شکستن رژیم به معنای شکستن همه پل ها نیست!


در شرایطی که افراد تصمیم می گیرند یک عادت را ترک کنند یا از انجام برخی کارها خودداری کنند ، گاهی اوقات می تواند به دلیل عواملی مانند عصبانیت ، استرس ، احساس ناامیدی و غیره باشد.

دوباره این کار را انجام دهید یا برنامه ای را که دارید بشکنید. به عنوان مثال ، فردی که تصمیم می گیرد سیگار را ترک کند ، خودارضایی کند یا سیگار بکشد یا خودارضایی کند ، یا فردی که مدتی رژیم گرفته است ، به دلایلی سعی می کند غذای خارج از رژیم غذایی بخورد یا پرخوری در غذاهای مجاز انجام دهد. به

احساس گناه و ادامه دادن

در این شرایط ، فرد ممکن است به دلیل احساس گناه و در نتیجه تنبیه خود از همه چیز دست بکشد و کنترل خود را از دست بدهد ، به عنوان مثال ، ادامه سیگار کشیدن یا خوردن تنها یک غذای غیرمجاز ، همچنان به مصرف بی رویه سایر غذاها ادامه می دهد.

به این می گویند اثر شیطانی

در حال حاضر ، وقتی این اتفاق افتاده است ، بی خیال همه ، یا به عبارت دیگر ، رها کردن و کنار گذاشتن یک طرح به طور کامل از طریق احساس گناه و شکستن چارچوب ذهنی که برای خود طراحی شده است.

برای مبارزه با این وضعیت در رژیم های غذایی 2 راه حل وجود دارد

اولین راه حل ، قبل از شکستن رژیم

اولین قدم جلوگیری از این امر است.

برای این کار بهتر است عوامل از بین رفته را شناسایی کرده و جایگزین مناسبی برای این عوامل انتخاب کنید یا از تماس با این عوامل خودداری کنید.

به عنوان مثال ، اگر خوردن غذا با افراد خاصی یا در محیط های خاصی مانند رستوران ها عاملی است که باعث می شود فرد رژیم را قطع کند ، از قرار گرفتن در این موقعیت اجتناب کنید.

وقتی نوبت به جایگزین های مناسب برای محرک ها می رسد ، برای مثال ، برای فردی که علاقه زیادی به نوشیدنی های گازدار دارد ، می توان انواع نوشیدنی های گازدار و طعم دار مصرف کرد که به جای نوشیدنی های معمولی گازدار با قندهای مصنوعی و بدون کالری شیرین شده اند. به به

استفاده از برخی تنقلات به عنوان پاداش در روزهای خاص و طبق برنامه از پیش تعیین شده نیز می تواند در این موارد کمک کننده باشد.

راه حل دوم شکستن رژیم است

راه حل دوم مربوط به زمانی است که عدم رعایت رژیم غذایی رخ داده است ، به عنوان مثال ، فرد غذای خاصی را از برنامه خارج کرده است.

در این شرایط ، نفرت از خود و احساس گناه می تواند باعث شود که همه چیز را رها کرده و غذاهای غیر مجاز بیشتری مصرف کنید. نر متاسفم و این فکر که من نیز می توانم اشتباه کنم و به یک اشتباه ختم نمی شوم ، می توان به راه درست بازگشت و از ادامه اشتباهات و ترک همه چیز جلوگیری کرد.

ارسال شده توسط: عباس مجتهد


مطالب بیشتر:

پنج اشتباه رایج برای بدنسازان

رژیم غذایی و یبوست ، چرا رژیم غذایی شما باعث یبوست می شود؟

رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک چیست؟ (سنگلوتن)

رژیم نیمه گیاهی چیست و آیا سالم است؟دیدگاهتان را بنویسید