علت مرگ ناگهانی “چهره دوست پسرم” فاش شد


خبر درگذشت ناگهانی وی در سال ۱۳۷۸ نوه پروین سلیمانی و یکی از بازیگران محبوب مقیم لندن اعلام شد.

و به گزارش صبح امروز به نقل از روزیاتو; مرداد ماه سال ۱۳۸۸ خبر درگذشت شهیرا خلیلی بازیگر سینما و تلویزیون اعلام شد. این اتفاق چنان ناگهانی افتاد که همه را شوکه کرد.

مدتی نگذشته بود که علت مرگ این بازیگر سرطان اعلام شد، چیزی که کمتر کسی از آن اطلاع دارد.

بیشتر بخوانید: بزرگداشت فوق العاده «ماه چهره خلیل من» در لندن / عکس

اندکی پس از این اتفاق، نعیمه نظام دوست هنرمند که از دوستان صمیمی چهره خلیلی بود، در گفتگوی تلفنی با برنامه صبحی دژر، درباره جزئیات بیماری خلیلی و علت مرگ او توضیحاتی ارائه کرد.

نظام دوست گفته است که بیماری خلیلی سرطان لوزالمعده – یکی از بدترین انواع سرطان – است، خودش دوست ندارد کسی از بیماری او باخبر شود و همواره بر این موضوع تاکید داشته است.

نعیمه نظام دوست اولین کسی بود که به بیماری دوستش پی برد

در نوامبر ۲۰۱۸ خلیلی در حین فیلمبرداری دچار معده درد شدید شد و به بیمارستان رفت. با پیگیری های او مشخص شد که دوست پسرم سرطان دارد.

خلیلی که به همراه خانواده اش در لندن زندگی می کرد تصمیم گرفت برای مداوا به انگلیس بازگردد. اما شیمی درمانی به کوچک شدن تومور سرطانی کمک نکرد و دوست پسرم در نهایت پس از گذراندن دوره ای از درد و رنج درگذشت.

نظام دوست گفت که خلیلی تا روزهای گذشته خوشبین بوده و با او درباره پروژه های سینمایی و تلویزیونی خود در ایران صحبت کرده است. اما همه چیز آنقدر سریع اتفاق افتاد که هیچ کس به آن فکر نکرد.

به گفته رژیم دوست، خلیلی بسیار ایرانی و دارای قومیت ایرانی بود، اما شیوع ویروس کرونا او را در این شرایط از وطن دور کرد.

پس از بازگشت چهره خلیلی، مراسمی برای وی در منزل نعیمه نظام دوست با حضور چند تن از دوستانش برگزار شد و تصاویری از وی منتشر شد.

بیوگرافی ماه شکر خلیلی

چهره خلیلی بامداد روز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ در سن ۴۳ سالگی در لندن درگذشت. وی در دی ماه ۱۳۵۵ در لندن و نوه پروین سلیمانی بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران به دنیا آمد.

خلیلی دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آکسفورد انگلستان است و دوره بازیگری را نیز در مدرسه جاده لندن گذرانده است.

پس از سال ها به ایران بازگشت و در سال ۱۳۶۰ برای اولین بار با بازی در فیلم «چشمان سیاه» به کارگردانی ایرج قادری وارد سینما شد.

خلیلی فعالیت بازیگری خود را در ایران ادامه داد. او در چندین فیلم، سریال و فیلم تلویزیونی حضور داشت که از معروف ترین آنها می توان به سریال های «مختارنامه»، «دیر شش باد» و «کلاه پهلوی» اشاره کرد.

فیلم سینمایی «شنگول» در سال ۹۵ و سریال «مرضیه» در سال ۱۳۷۷ آخرین پروژه های خلیلی بودند.

ماه شرع خلیلی در سال ۱۳۷۱ با ابراهیم اشرفی فیلمبردار ازدواج کرد و صاحب یک پسر به نام فراز شد.