سقط جنین با قرص های تجویزی در طول همه گیری کووید-۱۹


همه‌گیری جهانی ویروس کرونا زندگی ما را تحت تأثیر بسیاری قرار داده است. بسیاری مجبور بودند با عوامل استرس زا مانند بیکاری، تعطیلی ادارات، تنهایی، عدم اطمینان، ترس از بیماری، مشکلات مالی، مسائل اجتماعی و اقتصادی دست و پنجه نرم کنند. محدودیت‌های زیادی که در طول همه‌گیری اعمال شد، زندگی بسیاری از مردم را مختل کرد. بسیاری از اقدامات پیشگیرانه انجام شده در طول همه گیری خسته شده بودند.

سقط جنین با قرص در طول همه گیری کووید-۱۹

با همه‌گیری کووید-۱۹، فاصله‌گذاری اجتماعی، بسته شدن بسیاری از مراکز مراقبت‌های بهداشتی، ترس از بیرون رفتن و درمان، پزشکی از راه دور به عنوان یکی از ایمن‌ترین رابط‌ها بین بیماران و پزشکان ظاهر شد. مشاوره آنلاین با پزشکان، دریافت داروهای نسخه‌ای از طریق پست برای بسیاری از بیماران مفید بود.

سقط جنین با قرص در طول همه گیری کووید-19

بسیاری از زنان شروع به دریافت قرص‌های سقط جنین از طریق پزشکی از راه دور کردند، زیرا آنها معتقدند که سقط جنین بهتر است به جای اینکه در یک محیط کلینیک به‌طور ایمن در خانه انجام شود، که باعث کاهش ساعات سفر و هزینه‌های سفر آنها می‌شود. سقط جنین پزشکی حتی می تواند باعث کاهش مرخصی آنها از روزهای کاری شود.

سقط جنین به معنای پایان دادن به بارداری است و زمانی که با مصرف دارو یا از طریق جراحی انجام شود، سقط جنین القایی نامیده می شود. معمولاً در سه ماهه اول بارداری انجام می شود. ممکن است دلایل مختلفی برای سقط بارداری وجود داشته باشد.

تا چند سال پیش سقط جنین معمولا در کلینیک ها یا بیمارستان های تخصصی و زیر نظر پزشک متخصص انجام می شد. از زمانی که میفپریستون توسط سازمان غذا و دارو تایید شد، استفاده از میفپریستون برای سقط جنین دارویی در بارداری تا هفته ۱۰ بارداری محبوبیت زیادی پیدا کرد.

سقط جنین دارویی برای سن حاملگی بیش از ۱۰ هفته توصیه نمی شود. قبل از همه گیری، ویزیت بیمار برای دریافت دارو از پزشک یا کلینیک اجباری بود.

با این حال، با ادامه بیماری همه گیر و افزایش خدمات پزشکی از راه دور، پزشکان شروع به تجویز میفپریستون کردند و داروها به صورت پستی برای بیماران ارسال شد و در نتیجه استفاده از قرص های سقط جنین با نسخه، میفپریستون، افزایش یافت.

بر اساس موسسه Guttmacher، یک گروه برجسته حقوق باروری، درصد از سقط جنین ناشی از میفپریستون از ۴۴ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۵۴ درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است. تحقیقات جدید همچنین نشان می دهد که سقط جنین پزشکی در حال حاضر بیش از نیمی از سقط جنین هایی است که در سال های اخیر در ایالات متحده رخ داده است.

بیشتر و بیشتر مردم به دلیل ترس از عفونت، درآمد کم و بیکاری در طول همه گیری، و عدم دسترسی مناسب به مراقبت های بهداشتی، سقط جنین را انتخاب می کنند. بسیاری از دختران جوان نیز می خواهند از بارداری ناخواسته خود خلاص شوند. همچنین، مراجعه به کلینیک برای سقط جنین جراحی ممکن است زنان و خانواده هایشان را مستعد ابتلا به عفونت کند.

سقط جنین پزشکی در واقع یک درمان دو دارویی است که ابتدا از میفپریستون و سپس یک یا دو روز بعد میزوپروستول تشکیل می شود. اگرچه سقط جنین دارویی را می توان با خیال راحت در خانه انجام داد، ممکن است خطرات باقی ماندن محصولات بارداری (بافت های بارداری) حتی پس از مصرف هر دو دارو وجود داشته باشد که ممکن است به زودی نیاز به مراجعه به کلینیک یا ملاقات با پزشک داشته باشد.

برخی از متخصصان با ایده استفاده از قرص های سقط جنین برای خاتمه بارداری مخالف هستند زیرا ممکن است بر سلامت زنان تأثیر بگذارد. برخی از ایالت‌ها مانند آریزونا، آرکانزاس و تگزاس ارسال قرص‌های سقط جنین را ممنوع کرده‌اند و برخی از ایالت‌ها دستور می‌دهند که قرص‌های سقط جنین توسط پزشکان متخصص تجویز شود و نه توسط دستیاران پزشک. با این حال، از آنجایی که سقط جنین دارویی یک روش بی خطر است، متخصصان زنان و زایمان تاکید می کنند که برای راحتی زنان، قرص های سقط جنین به صورت آنلاین در دسترس باشد.

تصمیم برای انتخاب سقط جنین پزشکی، انتخاب زن باردار و خانواده او است. همیشه توصیه می شود که در تمام مراحل سقط پزشکی با پزشکان در تماس باشید، زیرا خطرات و عوارض جانبی کمی در ارتباط با سقط جنین دارویی وجود دارد. قرص سقط درمانی یک روش بی خطر است و به هیچ وجه بر باروری زن تأثیر نمی گذارد.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر