علائم موقتی دیابت در بیماران کووید ۱۹ تشخیص داده شده است


عفونت کووید افراد را به طرق مختلف تحت تأثیر قرار داده است و دانشمندان هنوز تأثیر کامل چنین عفونت هایی را درک نکرده اند. در همین راستا، جالب است بدانید که بسیاری از بیمارانی که به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده بودند، به تازگی به دیابت مبتلا شده اند. با این حال، پزشکان می گویند که اینها ممکن است علائم موقتی باشند که به دلیل استرس ناشی از عفونت ایجاد می شوند. سطح قند خون احتمالاً پس از بهبودی کامل از عفونت به حالت عادی باز می گردد.

علائم موقتی دیابت در بیماران کووید ۱۹ تشخیص داده شده است

جالب اینجاست که بیشتر موارد جدید دیابت که به این روش پیدا شده است در میان جوانان جامعه غیرسفید پوست و کسانی بوده که بیمه مناسبی نداشته اند. در این راستا، کارشناسان همچنین احساس می‌کنند که این ممکن است مربوط به یک بیماری از قبل باشد که قبلاً تشخیص داده نشده بود و اکنون به دلیل ابتلا به کووید در خط مقدم قرار گرفته است.

علائم موقتی دیابت در بیماران کووید 19 تشخیص داده شده است

دانشمندان هنوز ایده روشنی در مورد عوامل ایجاد دیابت پس از عفونت کووید ندارند. هیچ مدرک مناسبی وجود ندارد که نشان دهد همه موارد دیابت از قبل وجود داشته است. با این حال، پزشکان احساس می‌کنند که استرس حاد ناشی از هر عفونتی می‌تواند منجر به تغییراتی در سطح قند خون شود و احتمالاً پس از چند هفته به حالت عادی باز می‌گردد.

از قبل مشخص شده است که افرادی که دارای بیماری های همراه مانند دیابت هستند، در هنگام عفونت کووید در بیمارستان بستری می شوند. افرادی که از دیابت رنج می برند به احتمال بیشتری در طول عفونت شدید نیاز به تهویه و بستری در ICU دارند. میزان مرگ و میر نیز در این بیماران بالاست.

این مطالعه بر روی گروهی از بیمارانی متمرکز شد که به دلیل عفونت کووید در بیمارستان‌ها بستری شدند و به تازگی دیابت تشخیص داده شدند. واضح بود که سطح قند خون در چنین افرادی خیلی غیر طبیعی نبوده است علائم دیابت در بیشتر موارد خفیف بود.

با این حال، چنین افرادی معمولاً سطح بالایی از عفونت کووید را داشتند. جالب اینجاست که اکثریت مردم گزارش دادند که بعد از چند ماه سطح قند خونشان طبیعی است. تنها کمتر از ۱۰ درصد از بیماران دیابتی تازه تشخیص داده شده از انسولین برای مدیریت این بیماری استفاده می کردند.

کارشناسان معتقدند که این ممکن است به دلیل مقاومت به انسولین به جای کمبود انسولین در بیماران کووید باشد. در طول عفونت، سلول ها ممکن است نتوانند قند خون را به درستی جذب کنند، که منجر به افزایش سطح قند خون در بدن می شود. با این حال، چنین علائمی را می توان به راحتی با دارو درمانی به موقع مدیریت کرد و اکثر بیماران ظرف چند ماه بهبود می یابند.

حتی بیماران دیابتی تازه تشخیص داده شده در طول عفونت کووید به انسولین برای مدیریت این بیماری نیاز دارند. پزشکان باید وضعیت را از نزدیک تحت نظر داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که سطح قند به درستی حفظ می شود تا از عوارض در طول عفونت جلوگیری شود. هنگامی که انسولین به مدت چند ماه به طور منظم مصرف شود، اکثر بیماران دیابتی تازه تشخیص داده شده به حالت عادی باز می گردند.

در این راستا، محققان امیدوارند که علائم دیابت در هنگام عفونت کووید فقط زمانی موقتی باشد که بیمار قبلاً چنین مشکلاتی نداشته باشد. کنترل سطح قند خون هر چند وقت یکبار، حتی در افراد سالم، مهم است، زیرا ممکن است در هر زمانی رخ دهد و محدودیت سنی برای این بیماری وجود ندارد.

قبلاً معمولاً در میانسالی دیده می شد و جوانان چنین علائمی را در تعداد زیاد نشان نمی دادند. با این حال، به دلیل مسائل مربوط به سبک زندگی و دلایل دیگر، حتی جوانان نیز مستعد ابتلا به دیابت هستند.

اگر بیماری دیابت در طول عفونت کووید به تازگی تشخیص داده شده باشد، پزشکان باید درمان منظم انسولین را همراه با داروهای کووید شروع کنند. بیمار باید چند ماه به دقت تحت نظر باشد تا سطح قند خون به حالت عادی برگردد یا خیر. در بیشتر موارد، بیماران ظرف چند ماه بهبود می یابند.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر