سپرده «پشتیبانی نقدی» روز دوشنبه لغو شد!


سازمان حمایت از هدفمندی اعلام کرد که یارانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان فردا بازپرداخت نمی شود.

به گزارش صبحگاهی ایسنا، در چند سال گذشته معمولاً حمایت نقدی ساعت ۲۴ روز بیستم هر ماه واریز می شود، بر همین اساس برخی رسانه ها نیز از واریز کمک معیشتی ماه جاری به حساب ها خبر دادند. سرپرستان خانوار فردا (دوشنبه).

این در حالی است که پیگیری ایسنا از سازمان هدفمندی امدادرسانی با اعلام طیبه حسینی -سخنگوی رسمی سازمان هدفمندی – مبنی بر عدم واریز حمایت نقدی ماه جاری به حساب سرپرستان خانوار همراه بود. فردا روز بعد همزمان با ۲۰ جولای.

او گفت که پس از برنامه ریزی تشکیل پرونده پشتیبانی ژوئیه، سازمان هدف قرار دادن پشتیبانی را گزارش خواهد کرد.

قابل ذکر است که نحوه پرداخت سود نقدی از اردیبهشت ماه سال جاری تغییر کرده است. تاکنون دهم هر ماه یارانه معیشتی از ۵۵ هزار تومان تا ۲۰۵ هزار تومان و بیستم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان حمایت نقدی به حساب صندوق خانواده واریز شده است که توسط دولت در سال ۹۶ اجرا شده است. طرح اصلاح نظام یارانه ای و خروج ۴۲۰۰ تومان از واردات، کالای اساسی به یارانه ای با ارزش متغیر بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان برای هر خانواده تبدیل شد.

به حدود ۷۸ میلیون نفر حمایت نقدی اختصاص یافت، اما در طرح جدید با حذف یک عشر، نه دهم پرداخت شد، برای سه دهم اول ۴۰۰ هزار تومان و برای ۶ دهم دیگر ۳۰ هزار تومان پرداخت شد. .

دولت هر ماه حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان برای حمایت های پولی جدید پرداخت می کند. این در حالی است که طبق قانون بودجه ۱۴۰۱، حمایت ها باید به صورت کالاهایی توزیع شود که هنوز نهایی نشده و پرداخت همچنان نقدی است.