علائم آکنه در بینی چیست؟ جوش های قرمز و چرکی بزرگ روی بینی و اطراف آن


ما باید بدانیم علائم آکنه بینی برای درمان از ابتدا و جلوگیری از عود آن چیست. این می تواند ناشی از عوامل زیادی مانند مشکلات باشد هورمون ها ، باکتری ها یا مشکلات دیگر در سایر اعضای بدن. برای درمان این جوش ها می توان از داروهای طبیعی و خانگی و درمان های دارویی و شیمیایی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده ، اطلاعاتی برای از بین بردن جوش های بینی تا آخر عمر دریافت خواهید کرد.

آکنه در پهلو و بینی دقیقاً چیست؟

آکنه در بینی و بینی دقیقاً چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های مختلفی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک اینکه آکنه روی بینی چیست ، می توانیم درمان سریعتر را خیلی سریعتر انجام دهیم و اثر این آکنه ها را از پوست صورت خود حذف کرده و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما این را هم باید اضافه کنم که به طور کلی آکنه و آکنه عوارض سطحی و گذرا و یکی از علل ظاهر آنها است. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت شما وجود دارد. اما گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد ، که قطعاً نیاز به درمان دارد و شما باید به متخصص مراجعه کنید.

نقشه چهره:

نقشه چهره:

سالها پیش در شرق آسیا نقشه ای از صورت ارائه کردند که در آن ظاهر جوش های خاصی بر روی صورت افراد به دلیل مشکل در یکی از اندامها و اندامهای ضروری بدن نسبت داده می شد. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی در این پروژه ها نشان دهنده یک مشکل است قلبی عروقی در افراد.

این مشکل ممکن است به دلیل کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد ، یا ممکن است نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته ، این را نمی توان با قاطعیت پذیرفت ، بنابراین اگر جوش روی بینی خود می بینید ، نگران نباشید ، زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش در بینی شود.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم آکنه روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

آکنه ولگاریس می تواند ایجاد شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. گاهی اوقات به عنوان کیست دیده می شوند. علاوه بر بینی ، ممکن است آکنه های مبتذل را در سایر نواحی پوست خود نیز مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، تاریخچه شجره نامه و سطح استرس می تواند باعث ابتذال در پوست شما شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از داروهای پاک کننده قوی به متخصص مراجعه کنید.

آکنه روزاسه بیشتر یک نوع روزاسه است تا آکنه ، باعث قرمزی پوست شما و جوش های کوچک سفید یا زرد می شود که اغلب از بینی شروع می شود و تا گونه ها ادامه می یابد اما در سراسر صورت پخش نمی شود.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه شجره نامه ، پوست شفاف ، نقص ایمنی باسیلوس ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره ایجاد می شود.


آکنه روزاسه

بر خلاف ولگاریس ، روزاسه تا به امروز یک درمان خانگی شناخته شده است جواب نداد و برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت جوش های بینی ، داروهایی را که بر علت بثورات تأثیر می گذارد ، تجویز می کند.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان التهاب آکنه ، بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین اسید لاکتیک ، و حتی ممکن است درمان های مکمل مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و غیره را پیشنهاد دهد.

اغلب به دلیل شباهت ظاهری ، تعیین نوع جوش ها دشوار است ، اما پزشک ممکن است مواردی مانند برآمدگی های پر از چرک ، کیست ، سر سفید یا سیاه ، نبض و سایر علائم بالینی را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم آکنه چیست؟

علائم آکنه چیست؟

این مهم است که بدانید علائم آکنه روی بینی برای درمان آن چیست ، اما باید بدانید که اکثر آکنه های ایجاد شده در داخل بینی و دردناک به کمک متخصص برای درمان آنها نیاز دارند.

علائمی که نشان می دهد آبریزش بینی نیاز به درمان پزشکی و خاص دارد:

مشکلات بینایی و دو بینی ، سرگیجه ، التهاب قرمز دردناک همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تقارن مردمک دو چشم.

بنابراین اگر بینی شما دارای یک یا چند مورد از این علائم است ، فوراً به متخصص مراجعه کنید تا آن را درمان کند.

گرفتگی بینی:

در ناحیه های عمیق تر بینی می توان آنطور که می تواند شکل گرفت سلولیت بینی و خطرات ناشی از آن باید فوراً برطرف شود. اگر سلولیت بینی دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و برای مقابله با آن استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد خود در این مدت استفاده کنید.

گرگ:

گرگ:

گرگ یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافتهای سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات گرگ می تواند منجر به زخم های داخل بینی شود.

در برخی موارد ، اگزمای عفونی در بینی می تواند منجر به ترومبوز حفره سینوس شود ، که ممکن است به دلیل آبریزش بینی باشد و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در آن ناحیه است عبارتند از:

تورم چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تغییر مردمک و غیره.

به همین دلیل درک علائم جوش های آکنه مهم است.


ترس از چرک روی بینی

ترس از چرک روی بینی

در طول عمر ما آکنه می تواند بر تمام قسمت های بدن تأثیر بگذارد. جلوه های زیبایی این جوش ها زمانی است که روی صورت ما ظاهر می شوند. اگرچه اکثر این التهابات موقت و خود به خود ناپدید می شوید.

ما باید آن را بیان کنیم فشار دادن دانه ها این به هیچ وجه کار درستی نیست و حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را در مناطق عمیق تر پوست و حتی در جریان خون شما پخش کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. همه افراد از 11 تا 30 سالگی به دلیل آن دچار آکنه شده اند حساسیت و حساسیت بیش از حد بینی این است.

منافذ بزرگ بینی باعث تجمع چربی ها ، باکتری ها و سلول های مرده پوست در این نواحی می شود.

وقتی باکتری ها و چربی ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن دارای کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف آن است پوشش می دهد. به همین دلایل لازم است بدانیم علائم آکنه چیست ، تا بتوانیم آن را به درستی و درست درمان کنیم.

راههای جلوگیری از ترمیم آکنه

راههای جلوگیری از عود آکنه به شرح زیر است:

بهتر است صورت خود را وارد کنید دو بار در روز بشویید و به طور مرتب پوست را از مواد زائد و روغن ها پاک کنید. به طور مرتب از لایه بردارها استفاده کنید. این مواد از تشکیل سر سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کند. دو تا سه بار در هفته از مالش های بسیار ملایم استفاده کنید.

دی کرم های بدون روغن برای جلوگیری از پر شدن منافذ پوست با این چربی ها و ایجاد آکنه استفاده کنید. از آرایش غلیظ و بزرگ خودداری کنید ، زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر آکنه را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها از لمس زیاد صورت خودداری کنید تا باکتری های کمتری به سطح پوست صورت منتقل شود.


مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد آکنه می شوند و برای درمان آن باید بدانیم علائم آکنه در بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل ایجاد جوش و جوش سیستم ایمنی ضعیف در مواجهه با میکروب ها. یکی از دلایل می تواند دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با منافذ باز پوست و افزودن چربی و سلولهای مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد آکنه در آن ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل آکنه ، به ویژه در زنان و نوجوانان هورمون در حال تغییر است این است.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عوامل ایجاد آکنه در نوک بینی است.

دهلیز بینی: این بیماری به عنوان فولیکولیت و به شکل نیز شناخته می شود غده های سفید یا قرمز در ابتدای ورودی های دوتایی دیده می شود که ممکن است با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوکی که عامل اصلی قارچ های پوستی هستند باعث ایجاد تاول و جوش می شوند.

این مشکل می تواند در اثر گاز گرفتن ناخن در بینی ، سوراخ شدن بینی و گرفتن بیش از حد آن ایجاد شود.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائمی مانند شدت رنگ پریده ، تورم و التهاب در آن منطقه. با توجه به مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، اگر وارد جریان خون شود ، حتی می تواند زندگی فرد را تهدید کند.

موهای زیر جلدی بینیگاهی غلات نتیجه رشد هستند موهای اضافی که در زیر پوست می ماند و منجر به تورم و قرمزی در آن ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال راه حل های گیاهی برای از بین بردن این جوش های مزاحم هستید ، می توانم به شما پیشنهاد کنم از موارد زیر استفاده کنید:

روغن درخت چای:

درخت چای (بومی استرالیا) از نظر علمی دارای خواصی است ضد باکتری بالا می توان از آن برای درمان جوش و جوش هایی که ریشه باکتریایی دارند استفاده کرد. بعلاوه درمان تبخال و مقیاس همچنین می تواند مفید باشد.

صورت بخور:

صورت بخور:

اغلب گفته می شود که منافذ پوست با بخور باز می شوند ، در حالی که منافذ پوست ماهیچه ای ندارند که بتواند منقبض و منبسط شود. با این حال، بخار داغ این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری که در منافذ پوست یافت می شود را تضعیف کند.

داروها:

داروها:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن آکنه و آکنه استفاده می شود که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود. به طور کلی ، داروهای مورد استفاده برای این مشکل شامل موارد زیر است:

بنزوئیل پراکسیدها: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیک: این ماده از تشکیل سر سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به کنترل چربی پوست کمک می کند ، که یکی از عوامل اصلی آکنه و جوش است.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ابتدا باید بفهمید آکنه بینی چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر جوش های صورت به ویژه بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راه های جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. با آگاهی از علت ایجاد جوش روی بینی و حتی جوش های بینی و بینی ، باید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای آکنه سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید به متخصص مراجعه کنید.
  4. در دوران بلوغ ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد و این دلیل اصلی ایجاد آکنه در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را برای از بین بردن جوش و جوش روی صورت فشار دهید زیرا می توانند باعث گسترش عفونت به لایه های عمیق پوست شوند.

دیدگاهتان را بنویسید