سطل آب عجیب دو کودک را در بوشیر کشت!


رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر گفت: طی یک ماه گذشته دو کودک در سطل کولر آبی این شهرستان غرق شدند.

به گزارش صبح امروز خبرگزاری فارس، حسین ناظمیان پور، مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر، گفت: هدی و هادیه دو کودک زیر پنج سال ساکن شهرستان دیر (واقع در شهر دیر) هستند. در استان بوشهر) و بر اثر غرق شدن در سطل آب جان خود را از دست دادند.

جزئیات داستان

گفت: هدی. دختر یک سال و دو ماهه افغانستانی به دلیل بی توجهی پدر و مادرش داخل سطلی پر از کولر آبی حیاط خانه سقوط کرد و با اسکورت پزشکی به بیمارستان شهدای بوشهر منتقل شد که متاسفانه وی پس از چند روز اقامت در بخش مراقبت های ویژه علیرغم تلاش پزشکان و کادر پرستاری جان خود را از دست داد.

وی افزود: به گفته مادر این دختر در کمتر از ۲۰ دقیقه ناپدید شد و پس از آن در سطل آب پیدا شد که این امر حکایت از اهمیت مراقبت از کودکان و مراقبت از حضور آنها دارد.

رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر افزود: هادیه دختری حدود دو ساله ساکن شهرستان دیر بود که سر خود را در سطل آب خنک کرده بود تا بازی کند و دیگر قادر به بازی نبود. تا دیگر سرش را از سطل بلند کند. والدین نیم ساعت بعد متوجه وی شدند و به مرکز پیام فوریت های پزشکی اعلام کردند که بلافاصله تیم اورژانس به محل حادثه رفته و کودک را احیا کردند.

ناظمیان پور تصریح کرد: عملیات احیای پسر دو ساله در بیمارستان ادامه یافت و موفقیت آمیز بود و خود را از دست داد.

اهمیت فرزند پروری

وی در هشدار به والدین تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ کودک زیر ۵ سال در شهرستان دیر بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده اند که دو نفر از آنها در سطل آب غرق شده اند و یک نفر نیز در شهرستان دیر غرق شده است. از میان آنها تصادف کرده است.”

ناظمیان پور خاطرنشان کرد: اگرچه آب می تواند تقریباً خطرناک باشد، اما برای بیشتر کودکان به معنای سرگرمی و بازی است و ممکن است کودک در چند سانتی متر آب، ته سطل آب و وان و بدون توجه والدین غرق شود. این مورد خواهد بود.

رئیس اورژانس شماره ۱۱۵ دیر گفت: بیشتر کودکان عاشق آب هستند و عاشق آب بازی هستند، بنابراین والدین باید مراقب باشند و فرزندان خود را در کنار آب تنها نگذارند.

ناظمیان پور گفت: برخلاف تصور عموم، سطل های پر از آب سرد رها شده در حیاط خانه ها خطرناک و تصادفی بوده و آسیب های جبران ناپذیری به کودکان و والدین وارد می کند.