شوک به بازار خودرو/ نوسانات عجیب قیمت در بازار امروز ۲۱ مرداد


در بازار امروز ۲۱ مردادماه سمند LX EF7 مدل ۱۳۹۹ با افت قیمتی ۳ میلیون تومانی به قیمت ۳۱۵ میلیون تومان در بازار به فروش می رسد.

به گزارش صبح امروز به نقل از خبرآنلاین. روند قیمت در بازار خودرو جهش کرد. تا جایی که شاهد افزایش ۲ تا ۶ میلیون تومانی برای برخی خودروهای موجود در بازار بودیم. هرچند در برخی خودروها شاهد افت ۲ تا ۴ میلیون تومانی بودیم.

فعالان بازار خودرو بر این باورند که این بازار در حال حاضر رکود شدیدی را پشت سر می گذارد و تقریبا خرید و فروش وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: عوارض تردد در اتوبان تهران-هوش شمال افزایش می یابد!

کارشناسان می گویند قرعه کشی خودرو در هفته گذشته که باعث شد شش میلیون خودرو وارد بازار شود، یکی از عواملی است که باعث رکود بازار خودرو شده است.

در عین حال کارشناسان از چراغ سبز آمریکا برای بسته پیشنهادی اروپا نیز صحبت می کنند که در بازار خودرو بی تاثیر نبوده است. این اتفاق اگرچه آنچنان تاثیری در بازار ارز نداشت اما قیمت برخی خودروها را تعدیل کرد.

وضعیت بازار خودرو در ۲۱ مرداد

بر اساس این گزارش، بررسی بازار خودرو حاکی از آن است که پژو ۲۰۷ مدل ۱۴۰۰ اتوماتیک با ۳ میلیون تومان افزایش از ۶۲۵ میلیون تومان به ۶۲۸ میلیون تومان و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز ۵ میلیون گران شده است. تومان و اکنون ۵۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۷ مدل ۱۴۰۱ با ۲ میلیون تومان افزایش به ۴۰۹ میلیون تومان رسید و مدل ۱۳۹۹ این خودرو با ۳ میلیون تومان افزایش با قیمت ۳۹۷ میلیون تومان به فروش می رسد.

در عین حال قیمت راناپل مدل ۱۴۰۰ حدود ۶ میلیون افزایش یافته و در حال حاضر با قیمت ۲۹۰ میلیون تومان در بازار دیده می شود.

این در شرایطی است که سمند LX EF7 مدل ۲۰۱۹ با افت قیمتی ۳ میلیون تومانی و با قیمت ۳۱۵ میلیون تومان در بازار به فروش می رسد.

تیبا نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی ۲۰۷ میلیون تومان قیمت دارد. قیمت مدل ۱۴۰۰ نیز ۲۰۰ میلیون تومان کاهش ۲ میلیون تومانی داشت.

وضعیت بازار خودرو در 21 مرداد