فواید عجیب «دانه سویا» که شما را شگفت زده خواهد کرد


بر اساس نتایج مطالعات، ایزوفلاون های موجود در سویا در تعادل هورمونی، سلامت قلب و عروق و محافظت در برابر پوکی استخوان نقش دارند.

به گزارش صبح به نقل از سلامت؛ ایزوفلاون ها ترکیباتی شبیه به هورمون زنانه استروژن هستند که به وفور در دانه های سویا یافت می شوند. این ترکیبات تاثیر بسزایی بر سلامت بدن دارند و توصیه می شود در یک رژیم غذایی متعادل گنجانده شوند.

ایزوفلاون های سویا ترکیبات زیست فعالی با طبیعت فنلی هستند که به دلیل خواص گیاهی و آنتی اکسیدانی خود شناخته شده اند.

بیشتر بخوانید: چربی سوزی فوری با ۳ نوشیدنی فوق العاده!

این ترکیبات در دانه های سویا و فرآورده های آن یافت می شوند و امروزه به عنوان مکمل های غذایی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. ایزوفلاون های سویا می توانند به گیرنده های استروژن در بافت ها و سلول های مختلف متصل شوند و به همین دلیل فیتواستروژن نامیده می شوند.

بر اساس نتایج مطالعات، ایزوفلاون ها در تعادل هورمونی، سلامت سیستم قلبی عروقی و محافظت در برابر پوکی استخوان نقش دارند. اما مصرف منظم این ترکیبات فواید دیگری برای بدن دارد که عبارتند از:

بهبود علائم یائسگی

یکی از مهم ترین اثرات ایزوفلاون های سویا مربوط به یائسگی است. این ترکیبات به عنوان مکمل برای کاهش برخی علائم یائسگی مانند گرگرفتگی، افسردگی، خشکی واژن و اختلالات متابولیک استفاده می شوند. علاوه بر این، مطالعات نشان می دهد که در مقابله با روند تحلیل استخوان، کاهش فشار خون بالا و کنترل قند خون نقش دارد.

سندرم روده تحریک پذیر را آرام می کند

مصرف مکمل ایزوفلاون سویا برای افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر مفید است و می تواند تاثیر مثبتی بر کیفیت زندگی آنها داشته باشد.

کنترل کلسترول بالا

ایزوفلاون های سویا تاثیر مثبتی بر سلامت سیستم قلبی عروقی دارند. در واقع، مصرف غذاهای حاوی سویا به کنترل کلسترول بد یا LDL کمک می کند، که بنابراین برای سلامت قلب مفید است. این ترکیبات همچنین سطح کلسترول خوب یا HDL را در سطح مطلوب نگه می دارند.

پیشگیری از دیابت نوع ۲

مصرف ایزوفلاون سویا در پیشگیری و درمان دیابت نوع ۲ نقش دارد. طبق مطالعات انجام شده، این ترکیب گیاهی بر عملکرد بهینه اندام های فعال در بروز دیابت مانند پانکراس، کبد و بافت های شکمی تأثیر می گذارد.

مقابله با پوکی استخوان

ایزوفلاون های سویا نقشی در درمان پوکی استخوان ندارند، اما مکمل های موثری در پیشگیری از این مشکل هستند. مطالعات نشان می دهد که ایزوفلاون ها احتمال از دست دادن استخوان را کاهش می دهند و تشکیل توده استخوانی را در زنان یائسه تحریک می کنند.

آیا مصرف ایزوفلاون سویا عوارض جانبی دارد؟

مصرف متوسط ​​منابع و مکمل های ایزوفلاون سویا در اکثر بزرگسالان سالم مشکلی ایجاد نمی کند. عوارض جانبی معمولاً به دلیل استفاده طولانی مدت از مکمل ها رخ می دهد و منابع طبیعی سازگارتر خواهند بود. البته برخی افراد واکنش هایی مانند بی اشتهایی، اختلالات گوارشی مانند یبوست و حالت تهوع، واکنش های آلرژیک مانند خارش و تظاهرات پوستی دارند که بهتر است در این زمینه با پزشک مشورت کنند.

مصرف طولانی مدت ایزوفلاون های سویا می تواند با افزایش خطر ابتلا به بیماری کاوازاکی در کودکان همراه باشد و به همین دلیل در این سن توصیه نمی شود. البته مصرف زیاد این ترکیبات می تواند با رشد غیرطبیعی بافت رحم و سرطان سینه مرتبط باشد.