عکسی فوق العاده از عکاس صبور از سلطان جنگل پس از ساعت ها انتظار


هاردیک شلات، عکاس حیات وحش، هشت ساعت صبر کرد تا تصویری رویایی از یک شیر غول پیکر در حال نوشیدن از یک چاله را ثبت کند.

این عکس که در پارک ملی گیر در گجرات هند گرفته شده است، شیری را نشان می دهد که سرش را خم کرده تا آب بنوشد و در گرمای سوزان جنگل به دوربین خیره شده است.

هاردیک شلات، عکاس این اثر، می گوید که شیرها معمولاً دوست دارند در لباس های استتار بمانند. بنابراین گرفتن فرصتی برای عکاسی از آنها در حال نوشیدن آب در یک منطقه باز یک فرصت استثنایی و نادر است.

این شیر شگفت انگیز توسط عکاس هندی با لنز ۵۰۰ میلی متری و دوربین Canon 7D Mark II شکار شد.

شلات توضیح می دهد:

حدود هشت ساعت در جنگل آن طرف آبخوری منتظر ماندیم تا مطمئن شویم که استتار شده ایم. مهم این بود که ما به راحتی دیده نمی شدیم تا شیر بیاید و در گرمای سوزان تابستان جنگل که از ۴۶ درجه سانتیگراد گذشت، آب بخورد. عکس گرفته شده قطعا ارزش انتظار را داشت.

چالش عکاسی گربه

عکاس هندی صبور توضیح می دهد:

چالش اصلی من هنگام کار بر روی گربه های بزرگ اندازه واقعا بزرگ آنهاست. آنها بسیار گریزان هستند و به خوبی با رنگ های طبیعی خود استتار می شوند.

عکاس بیمار یکی از شاهکارهای شیر شاه جنگل را ثبت کرد.

ما می توانیم گربه های بزرگ را در جنگل ببینیم، اما عکاسی از آنها یک چالش واقعی است، شیرها هرگز در محیط طبیعی خود ژست نمی گیرند.

بنابراین باید ساعت ها و گاهی روزها منتظر بمانیم تا سرشان به سمت دوربین برگردد.

هشت ساعت انتظار برای فیلمبرداری از شیری که آب می خورد، پرتره رویایی این هنرمند هندی بود که در نهایت ارزش انتظار را داشت.

شور شلات

شالات که در گستره وسیع مراتع و جنگل های انبوه در گجرات بزرگ شده است، لنز خود را برای عکاسی از انبوهی از موجودات شگفت انگیز آموزش داده است. ببرها، پلنگ ها و روباه ها در رادار شکار شده اند.

من در جنگل‌ها، پارک‌های ملی و ذخایر مختلف و همچنین مکان‌های مختلف برای عکاسی از حیات وحش بوده‌ام. من به طور مرتب از این مکان ها بازدید می کنم.

این عکاس جوان علاقه زیادی به تنوع زیستی دارد و امیدوار است که عکس هایش آگاهی را در مورد حیات وحش شگفت انگیز هند گسترش دهد. شلات می افزاید:

من برای محافظت از حیات منحصر به فرد و در خطر انقراض کار می کنم تا تعادل عالی برای رشد روی زمین ایجاد کنم.