رژیم سریع 7 روزه – رژیم سریع


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

رژیم لاغری 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد روز به روز کاهش یافته است و همین مسئله باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک ضعف عمده در ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع تسکین یابد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک مهمانی مهم دعوت شده است و او زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و لباسی را که دوست دارد بپوشد کم دارد. در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن این شخص می رسد این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که بتواند به سرعت وزن خود را کاهش داده و لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و زیبا به نظر برسد؟

در این مقاله رژیم 7 روزه ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم انجام دهید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب راه مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و هرگز از قرص های رژیمی و مکمل های مختلف که سعی می کنند با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه لاغری مردم را فریب دهند ، استفاده نکنید. استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم ممکن است به کاهش وزن شما کمک نکند و سلامت شما را به خطر بیندازد. همچنین همیشه به خاطر داشته باشید که اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین نکنید زیرا ممکن است ورزش و رژیم سنگین بدن شما را کمی تحت تأثیر قرار دهد.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان رژیم GM (GM) شناخته می شود ، یکی از آن برنامه های رژیم است که می تواند به شما در کاهش وزن بین 6 تا 7 کیلوگرم در هفته کمک کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه ، فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش ، مانند همه روش های کاهش وزن ، مزایا و معایب خاص خود را دارد و باید از همه جنبه ها مورد بررسی قرار گیرد تا به سلامتی فرد آسیبی وارد نشود ، که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا به طور کلی تصور می شد که این رژیم طراحی و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز از برخی از غذاها استفاده کنید ، در بیشتر موارد مجاز به خوردن سبزیجات هستید و فقط در روزهای آخر مجاز به خوردن گوشت هستید. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند که این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ گونه محدودیت کاری و سنی ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

برای شروع رژیم GM ، مهمترین چیز این است که ذهن را آماده کرده و هدف را برای خود تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهن آماده در ذهن خود تعریف کرده و هدف گذاری کنید ، هر چه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام خواهید داد. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم شما باید فقط از غذاهای تجویز شده توسط این رژیم استفاده کنید. توجه به این نکته ضروری است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه عکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت. شاید برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این زمان کم و بدون گرسنگی به طور م weightثری وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی به گونه ای طراحی شده است که با توجه به کالری موجود در غذاها ، می توانید در تمام ساعات روز. تنها چیزی که مورد تأکید است پیروی دقیق از دستورات این رژیم است.

اهداف رژیمی جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش قدرت چربی سوزی بدن

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: میوه تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار تعیین کننده خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف بر می دارید و تغییری اساسی در زندگی خود ایجاد می کنید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله شما باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین اجازه نخواهید داشت از سبزیجات ، چه خام و چه پخته استفاده کنید. مصرف آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید. بنابراین در روز اول ، هر زمان که احساس گرسنگی کردید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم ، می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. شما حتی مجاز به پختن سبزیجات هستید ، اما در پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. استفاده از حبوبات پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و … امروزه بسیار توصیه می شود. جالب است بدانید که سیب زمینی نیز جزو سبزیجات محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد می توانید صبحانه آن را پخته بخورید تا روزانه بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. در این روز تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد و شاید تعداد دفعات مراجعه به خدمات بهداشتی افزایش یابد. مصرف آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید.

3 روز سوم رژیم لاغری: با مصرف میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز هستید. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از میوه ها و سبزیجات باقی مانده به ترتیب استفاده کنید ، به عنوان مثال ، صبح هنگام رژیم سبزیجات و بعد از ظهر با رژیم میوه ، یا برعکس یا آنها را با هم استفاده کنید. مانند مراحل قبل ، شما باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم لاغری: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. شما مجاز هستید بین 8 تا 12 موز در طول روز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم برای گرسنگی شما طراحی شده است ، اما در پایان روز احساس سیری می کنید. البته ، شما باید قسمت شیر ​​و موز را تقسیم کنید تا در طول روز اصلاً احساس گرسنگی نکنید.

5 روز پنجم رژیم لاغری: خوردن گوجه فرنگی

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، مصرف گوجه فرنگی اسید اوریک بدن را تا حد زیادی افزایش می دهد ، بنابراین برای رقیق کردن آن میزان آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 روز 6 رژیم لاغری: یک فنجان برنج میل کنید!

در این روز ، همچنین مجاز به استفاده از یک فنجان برنج خواهید بود. در طول روز می توانید انواع سبزیجات را به طور کامل بخورید. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم لاغری: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز آن است. می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه که می خواهید جشن بگیرید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش چشمگیر وزن خود خواهید شد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را برای خود به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که آن شاداب تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای رژیم GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان کمک می کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سم همراه با مواد زائد از بدن دفع می شود. البته به یاد داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند ، زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی مهم و ضروری مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اولیه این رژیم خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر غذاها نیست. همچنین هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های حاوی کربوهیدرات بالا. کمبود غذا و در نتیجه دریافت نکردن همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد برای چند روز گرسنه و بی دست و پا می شود.
  2. این رژیم معتبر نیست. زیرا تاکنون هیچ تحقیقی از آن حمایت نکرده است.
  3. به دنبال خستگی ، خستگی و خستگی مداوم دنبال می شود. در واقع ، با کاهش میزان کالری دریافتی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد که باعث کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین شما باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای تغذیه ای بدن را در نظر بگیرد و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما را نیز حفظ خواهند کرد.

آیا رژیم GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد در برخی شرایط به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه کاهش وزن دائمی برای یک هفته امکان پذیر نیست زیرا برای از بین بردن چربی انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز است. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که در چنین رژیم هایی شرکت نکنید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف به دلیل عدم مصرف مواد مغذی مورد نیاز خود قرار ندهید. مگر اینکه بنا به دلایلی مجبور باشید به طور موقت وزن خود را کاهش دهید. بنابراین با مشورت با متخصص تغذیه یک رژیم غذایی سالم و متعادل را انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید