رهبر بعدی کره شمالی چه کسی خواهد بود؟


خواهر کوچکتر کیم جونگ اون پیشتاز برای تبدیل شدن به حاکم عالی بعدی است، اما یک رقیب جدید در صحنه وجود دارد: دختر نوجوان کیم.

بر اساس گزارش صبح که توسط فرارو گزارش شده است، حضار از دیدن دختر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در جریان پرتاب موشک بالستیک قاره پیمای دوربرد کره شمالی متعجب شدند. آیا کیم با این نمایش فکر می‌کند دختری که شبیه پدرش است، آنقدر دوست دارد که پرتاب موشک را ببیند که نه تنها به موفقیت‌های پدرش برای همیشه احترام بگذارد، بلکه قول دهد برنامه را بعد از او ادامه دهد؟

به گزارش فرارو به نقل از دیلی بیست، در نگاه اول، دختر کیم، یک نوجوان ۱۰ یا ۱۲ ساله، ممکن است نامزدی بعید برای جانشینی به نظر برسد، اما اگر قرار نبود برای کارهای بزرگ در آینده آماده شود، نورث رسانه دولتی کره عکس های او را منتشر نمی کرد.


اعتقاد بر این است که او دومین فرزند از سه فرزند کیم و همسرش ری سول جو است. در مورد نام نوزاد که به طور رسمی فاش نشده است، باید بگوییم «دنیس رادمن» ستاره سابق بسکتبال شیکاگو بولز که در یکی از سفرهایش به کره شمالی در سال ۲۰۱۳ به عنوان مهمان سرگرم کننده کیم نوزاد را در آغوش گرفت. جونگ اون گفت اسمش “جو آئه” است.

تصمیم کیم برای معرفی علنی دخترش در جریان پرتاب موشک هواسونگ-۱۷، که می تواند اهدافی را در هر نقطه از ایالات متحده هدف قرار دهد، نشان می دهد که کیم به شدت نگران سلامتی خود و مسئله جانشینی خود است. فراتر از جانشینی، این واقعیت که کیم ترسناک ترین پرتاب موشک کره شمالی را به عنوان زمان نمایش دخترش انتخاب کرد، نشان می دهد که او بر عدم امکان سازش بر سر توسعه برنامه موشکی کره شمالی اصرار دارد. او اکنون شکوه موشک های خود را به نسل بعدی هدیه می دهد، همانطور که این برنامه را از پدرش کیم جونگ ایل به ارث برده است.

تائه یونگ هو، یک دیپلمات ارشد سابق کره شمالی که شش سال پیش از سفارت کره شمالی در لندن فرار کرد، به NK News، وب سایتی که تحولات کره شمالی را از سئول رصد می کند، گفت: «افشای دختر کیم به این معنی است که کره شمالی به این نتیجه خواهد رسید. یک کشور هسته ای یک نسل.”

آیا عکس های کیم با دخترش چیزی بیش از یک رابطه عاشقانه پدر و دختر را نشان می دهد؟

یانگ مو جین، رئیس دانشگاه مطالعات کره شمالی در سئول، با اشاره به کوه مقدس در مرز چین، گفت: “کیم با ارائه جو آئه، اعتماد خود را به خاندان Paektu در چنین فضایی نشان داد.” برای کره شمالی افسانه ای است و در تبلیغات گفته می شود.به طور رسمی، کیم ایل سونگ با ژاپنی ها جنگید و پدر پسرش کیم جونگ ایل شد.

با این حال، به نظر می رسد که کیم یو جونگ، خواهر کوچکتر کیم جونگ اون، اصلا به این مراسم دعوت نشده است. ظاهر جو آئه (با فرض اینکه نام او باشد) شایعاتی مبنی بر برکناری یو جونگ، که به طور گسترده تصور می شد در لیست وارثان احتمالی کیم است، برانگیخت.


به هر کاری که یو جونگ برای برادر بزرگترش انجام داد فکر کنید. او با اظهارنظرهای تند علیه آمریکایی ها و کره ای ها از جمله حمله لفظی اخیرش به یون سوک یول، رئیس جمهور محافظه کار کره جنوبی، پاسخ داد. این یو جونگ هو بود که پیشتر دستور بمباران دفتر ارتباط شمال-جنوب را صادر کرد که واکنشی خشمگینانه به تعهد رئیس جمهور سابق لیبرال کره جنوبی مون جائه این به اتحاد با ایالات متحده تلقی می شد.

همیشه این احتمال وجود داشت که پسران کیم جونگ اون جانشین او شوند، اما سرنوشت پسرم کیم چه می شد، چرا آنها از تماشای پرتاب موشک لذت نبردند و به این مهمانی دعوت نشدند؟

کیم، سومین پسر کیم جونگ ایل، جانشین پدرش شد و جانشین پدرش، کیم ایل سونگ، بنیانگذار آن سلسله شد. رسانه های کره شمالی هرگز جزئیاتی در مورد فرزندان کیم منتشر نکردند تا اینکه در سه صفحه روزنامه حزب، رودونگ سینمون، پرتاب موشک را گزارش کردند.

رودونگ سینمون بر اساس ترجمه ای از مطالب آن روزنامه توسط NK News، “نیروهای متخاصم” را به “نفرت پراکنی” متهم کرد. آن روزنامه نوشت: نیروهای متخاصم سعی می کنند لبخند درخشان را از چهره فرزندان ما بدزدند. و در بخشی دیگر از گزارش آن روزنامه دلیل دستور ادامه برنامه هسته ای کیم را ذکر کرده و گفته شده است: دستور ادامه برنامه هسته ای برای این صادر شده است که از همین وضعیت دلخراش برای ما جلوگیری شود. کودکانی که مادران خود را در جریان بمباران دشمن از دست داده بودند در خیابان ها به دنبال غذا بودند.

سوالی که در اینجا مطرح می شود به جنسیت دختر کیم و تأثیر آن بر جانشینی او مربوط می شود. در جامعه بسیار مردانه و جنسیتی کره، جایی که زنان به ندرت به موقعیت‌های بالا دست می‌یابند، آیا ممکن است جو آئه در صورت به دست گرفتن قدرت با دشمنی شدید مواجه نشود؟

NK News به نقل از یک فرد ناشناس که از کره شمالی به کره جنوبی فرار کرده است، گفت: “دختر کیم به لطف نسب خود توانست بر موانع ورود زنان به رهبری مردانه نظام مردسالار در کره شمالی غلبه کند.”

وی می افزاید: بله، در کره شمالی برای زنان در سلسله مراتب جایگاه و سقفی وجود دارد، اما فضای محدود و بسته مربوط به ارتباطات با بالاترین سطوح حکومتی و همچنین استقامت فرد نیز در ارتقاء آن مؤثر است. رتبه او.”

علاوه بر کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون، که تنها زنی است که به مقام بالایی رسیده است، می توان به چو سون هوی وزیر امور خارجه و دختر نخست وزیر سابق که بنیانگذار رژیم است اشاره کرد. ، کیم ایل سونگ، پدربزرگ کیم، جونگ اون نزدیک بود.

مانند یو یونگ، چوئه نیز وظیفه دارد اظهارات آتشین را بیان کند. در حالی که رسانه ها بر جو آئه تمرکز داشتند، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد که چوئه در بیانیه ای آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل را “دست نشانده ایالات متحده” توصیف کرده است. گوترش آزمایش هواسونگ-۱۷ را محکوم کرد و از کره شمالی خواست اقدامات تحریک آمیز بیشتری انجام دهد. وزیر خارجه کره شمالی در واکنش به اظهارات گوترش به طعنه گفت که ممکن است او را با یکی از اعضای وزارت خارجه آمریکا یا کاخ سفید اشتباه بگیرند.

در سال های اخیر، چوئه به عنوان یک مذاکره کننده سرسخت در سطوح بالا با آمریکایی ها ظاهر شده است.

سوکیل پارک، فعال حقوق بشر کره ای می گوید: «رژیم کره شمالی می تواند سیستم پدرسالاری را به چیزی شبیه به ملکه هایی تبدیل کند که قدرت را از طریق خانواده های سلطنتی به ارث می برند.

اگر کیم جو آئه در رویدادهای دیگر با پدرش ظاهر شود، بیشتر بدانیم. در همین حال، مهندسان و فیزیکدانان کیم وظیفه مهم تری دارند: نصب کلاهک بر روی سر موشک های قابل حمل در هر برد. کیم که هنوز دستور هفتمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی را نداده است، ممکن است بخواهد بر موشک‌های هسته‌ای تاکتیکی کوتاه‌برد که قادر به حمله به اهدافی در کره جنوبی و ژاپن هستند تمرکز کند.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا جو آئه پدرش را در آزمون آزمایشی بعدی همراهی خواهد کرد یا خیر. آزمایشی برای دو بار فشار دادن دکمه پرتاب یکی از موشک ها و آزمایش بعدی می تواند آزمایش اتمی باشد.