شات های Pfizer از کودکان در برابر کووید شدید حتی در Omicron محافظت می کند


در دو سال گذشته هیچ واکسنی برای کودکان وجود نداشت، اما اکنون برخی از پزشکان واکسنی را اختراع کرده‌اند. واکسن های جدید برای کودکان در گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال ساخته شده است. از کودکان در برابر omicron ها محافظت می کند. شات های Pfizer توسط دانشمندان برای محافظت از کودکان در برابر این ویروس ساخته شده است.

شات های Pfizer از کودکان در برابر کووید شدید حتی در Omicron محافظت می کند

حال سوال اینجاست که آیا این واکسن موثر است یا خیر؟ دانشمندان فکر کرده اند که این واکسن ممکن است برای جوانان عملی نباشد. والدین حاضر نیستند زندگی فرزندان خود را به خطر بیندازند.

شات های Pfizer از کودکان در برابر کووید شدید حتی در Omicron محافظت می کند

اما CDC بیان می‌کند که نه واکسن مؤثر است و نه سن کودکان مشکل‌ساز است. این نوع جدید COVID-19 یک مشکل است. Omicron یک ویروس بسیار مسری است. اگر فردی با ویروس بسیار عفونی برخورد کند، تزریق فایزر تاثیر کمتری دارد.

پزشکان اطفال تمام تلاش خود را می کنند تا والدین را متقاعد کنند که این ایمن سازی را دریافت کنند. متخصصان اطفال نیز اعلام کردند که نتیجه این واکسن گیج کننده خواهد بود اما مضر نخواهد بود. والدین باید بدانند که تزریق فایزر برای سلامت فرزندانشان ضروری است.

حتی اگر فردی واکسینه شود، ممکن است به عفونت خفیف امیکرون مبتلا شود. مردم اکنون باید با آن زندگی کنند. پس از واکسینه شدن، شانس ابتلا به ویروس تا حدودی کاهش می یابد، همچنین نوع جدید عمدتاً جوانان را تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین پزشکان اطفال استرس زیادی برای واکسینه شدن دارند.

به گفته CDC، ۹ مورد مرگ و میر در ارتباط بوده است کووید-۱۹ در بین کودکان واکسینه شده در گروه سنی ۵ تا ۱۷ سال بین آوریل تا اوایل ژانویه، در مقایسه با ۱۲۱ مرگ در میان کودکانی که در همان سن واکسینه نشده بودند.

طبق گفته CDC، واکسن جدید فایزر ۷۴ درصد برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله موثر است و به بهبود آنها از این ویروس کمک می کند. دولت آمریکا در حال ارائه تسهیلات تست کووید رایگان برای موضوع خود است.

تنها دو کودک واکسینه شده در بیمارستان بستری شدند، در حالی که ۵۹ کودک واکسینه شده بودند. این واکسن جدید فایزر ۹۵ درصد برای کودکان در گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال موثر است.

مقامات بهداشتی ایالات متحده روز سه شنبه گزارش دادند که نوع جدید کووید-۱۹، Omicron، عمدتاً جوانان را تحت تأثیر قرار می دهد، در حالی که در طول موج دوم کووید-۱۹، عمدتاً نوجوانان تحت تأثیر قرار گرفتند.

بر اساس گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد، محققان بخش بهداشت ایالت نیویورک داده‌های بهداشتی را هفته به هفته از اوایل دسامبر تا پایان ژانویه بررسی کردند. در اوج موج Omicron، کارایی واکسن در برابر هرگونه عفونت COVID-19 از ۶۸ درصد به ۱۲ درصد کاهش یافته بود. با این حال، برای کودکان بالای ۱۲ سال، کارایی به ۵۱ درصد کاهش یافت.

شات فایزر فقط برای کودکان آمریکایی در دسترس است. کودکان گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال در مقایسه با دوز ۱۲ و بالاتر، ⅓ مقدار دریافت خواهند کرد.

احتمال ابتلای کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال به Omicron 1.3 برابر بیشتر از کودکان واکسینه شده است. به طور مشابه، کودکان بالای ۱۲ سال واکسینه شده در مقایسه با کودکانی که قبلا واکسینه شده اند، ۱.۵ برابر خطر ابتلا به ویروس Omicron را دارند.

از آنجایی که تزریق فایزر خطر عفونت را کاهش نمی دهد، محققان همچنان در حال آزمایش برای تولید واکسن موثرتر هستند. احتمال زیادی وجود دارد که کودکان واکسینه شده همچنان تحت تأثیر Omicron قرار گیرند، و میزان بهبودی چندان چشمگیر نیست.

پزشکان اطفال همچنان به والدین توصیه می کنند که فرزند خود را برای واکسن ببرند زیرا هر چیزی بهتر از هیچ است. این واکسن ممکن است فرزندان آنها را از بستری شدن در بیمارستان نجات دهد. از این رو، به آنها کمک می کند تا از این بیماری دور بمانند و بدون هیچ مانعی زنده بمانند.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر