«شیرین بلو» یک غذای اصیل ایرانی با طعمی عالی است


«شیرین بلو» یک غذای ایرانی بسیار خوش طعم است که با دانستن جزئیات پخت آن، مهمانی را برای شما راحت می کند.

به گزارش وقت صبح شیرین بلو غذایی بسیار خوشمزه است که برای تهیه آن زمان زیادی نیاز ندارد و طعم بسیار لذیذی دارد.

عناصر:

سینه مرغ کامل ۱ عدد

برنج ۳ پیمانه

۳ عدد پیاز

پوست پرتقال را ۴ قاشق غذاخوری برش دهید

خلال پسته و بادام ۴ قاشق غذاخوری

باربری ۴ قاشق غذاخوری

۳ جزیره

گل رز ۱/۳ فنجان

روغن زیتون به میزان لازم

زعفران به میزان دلخواه

نمک کافی

شکر به میزان لازم

فلفل سیاه و زردچوبه به اندازه کافی

طرز تهیه شیرینی پلو:

ابتدا برنج را بشویید و چند ساعت در ماریناد خیس کنید.

سپس سینه های مرغ را با کمی آب بپزید تا روی گوشت را با کمی نمک، فلفل، زردچوبه و همچنین پیاز خرد شده بپوشاند.

در همین حین خلال بادام و پسته را در گلاب خیس کنید و مغز زرشک را در آب خیس کنید و دو عدد پیاز باقی مانده را رنده کنید و در ماهیتابه ای روی اجاق بگذارید و مقداری روغن زیتون روی آن ها بریزید تا داغ شود و سرخ شوند. سرخ کردن.

هویج ها را پوست بگیرید و به صورت نوارهای به طول ۲ سانتی متر برش دهید و در تابه ای دیگر با کمی روغن تفت دهید تا هویج ها نرم شوند سپس ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری شکر را با یک پیمانه زعفران و نصف لیوان آب به هویج اضافه کنید. در تابه را ببندید تا هویج ها خوب بپزند اما له نشوند و وقتی آب هویج تبخیر شد دوباره با همان روغن داخل آن تفت دهید.

در مرحله بعد باید تلخی ورقه های پرتقال را از بین ببرید و برای این کار باید خلال ها را چند بار در آب ریخته و آب آن را خالی کنید و در مرحله بعد باید آنها را چند بار در آب در حال جوش بریزید. بارها و بعد از جوشاندن آب یکی دوبار.. خالی کنید. و در مرحله آخر ۳ تا ۴ ق شکر و کمی زعفران در آن بریزید و بگذارید تا آب آن کم شده ولی غلیظ نشود.

سپس برش ها را از آب جدا می کنیم و آب را برای استفاده بعدی کنار می گذاریم.

در مرحله بعد مرغ پخته شده را از آب خارج کرده و به قطعات کوچک خرد می کنیم و این تکه ها را به ماهیتابه پیاز رنده شده اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم و تفت می دهیم.

سپس زرشک را از آب خارج می کنیم تا آب آن گرفته شود و در کنار مرغ سرخ می کنیم. دقت کنید بعد از اضافه کردن زرشک مدام هم بزنید تا زرشک نسوزد سپس هویج و خلال های پرتقال آماده شده را داخل ماهیتابه مرغ بریزید و هم بزنید. در این مرحله باید مواد را تست کرد تا در صورت نیاز به شیرینی بیشتر، شکر یا همان آب شیرینی که از پرتقال گذاشتیم اضافه کنیم.

در تابه را ببندید و بگذارید همه مواد با هم به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بپزند. پس از مخلوط شدن مواد، خلال پسته و بادام را از گلاب جدا کرده و به بقیه مواد اضافه کنید تا با هم مخلوط شوند.

برنج را صاف کرده و بعد از تخمیر و میل به سرو مواد شیرین را از روی پلو لایه به لایه در ظرف مورد نظر با برنج پخش می کنیم.