فیلتر می شوند؟ با توجه به اینکه شورای امنیت به دلایل امنیتی تصمیم به فیلتر اینستاگرام و واتس اپ گرفت و همچنین با توجه به اظهارات وزیر ارتباطات، احتمال موقتی بودن انحلال این شبکه های اجتماعی وجود دارد.

خبرگزاری تسنیم در گزارشی اعلام کرد این ممنوعیت موقت است.

خبرگزاری برنا نیز مدعی شد که مشکل قطعی اینترنت در آخر این هفته حل خواهد شد، اما اشاره ای به زمان رفع محدودیت های اینستاگرام، واتس اپ و برخی سرویس های دیگر نکرد.

انتظار می رود فیلترهای اینستاگرام و واتس اپ حذف شوند

* به هر حال برخی پیش بینی ها حاکی از آن است که فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ پس از آرام شدن اوضاع برطرف می شود، اما برخی نیز خلاف این فکر می کنند.

تعدادی از فعالان رسانه ای بر این باورند که محدودیت و فیلترینگ اینستاگرام ادامه خواهد داشت، اما به احتمال زیاد در روزهای آینده محدودیت های سرویس های گوگل و واتس اپ رفع خواهد شد.

* با این حال تا آرام شدن اوضاع و فروکش کردن اعتراضات در خیابان ها، فیلترینگ اینستاگرام و واتس اپ ادامه خواهد داشت و پس از عادی شدن اوضاع باید منتظر ماند و دید که آنها در خصوص تداوم شبکه های اجتماعی خارجی چه تصمیمی خواهند گرفت. شبکه های ایران

* از آنجایی که این شبکه های اجتماعی با اقتصاد، تجارت، زندگی و ارتباطات کاربران مرتبط هستند، عدم دسترسی به شبکه های اجتماعی می تواند مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کند.