شهاب حسینی سکوت طولانی خود را شکست!


شهاب حسینی با تاکید بر اینکه سال های آخرش حاشیه ساز بوده است، به تشریح این حاشیه سازی و ادامه فعالیتش پرداخت.

شهاب حسینی عصر روز دوشنبه ۷ تیرماه جمعی از همکاران خود را در مرکز همایش های فرشت گرد هم آورد تا برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کوتاه کانون مستقل اندیشه فرهنگی و هنری را که به سرپرستی و ریاست ایشان برگزار شد، معرفی کند. منشی خصوصی

حسینی که در قسمت اصلی این مراسم حمایت از فیلمسازان جوان و ایجاد مکانی برای ارائه آثار مستقل را دلیل برپایی این جشنواره دانست، در پاسخ به اینکه آیا ورودش به عرصه فیلم های مستقل و کوتاه به دلیل برپایی این جشنواره بوده است. سانسور و شرایط سینمای تعطیل؟ او گفت:

از جمله موضوعاتی که امروز مطرح شد، دوران کرونا تاثیر زیادی در اکران فیلم ها داشت و فیلم طلاخون که در زمان اکران در آن بازی می کردم، چند سال پیش بود که اکنون اکران شده است.

هدف من کمک به مشاغلی بود که برای جامعه شناخته شده نیستند. البته دوست دارم در سال های آینده این کار را با فیلم های مستقل ادامه دهم.

او ادامه داد: «با احترام به همه دوستان حرفه‌ای‌ام، من وارد این مسیر شدم زیرا به فضا و انرژی جدید نیاز داشتم، زیرا فضای آنجا برای من قانع‌کننده نبود.

هدف من در این مسیر چیزی جز ایجاد بستر برای مخاطب نبود. با این حال فعلا اولین قدم را به صورت آنلاین برداشته ایم اما پس از آن احتمالا به دنبال مکانی ثابت برای تماشای فیلم خواهیم بود.

با رویدادهای مشابه رقابت کنید

دبیر جشن فیلم کوتاه کانون مستقل فرهنگ و هنر همچنین در این باره که آیا این جشن با توجه به نام و سنت خود در رقابت با رویدادهای مشابه است؟ او گفت:

من به دنبال هیچ نوع رقابتی نیستم و امیدوارم در اینجا به فیلم های باقی مانده از سایر رویدادهای مشابه توجه کنیم.

شهاب حسینی در پاسخ به این سوال که آیا پس از چندین سال پرتلاطم به فعالیت فعلی خود ادامه می دهد یا خیر، با تاکید بر اینکه چند سال گذشته پرحاشیه بوده است، گفت: حاشیه سازی ها می آیند و می روند اما در نهایت مسیر مشخص است.

بازیگری از شخص زمان می گیرد و نگرانی های دیگر کمتر مورد توجه قرار می گیرد. من کارم را ارائه می کنم و اگر استقبال خوبی از آن شود، برای من مسئولیت بیشتری دارد.

مشکل این است که از جایی باید بر اساس مشارکت اجتماعی خود کاری انجام دهید و کاری که من انجام می دهم بر اساس نیازی است که فکر می کنم وجود دارد.

احساس نمی کنم کارم را به عنوان بازیگر شروع کرده ام و همین کافی است چون گواهینامه هایی گرفتم. در زمینه کاری خود احساس می کنم که دوست دارم این کارها را با هم ادامه دهیم و روزی که پایه گذار دانشگاهی باشم که کاملاً در حوزه سینما تخصص دارد، آن روز بیشتر به این کار افتخار می کنم تا اینکه بازیگری کار کردن