راههای نجات گیاهان تازه


این راهی آسان و مقرون به صرفه برای صرفه جویی در گیاهان فصل آخر است تا بتوانید در طول سال از آنها لذت ببرید. تنها چیزی که برای یادگیری نحوه صرفه جویی در گیاهان تازه نیاز دارید ، گیاهان دلخواه ، روغن زیتون ، سینی یخ و فریزر است.

زیبایی استفاده از گیاهان تازهگیاهان بخش فوق العاده ای از آشپزی الهام گرفته از رژیم مدیترانه ای هستند. آنها راهی عالی برای افزودن طعم زیاد به مواد و غذاهای معمولی هستند. ما اغلب از آنها در انواع غذاها ، سس ها و سس ها استفاده می کنیم.

گیاهان همچنین می توانند نیاز به نمک اضافی را در بسیاری از دستور العمل ها با استفاده از گیاهان تازه برای عطر و طعم کاهش دهند.

کاهش هزینه ها و مواد غذایی

گیاهان تازه


ما خوش شانس هستیم که فضایی برای باغ چمن در خانه داریم. افراد زیادی هستند که فضا یا توانایی داشتن باغ ندارند ، بنابراین باید برای خرید دستور العمل به خرید گیاهان متکی باشند.

گیاهان زیادی وجود دارد که ما رشد نکرده ایم ، فقط به این دلیل که از آنها به اندازه کافی برای نیاز به یک گیاه کامل استفاده نمی کنیم یا فقط در باغ با آنها خوش شانس نبوده ایم. من در مورد شما گشنیز صحبت می کنم!


با این حال ، من از اینکه آنها اغلب هدر می دهند متنفرم ، به ویژه وقتی مجبور هستید یک مجموعه کامل را به یکباره بخرید. دستور العمل ها به 1/4 فنجان یا حتی 1 قاشق غذاخوری گیاه نیاز دارند ، بنابراین مگر اینکه به عنوان رئیس غذا بخورید ، بقیه این مجموعه هدر می رود.

باغ ما هم اکنون پر از مریم گلی ، نعناع ، رزماری و ریحان است اما پس از سرد شدن هوا ، گیاهان در زمستان به خواب می روند.

این راهی آسان برای نگهداری آن گیاهان تازه است که برای استفاده های بعدی استفاده می شود.

فریزینگرم گیاهان تازه در روغن

آیا می دانید که می توانید گیاهان را با انجماد آنها در روغن زیتون ذخیره کنید؟ این یک فرآیند آسان است که گیاهان یخ زده را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید در طول سال از آنها استفاده کنید.

نحوه منجمد کردن گیاهان تازه

ابتدا می خواهید گیاهان تازه خود را خرد کنید (آنها را برای انجماد نگه دارید ، مگر اینکه بخواهید ترکیبات گیاهی ایجاد کنید). از آنجا که ما معمولاً با دستور العمل هایی که به گیاهان خرد شده نسبتاً خوبی نیاز دارند ، غذا می پزیم ، بنابراین آنها را آماده کردیم.

هنگامی که گیاهان خرد شده خود را تهیه کردید ، کافی است حدود 1 قاشق غذاخوری از هر گیاه را در قسمت سینی یخ قرار دهید. حدود 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را بپوشانید ، به اندازه ای که تمام گیاهان پوشانده شوند.

صرفه جویی گیاهان تازه با روغن زیتون

روی سینی یخ را بپوشانید و آن را در فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد. هنگامی که مکعب ها کاملاً یخ زدند ، می توانید آنها را برداشته و در یک ظرف در بسته قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید. مطمئن شوید که کدام گیاهان در هر ظرف وجود دارد.

توجه – با آزمایش و خطا متوجه شدیم که همه گیاهان به خوبی منجمد نمی شوند. گیاهان نرم مانند شوید و جعفری همیشه مانند دیگر دمای سرما را تحمل نمی کنند. گیاهان دلپذیرتر مانند رزماری ، پونه کوهی ، مریم گلی و آویشن ما را بسیار موفق تر کرده است.

نحوه استفاده از گیاهان منجمد

گیاهان منجمد در روغن زیتون

ما این مکعب های چمن یخ زده را برای مواردی مانند –

 • مرغ ، ماهی ، استیک یا سبزیجات را تفت دهید
  • فقط 1-2 مکعب را هنگام تفت دادن به تابه اضافه کنید
 • هنگام تهیه سس ماکارونی استفاده کنید
  • ریحان منجمد یا پونه کوهی در این مورد عالی عمل می کند سس خانگی اسپاگتی دستور آشپزی
  • هنگام ترکیب پاستا پخته شده ، گوجه فرنگی خشک شده ، زیتون خرد شده ، سیر و فلفل قرمز برای تهیه یک ماکارونی ظریف ، 1-2 مکعب پونه کوهی یا ریحان منجمد را درون تابه بریزید.
 • اضافه کردن به مریناد برای مرغ ، ماهی یا سبزیجات
  • به سادگی چند مکعب گیاهان یخ زده (رزماری و آویشن ترکیب فوق العاده ای هستند) ، مقداری سیر ، مقداری لیمو و مقداری مرغ خام را با هم مخلوط کرده و در یخچال قرار دهید تا ترشی شود. هنگام آماده شدن برای یک غذای خوشمزه ، کباب کنید ، بپزید یا سرخ کنید.
 • ایجاد طاعون
 • افزودن به سس سالاد خانگی
 • استفاده در سوپ و خورش
 • هنگام تهیه مرغ برشته در قابلمه فوری بریزید

همانطور که گیاهان را در قاشق منجمد می کنید ، بسته به آنچه تهیه می کنید ، می توانید میزان افزودن به دستور غذا را تخمین بزنید.

راههای عالی دیگر برای نجات گیاهان

روشهای خوب دیگری نیز برای حفظ و نگهداری این گیاهان تازه وجود دارد. برخی از موارد مورد علاقه ما عبارتند از –

چگونه طاعون را مسدود کنیم

تهیه مجموعه ای بزرگ از این پستو ریحان خانگی و سپس در فریزر نگهداری کنید.

یک قابلمه آب سبزیجات خانگی

سبزیجات باقی مانده را به یک کیسه “چیپس سبزیجات” در فریزر اضافه کنید تا یک قابلمه خوشمزه از آن درست شود آبگوشت سبزیجات خانگیبه

ما هرگز شخصاً سعی نکرده ایم گیاهان خود را خشک کنیم ، اما این راهنمای کامل خشک کردن گیاهان به نظر می رسد واقعاً مفصل است و دنبال کردن آن آسان است.

گیاهان منجمد در روغن زیتون

گیاهان منجمد در روغن زیتون

یک ترفند آسان و رژیم غذایی مدیترانه ای برای تازه نگه داشتن گیاهان دارویی برای استفاده های بعدی به اشتراک بگذارید. اگر قصد کاهش مصرف غذا را دارید عالی است.

نویسنده برین مک داول ، RDN در متخصص تغذیه خانه

 • 10-12
  قاشق
  گیاه انتخابی ، خرد شده
  (برای نکات به نکات زیر مراجعه کنید)
 • 10-12
  قاشق
  روغن زیتون

 1. گیاهان مورد نظر خود را برش دهید و حدود 1 قاشق غذاخوری علف را در محفظه سینی یخ قرار دهید

 2. هر قسمت را با 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون بپوشانید ، فقط به اندازه ای که کل علف را بپوشاند

 3. روی سینی یخ را بپوشانید و در فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد. مطمئن شوید که یک سینی یخ مسطح است

 4. هر مکعب را بردارید و در یک ظرف در بسته قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید

 5. به یاد داشته باشید که نام هر گیاه را روی یک ظرف بنویسید تا بعداً بتوانید خود را شناسایی کنید

گیاهان نرم تری مانند جعفری و شوید واقعاً به خوبی منجمد نمی شوند. گیاهان دلپذیرتر مانند پونه کوهی ، آویشن ، مریم گلی و رزماری خوب عمل می کنند.

لطفاً ترکیبات گیاهی (آویشن و رزماری خوب هستند) با قرار دادن 1/2 قاشق غذاخوری از هر کدام در یک سینی یخ تهیه کنید. فقط به یاد داشته باشید که برای تشخیص آسان بعداً چه نوع گیاهانی را در هر محفظه علامت گذاری کنید.

(28 بار بازدید شده ، 1 بازدید امروز)

برچسب ها: بودجه ، کره ، گیاهان دارویی آخرین اصلاح: 7 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید