سقوط ۷۵ میلیونی پژو ۲۰۷ / بازار خودرو شوکه شد!


پس از شنیدن خبرهای مثبت مذاکرات از سراسر بازار خودرو، قیمت پژو ۲۰۷ ۷۵ میلیون تومان کاهش یافت.

به گزارش صبح امروز به نقل از خبرآنلاین، همزمان با انتشار خبر خوش برجام در ۲۴ ساعت گذشته، نوسانات قیمتی در بازار نزولی بود.

به این ترتیب در ۲۴ ساعت گذشته شاهد بودیم که بلنک ۱۴۰۱ اتوماتیک حدود ۲ میلیون تومان ارزان شده و به ۵۸۸ میلیون تومان رسیده است.

بیشتر بخوانید: مشمولان طرح جدید افزایش حقوق چه کسانی هستند؟

رصد بازار خودرو نشان می دهد دیروز قیمت سمند LX 305 میلیون تومان بوده و قیمت آن ۲ میلیون تومان تغییر کرده است. سمند LX موتور EF7 نیز در بازار ۳۴۸ میلیون تومان فروخته شد و ۳ میلیون تومان کاهش قیمت را به ثبت رساند.

گزارش ها حاکی از آن است که هر پراید ۱۱۱ مدل ۹۹ صفر کیلومتر ۲۰۲ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ تقریباً ۱۸۳ میلیون تومان، کوئیک دنده ۲۰۱ میلیون تومان، کوئیک آر (دو رنگ) ۲۰۸ میلیون تومان، گیربکس فست اتوماتیک ۳۱۰ میلیون تومان، ساینا ۲۰۳ یک میلیون تومان و ساینا اس ۲۱۶ میلیون تومان قیمت دارند.

همچنین هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۳۰۰ میلیون تومان، پژو پارس معمولی ۳۱۲ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ گیربکس سقف شیشه ای ۴۰۴ میلیون تومان فروخته شد.

شوک بازار ارز برجام

فعالان بازار خودرو در حال حاضر منتظر اعلام نتایج مذاکرات هستند. اما سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز در نشست خبری اعلام کرد: ما شاهد پیشرفت جدی در مذاکرات وین بودیم و بخشی از انتظارات ما در مذاکرات محقق شد.

در همین حال حسین امیربد اللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اکنون در ابتدای مذاکرات هستیم و اگر طرف آمریکایی به خطوط قرمز و منافع کامل اقتصادی ما پایبند باشد، احتمال وجود دارد. برای رسیدن به توافق

این در شرایطی است که کیهان نیز در تحلیلی درباره برجام نوشت، زمزمه های توافق از همه جهات به گوش می رسد.

اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات برجام اخیراً گفته است که در صورت پیشرفت مثبت اوضاع، احتمالاً تا هفته آینده توافق نهایی برای احیای برجام حاصل خواهد شد.

خرید و فروش نبود

این در حالی است که سعید متمانی، رئیس فدراسیون نمایشگاه های خودرو پایتخت درباره شرایط بازار خودرو گفت: در روزهای گذشته پس از دریافت انگیزه ها و سیگنال های مثبت در خصوص احتمال امضای قرارداد، شاهد کاهش قیمت ها بودیم. برجام و همراه با آن، نرخ ارز کاهش خواهد یافت.

وی افزود: این روزها دوباره بازار به رکود کامل بازگشته و مردم دست از معامله برداشته اند تا ببینند نتیجه مذاکرات چه خواهد شد.

موتمنی نمایش خوب پژو ۲۰۷ را دلیلی برای کاهش ۷۵ میلیون تومانی قیمت آن عنوان کرد و خاطرنشان کرد: هر خودرویی که کاهش عرضه را تجربه کند، افزایش قیمت نیز خواهد داشت.

وی در خصوص برجام معتقد است: اگر مذاکرات به پایان برسد، تاثیرات روانی آن باعث می شود حداقل در هفته های اول شوک شدیدی به بازار وارد کنیم.

در عین حال نحوه و مقدار خودروهای عرضه شده توسط خودروسازان داخلی می تواند بر قیمت ها نیز تاثیرگذار باشد.