ریشه بیماری روانی


سلامت روان می تواند ریشه در شرایط مختلف یا عدم تعادل در بدن داشته باشد. این عدم تعادل ها می توانند به طرق مختلف ظاهر شوند ، از جمله:

 • آکنه یا اگزما
 • آرتروز
 • هضم سالم (IBS / IBD / دیورتیکولیت)
 • التهاب
 • شرایط خود ایمنی
 • قند خون نامتعادل
 • عدم تعادل هورمونی
 • کاندیدیازیس


PLUS – اگر با یک چالش سلامتی مزمن یا مداوم روبرو هستید ، احساس احساسی خوب و متعادل دشوار استبه

بنابراین … شاید برای شما سوال باشد … – چگونه می تواند این اتفاق بیفتد؟

 1. بسیاری از مردم چیزهای زیادی دارند رژیم های محدود کننده، به دلیل ناراحتی گوارشی قطع گروه های غذایی کامل می تواند تأمین همه مواد مغذی ضروری مغز و بدن را دشوارتر کند. سطوح پایین روی ، آهن ، ویتامین B ، منیزیم ، ویتامین D و اسیدهای چرب امگا 3 با وخامت خلق و خو و کاهش انرژی همراه است.
 2. خوردن زیاد کربوهیدراتهای ناسالم و فرآوری شده مانند نان سفید و شیرینی های تولید انبوه می تواند باعث افزایش سریع قند خون شود. این می تواند منجر به انرژی کم و تحریک شود.
 3. مطالعات در حال بررسی تأثیر رژیم غذایی بر میکروبیوتای روده (موجودات در دستگاه گوارش) ، و تأثیر آنها بر سلامت عمومی و سلامت روان.
 4. مغز نسبت به آن بسیار حساس است استرس اکسیداتیو (آسیب سلولی) و التهاب مزمن و هر دو در چندین اختلال روانی از جمله افسردگی ، اختلالات اضطرابی ، اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی نقش دارند.
 5. سابقه خانوادگی ممکن است خطر ایجاد شرایط روحی یا جسمی را افزایش دهد ، اما اکنون می دانیم که از اصول تغذیه ای می توان برای پیش بینی حساسیت بیماری استفاده کرد و به توسعه یک رویکرد شخصی برای رفاه کمک کرد.
 6. استرس / ضربهبسیاری از افراد زندگی فوق العاده ای استرس زا دارند و / یا دچار آسیب هایی شده اند. هر دو می توانند به التهاب سیستمیک ، دیس بیوز و کمبودهای تغذیه ای کمک کنند.

آیا می توانید با هر یک از موارد بالا ارتباط برقرار کنید؟

در این صورت ، برخی از تغییرات مثبتی که می توانید برای شروع بهبود عادات غذایی و شیوه زندگی خود برای حفظ سلامت روانی خود انجام دهید ، وجود دارد:

 1. در فواصل منظم در طول روز غذا بخورید و مطمئن شوید که هر بار که غذا می خورید هم پروتئین و هم چربی خوب مصرف می کنید تا به تعادل قند خون کمک کنید.
 2. قندهای تصفیه شده کمتر انتخاب کنید و بیشتر غلات کامل بخورید.
 3. “رنگین کمان” را بخورید! انواع میوه ها و سبزیجات به طور روزانه به بهبود وضعیت تغذیه کمک می کند ، احتمالاً با کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو.
 4. مقدار زیادی آب تصفیه شده با کیفیت خوب بنوشید.
 5. هر روز چیزی تخمیر شده (با باکتری های خوب برای میکروبیوم) بخورید و به کاهش التهاب کمک کنید. ** اگر به تخمیر غذا عادت ندارید – آهسته پیش بروید … 🙂
 6. ورزش منظم انجام دهید
 7. شامل تمرین مدیتیشن و / یا ذهن آگاهی باشید. درمانهای دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از:
 • EMDR – حساسیت زدایی و برنامه ریزی مجدد حرکت چشم
 • رفتار درمانی شناختی
 • درمان بین فردی
 • روانکاوی
 • روان درمانی روان پویایی
 • روان درمانی حمایتی

علاوه بر خلق و خو و رفاه عمومی ، نقش رژیم غذایی و تغذیه در سلامت روان بسیار پیچیده است. با این حال ، تحقیقات مرتبط با هر دو به سرعت در حال رشد است. شواهد نشان می دهد که غذاها می توانند به توسعه ، پیشگیری و مدیریت بیماری های روانی از جمله افسردگی و اختلالات اضطرابی کمک کنند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه تغذیه جامع می تواند به شما کمک کند – برای رزرو غذای خود اینجا کلیک کنید

مشاوره رایگان 20 دقیقه ای

منابع:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4909610/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7084175/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5641835/

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyt.2019.00451/full

https://sph.umich.edu/pursuit/2019posts/mood-blood-sugar-kujawski.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7352291/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5641835/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30415609/

https://www.apa.org/monitor/2011/12/exerciseدیدگاهتان را بنویسید