شات Pfizer در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله بسیار کمتر موثر است


واکسیناسیون کووید که Pfizer-BioNTech انجام می دهد برای پیشگیری از عفونت در بین کودکان بیش از ۵ تا ۱۱ سال مؤثر نیست. در مطالعه انجام شده توسط پایان مقامات بهداشتی در ایالت نیویورک، نتایج برای گزارش ها گرفته شده است. گزارش ها با توجه به داده های جمع آوری شده از انتهای فرزندان و والدین آنها گرفته شده است.

شات Pfizer در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله بسیار کمتر موثر است

طبق مطالعه ای که در ایالات متحده انجام شد، واکسن فایزر تنها واکسن کووید مورد تایید برای آن گروه سنی است. داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول بافت‌های Omicron نشان می‌دهد که هنوز از بیماری‌های شدید در کودکان جلوگیری می‌کند، اما حتی یک ماه پس از ایمن‌سازی کامل، عملاً هیچ محافظتی در برابر عفونت ایجاد نمی‌کند.

شات Pfizer در کودکان 5 تا 11 ساله بسیار کمتر موثر است

به گفته محققان و مقامات فدرال که داده ها را بررسی کرده اند، کاهش شدید عملکرد واکسن در کودکان خردسال ممکن است به این دلیل باشد که آنها فقط یک سوم کل دوز مصرفی به کودکان بزرگتر و بزرگسالان را دریافت می کنند.

این یافته ها که روز دوشنبه به صورت آنلاین منتشر شد، به دنبال نتایج کارآزمایی بالینی است که نشان می دهد واکسن نمی تواند از کودکان ۲ تا ۴ ساله ای که دوز کمتری دریافت کرده اند محافظت کامل کند.

کارشناسان نگران بودند که این خبر باعث شود والدین مردد برای ایمن سازی فرزندانشان تردید بیشتری داشته باشند. تحقیقات دیگر نشان داده است که واکسن در برابر عفونت با نوع Omicron در بزرگسالان بسیار مؤثر نیست.

به گفته الی روزنبرگ، با توجه به اینکه این واکسن در پاسخ به یک نوع قبلی ساخته شده است، ناامیدکننده است، اما کاملا غیرمنتظره نیست. ، نویسنده اصلی این مطالعه و معاون مدیر دانش علمی در وزارت بهداشت ایالت نیویورک. این کاهش سریع ناراحت کننده به نظر می رسد، اما دوباره همه چیز علیه Omicron است.

با وجود این، او و سایر متخصصان بهداشت عمومی گفتند که هنوز هم این واکسن را برای کودکان توصیه می‌کنند زیرا از آن در برابر بیماری‌های شدید محافظت می‌کند، که حتی در مجموعه داده‌های جدید نیز نشان داده شده است.

دکتر. کاترین ام. ادواردز، متخصص واکسن اطفال در دانشگاه واندربیلت، گفت که آنها باید مطمئن شوند که روی دونات تاکید می کنند و نه سوراخ. دکتر. روزنبرگ و همکارانش اطلاعات ۸۵۲۳۸۴ کودک ۱۲ تا ۱۷ ساله تازه واکسینه شده و ۳۶۵۵۰۲ کودک ۵ تا ۱۱ ساله را بین ۱۳ دسامبر ۲۰۲۱ تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲، زمانی که افزایش Omicron در اوج خود بود، بررسی کردند.

در کودکان بزرگتر، اثربخشی واکسن در برابر بستری شدن در بیمارستان از ۸۵ درصد به ۷۳ درصد کاهش یافته است. اثربخشی این برنامه در کودکان کوچکتر از ۱۰۰٪ به ۴۸٪ کاهش یافت. با این حال، به دلیل تعداد نه چندان زیاد کودکان بستری شده در بیمارستان ها، این تخمین ها دارای حاشیه های خطای زیادی هستند.

ارقام حفاظت از عفونت دقیق تر است. اثربخشی واکسن در برابر عفونت در کودکان بزرگتر از ۶۶ درصد قبلی به ۵۱ درصد کاهش یافته است. با این حال، در میان کودکان کوچکتر از ۶۸ درصد به تنها ۱۲ درصد کاهش یافت.

بین ۱۱ تا ۱۲ سالگی اعداد تغییر می کنند. کارایی واکسن در برابر این بیماری عفونی در کودکان ۱۲ ساله ۶۷ درصد بود، اما در هفته منتهی به ۳۰ ژانویه تنها ۱۱ درصد در کودکان ۱۱ ساله بود. فلوریان کرامر، ایمونولوژیست در دانشکده پزشکی ایکان کوه سینا، گفت که این تمایز بین دو گروه سنی قابل توجه است.

اگرچه تمایز زیست پزشکی بین این دو سن به احتمال زیاد جزئی است، او اشاره کرد که در حالی که کودکان ۱۲ ساله ۳۰ میکروگرم از واکسن را دریافت کردند – همان دوز بزرگسالان – کودکان ۱۱ ساله فقط ۱۰ میکروگرم واکسن دریافت کردند.

کووید-۱۹ با حداقل ۸۵۱ مرگ در کودکان زیر ۱۷ سال و نزدیک به ۷۰۰۰ مورد سندرم التهابی چند سیستمی در کودکان مرتبط است، وضعیتی نادر اما شدید. در طول شیوع Omicron، کودکان بیشتری نسبت به هر زمان دیگری در طول همه‌گیری در بیمارستان‌ها بستری شدند. بنابراین، این یک مسئله جدی برای یافتن واکسن مناسب برای کودکان خواهد بود.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر