فروش بلیط هواپیما به این افراد ممنوع!


فروش بلیط به خارجی ها توسط آژانس ها، مستاجران، سیستم های توزیع و فروش و OTA ممنوع است.

به گزارش صبح امروز، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از صدور بخشنامه جدیدی به مدیران شرکت های هواپیمایی با مضمون جلوگیری از سوء استفاده از دلار فروشی بلیط هواپیما خبر داد و گفت: فروش بلیت به اتباع خارجی توسط آژانس ها و چارترکنندگان، سیستم های توزیع، فروش و OTA ممنوع است.

چرخ فلک جدید

انجمن ایرلاین ها در بخشنامه ای جدید به همه مدیران عامل شرکت های هواپیمایی، قوانینی را برای فروش بلیت به اتباع خارجی وضع کرده است.

این تصمیم که پس از جلسه کمیته بازرگانی سازمان هواپیمایی اعلام شد، به فروش بلیت به اتباع خارجی به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشاره دارد.

در همین رابطه «مقصود اسدی سامانی» درباره محتوای این بخشنامه گفت: به دلیل مشکلات و سوء استفاده های احتمالی که از فروش دلاری بلیت هواپیما انتظار می رفت، در بخشنامه ای که دیروز به شرکت های هواپیمایی ارسال شد، ضوابط فروش بلیت تعیین شد. به اتباع خارجی و اطلاع رسانی خطوط هوایی مشخص شد.

وی افزود: بر اساس این بخشنامه فروش بلیت به اتباع خارجی صرفاً از طریق سایت شرکت هواپیمایی و یا در دفتر آن شرکت و نمایندگان آن به صورت حضوری انجام می شود تا کلیه فروش ها تحت کنترل کامل آن شرکت باشد. “

السامانی تصریح کرد: فروش بلیت به اتباع خارجی از طریق مستاجران، سیستم های توزیع، فروش، آژانس ها و OTA ممنوع است و در صورت بروز هرگونه تخلف و مشکل، مسئولیت آن بر عهده شرکت هواپیمایی است.

در هفته‌های اخیر برخی از شرکت‌های هواپیمایی به جای فروش صندلی به مسافران ایرانی، صندلی‌های خود را به خارجی‌ها فروخته‌اند، به طوری که با اجرای طرح دلاری، برخی از صندلی‌ها و ظرفیت پرواز برخی خطوط برای شهروندان غیرایرانی از دسترس خارج شده است. او هست. همچنین از مستاجران خواسته شد تا ۵۰ درصد انرژی خود را به غیر ایرانی ها بفروشند و بخشی از انرژی آنها غیرقابل دسترسی باشد.

اسدی سامانی پیشتر به خبرگزاری ایرنا گفته بود که با اجرای این طرح، به جای اینکه از یک شهروند ایرانی سهم بگیرد و به غیرایرانی ها اختصاص یابد، بلیط هواپیما و صندلی بیشتری در اختیار ایرانی ها قرار می گیرد.