سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی – دکتر رویا خادمیان


بی نام - خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

خواص پسته: سه ویژگی فوق العاده پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ، چربی های سالم و آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان می دهد که پسته می تواند بر کاهش وزن و تنظیم قند خون تأثیر داشته باشد. هر 28 گرم پسته حاوی مقادیر قابل قبولی فیبر ، پروتئین ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، ویتامین B6 و منگنز است. پسته دارای بیشترین میزان آنتی اکسیدان در میان آجیل است. همه اینها به طرق مختلف برای سلامت انسان مفید است. برای آشنایی با دیگر ویژگی های پسته با ما همراه باشید.

خواص پسته: 1. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. تحقیقات نشان می دهد که مصرف فیبر باعث سیری می شود و به نوبه خود به کاهش وزن کمک می کند. پروتئین یکی دیگر از مواد غذایی موجود در پسته است که می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد. پسته همچنین اثرات مفیدی بر تری گلیسیریدها دارد. می توانید از آن به عنوان یک میان وعده سالم برای کاهش وزن بدون نگرانی از میزان چربی موجود در پسته استفاده کنید. طبق یک مطالعه ، میزان چربی موجود در پسته به طور کامل جذب بدن نمی شود و این باعث کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته: 2درمان دیابت

تحقیقات نشان داده است که میزان قند خون با مصرف پسته کاهش می یابد. پسته همچنین سطح پپتید 1 را افزایش می دهد ، هورمونی که سطح گلوکز را در بیماران دیابتی تنظیم می کند. یک مطالعه ایرانی به این نتیجه رسید که مصرف پیستون تأثیرات مثبتی بر بیماران دیابتی دارد.

خواص پسته: 3بهبود سلامت بینایی

پسته منبع لوتئین و زاگزانتین است که هر دو در قرنیه چشم انسان یافت می شوند. مصرف مناسب این آنتی اکسیدان ها از مشکلاتی مانند آب مروارید ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند. اسیدهای چرب سالم موجود در پسته نیز بر سلامت چشم تأثیر می گذارد. توجه داشته باشید که در صورت مصرف زیاد پسته ، ممکن است فشار خون بالا را تجربه کنید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها سدیم زیادی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید