عکس/ مازیار لرستانی در کنار دکتری که عمل تغییر جنسیت را انجام داد


مازیار لرستانی تصویری از خود در کنار پزشک منتشر کرد.

به گزارش صبح تایم، این همان دکتری است که عمل تغییر جنسیت مازیار لرستانی را انجام داد و برای او در داستانی آرزوی موفقیت کرد.

مازیار لرستانی و دکتری که عمل تغییر جنسیت را انجام داد.

زندگی هنری ماه روستای او

شهره (مازیار) لرستانی (بازیگر) در سال ۱۳۴۵ در تهران به دنیا آمد. او که سابقه ایفای نقش با یک شخصیت مرد را در کارنامه کاری خود دارد، در ۲ تیر ۱۴۰۱ در فضای مجازی خود اعلام کرد که تغییر جنسیت داده است.

لرستانی فارغ التحصیل رشته کارگردانی تئاتر است و علاوه بر سریال هایی چون «شقا»، «صدای کوکو»، «بخمانمان»، «حکایتی کمال»، «کلاه پهلوی»، «امام علی»، «مختارنامه»، «خشنام» نیز در رشته کارگردانی تئاتر تحصیل کرده است. در فیلم‌های «نیاز»، «آذرخش» و «ماموریت آقای. شادی، «پناهنده»، «لیلی با من»، «هزارپا»، «اخراجی ها»، «زیر درخت هلو» و… به ایفای نقش پرداخت.

از کارهای تلویزیونی او به عنوان کارگردان تئاتر تلویزیون می توان به «در پست اشتراک» و «خاله ماه منیر» اشاره کرد.

لرستانی کارگردان تئاترهایی چون «روستای خسیس روگافورد»، «گالری»، «پرده برداشتن»، «عقاب»، «دش ماند»، «آنتیگون»، «متوری»، «نمایش اینترپرایز»، «روزی ماه در عقرب» او کارگردانی «زندگی دوگانه» و «پیاده‌روی در میدان نبرد» را بر عهده داشت و نمایشنامه «سلطان مار» اثر بهرام بیضایی نویسنده را نیز ارائه کرد.

از جمله کارهایی که او به عنوان نویسنده سریال «هتل» مرضیه پرومند کارگردان و فیلم «ماموریت آقای شادی» و چند فیلم تلویزیونی دیگر در آن ها حضور داشت.