راهنمای روزه داری ماه رمضان – لوک کوتینیو


ماه رمضان ، مقدس ترین و معنوی ترین ماه برای جامعه مسلمانان جهان است. 30 روز از ماه مبارک ، هر یک در نظم و انصراف صرف می شود.

با این حال ، فرهنگها به جایی تبدیل شده اند که بسیاری از آشپزخانه های خانه در حال حاضر بیش از حد بار هستند تا خواسته های خانواده را در طول روزه داری تمام روز برآورده کنند. شیرین ترین ، چاق ترین ، شورترین و پر کالری ترین غذای غذاهای ما می تواند ارائه دهد. یک رویکرد کلی “روزه و به دنبال آن ضیافت” است.

قبل از شروع روزه (قبل از طلوع خورشید) ، مردم قصد دارند تا آنجا که ممکن است غذا بخورند تا از اتلاف انرژی جلوگیری کنند و از گرسنگی جلوگیری کنند و معده خود را مانند مخازن سوخت یا باتری درمان کنند.

غروب آفتاب بیایید و زمان شکستن سریع فرا رسیده است. بار دیگر مردم به ویژه با کالری ، نمک ، قند و غذاهای چرب برای جبران روزه داری طولانی مدت نگران هستند ، که بیشتر از آنچه می توان تصور کرد باعث آسیب می شود.

این نقطه مقابل ماه رمضان است.

علاوه بر پرخوری ، که معمول است ، مردم تمایل دارند که کارهای معمول خود را کنار بگذارند. این منجر به از دست دادن عضلات و افزایش چربی می شود و مزایای سلامتی را که به سختی به دست آورده اید هدر می دهد.

با شروع روز با افطار (افطار / غروب آفتاب) ، و پایان با وعده غذایی قبل از صبحانه (سحر / سحر) ساعت بدن می چرخد. بنابراین ، تغییر وعده های غذایی ضروری است ، زیرا این عادت غذا خوردن با ریتم روز و شب مغایرت دارد. برای دریافت مواد مغذی ریز و درشت مورد نیاز بدن ، باید انتخاب های غذایی مناسبی انجام شود.

بنابراین ، چگونه می توان از این ماه مقدس استفاده کرد؟ در اینجا نکاتی و غذاهای خوبی وجود دارد که می توانید در ماه رمضان از آنها استفاده کنیدبه

غذاهای غنی از کربوهیدراتهای پیچیده ، فیبر ، پروتئین و چربی های خوب را انتخاب کنید تا احساس سیری طولانی تری داشته باشید و انرژی پایداری را برای شما فراهم کند.

بهترین غذاها برای افطار:

با یک قرار ملاقات (خجور) و آب آهک نمک زده (نیمبو پانی) شروع کنید تا ذخایر گلیکوژن را دوباره پر کنید و بدن را هیدراته کنید. آن را با تعادل خوب کربوهیدرات ها و پروتئین ها مطابق موارد زیر دنبال کنید:

می توانید این غذا را با یک دسر سالم برای مهار دندان شیرین دنبال کنید ، مانند:

صبحانه یا سحر نقش مهمی در تنظیم سطح انرژی ما در طول روزه داری کل روز دارد. انتخاب این وعده غذایی مناسب برای جلوگیری از خستگی و بی حالی مهمتر است.

بهترین انتخاب های غذایی برای سحر:

 1. برنج Moong dal khiichdi یا مرغ و برنج khiichdi با مقدار مناسب سبزیجات
 2. تخم مرغ کاری با ژووار روتی
 3. تخم مرغ بورجی (تخم مرغ هم زده) با روتی گندم
 4. پاراتا نخود سبز تهیه شده از آرد خپلی و ماست
 5. برنج یک قابلمه با سبزیجات و لوبیا

برای جلوگیری از حرارت بدن و رفع تشنگی می توانید یک قاشق چای خوری گلکند بدون قند (گلبرگ گل رز) بخورید.

غذاهایی که باید به شدت از آنها اجتناب کنید:

 1. تنقلات سرخ شده
 2. دسرهای بر پایه قند
 3. غذاهای نشاسته ای و بسیار تصفیه شده مانند نان ، پیتزا ، همبرگر ، ساندویچ نان سفید

سبک های آشپزی مورد علاقه:

 • باکادو
 • کباب کردن
 • پریدن
 • بخارپز کردن

اعتدال کلید است.

 • تا 80 درصد سیر شوید غذا بخورید. در هیچ مرحله ای پرخوری نکنید ، زیرا سیستم گوارش را به شدت تجزیه و هضم غذاهای سنگین را تحت فشار قرار می دهد.
 • از اضافه بار زیاد بدن با مقدار زیادی غذا ، به ویژه غذاهای سنگین و ناسالم خودداری کنید
  خوردن غذا در یک جلسه پس از افطار.
 • بدن خود را با “اقساط” با روال منظم 2 تا 3 وعده غذایی با استراحت تغذیه کنید
  بین غروب و طلوع آفتاب 2 تا 2 ساعت فاصله داشته باشد.
 • کنترل قسمت ها را تمرین کنید. محدود به یک تکه یا وعده سرخ شده ، قندی ، نشاسته ای ، یا
  آماده سازی های روغن

هیدراتاسیون در شب بعد از اینکه شما در طول روز ناشتا بودید مهم است.

 • بین افطار تا سحر ، 2.5 تا 3 لیتر مایعات در نظر بگیرید.
 • به یاد داشته باشید که مدتی آب بنوشید. آب زیادی را یک دفعه خفه نکنید.
 • نوشیدنی هایی مانند دوغ یا ماست شور (lassi) را از کشک گوشت گاو A2 ، دانه های ریحان شیرین (سبزه) ، آب انبه خام (Aam Panna) ، Jal-jeera ، آب نارگیل انتخاب کنید.
 • از نوشیدنی های گازدار و نوشیدنی های انرژی زا به شدت خودداری کنید.
 • از مصرف بیش از حد نوشیدنی های کافئین دار مانند چای یا قهوه خودداری کنید زیرا باعث کاهش آب بدن می شوند.
 • میوه ها و سبزیجاتی را که دارای رطوبت بیشتری هستند مصرف کنید ، مانند خربزه ، هندوانه ، سیب شیرین ، سیب یخ زده ، خیار ، کدو و هوموس.

نکات ورزشی

 • حفظ رژیم تناسب اندام خوب در این مدت ضروری است.
 • این مهم است که بعد از افطار افطاری ، برای یک تمرین کوتاه مدت در زمان معمول وقت بگذارید.
 • زمان ایده آل برای تمرین 60 تا 75 دقیقه بعد از وعده افطار است ، به طوری که زمان کافی برای هضم غذا و تأمین انرژی مورد نیاز عضلات وجود دارد.
 • در اینجا چند گزینه تمرین برای شما آورده شده است:
  • پیاده روی طولانی 30 دقیقه ای در فضای باز
  • 20 تا 30 دقیقه یوگا
  • 20 دقیقه ورزش تمام بدن با وزن بدن و نوار مقاومت
  • چهار دقیقه از Tabata ، در صورت برنامه شلوغ و دشوار برای زمان
 • هدف این است که آن را ساده کرده و مبالغه نکنید تا اجازه دهید بدن بهبود یابد.

ماه رمضان ماه زندگی سالم است. هدف آن سم زدایی ذهن و بدن شماست. نظم و انضباط شخصی مفاهیم اصلی این ماه است. آن را برای همه چیزهایی که ارائه می دهد بپذیرید و از تبدیل چیزی که اساساً خوب است به چیزی که برای خود مضر است تبدیل نکنید.

برای آشنایی بیشتر با روزه داری خشک و حکمت باورنکردنی آن ، کتاب ما را بخوانید.

معجزه روزه خشک – از محرومیت تا سعادت توسط لوک کوتینیو و شیخ سبز.

YouCare همه چیز درباره شماست

نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ابتدا خود را بسازید. شما به شما اهمیت می دهید. – لوک کوتینیو

ما یک تیم / اکوسیستم متشکل از متخصصان تغذیه بالینی ثبت شده ، متخصصان تغذیه ، مربیان مجرب زندگی ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان ماهر آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی هستیم که رویکرد 360 درجه ای را اتخاذ کرده و با ترکیب دارو و شیوه زندگی ، زندگی را متحول می کنند. به ما روی مراقبت های پیشگیرانه و بهبودی جامع کار می کنیم و بر چهار ستون سلامت – تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی تأکید داریم.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین وقتی ما بر اساس قوانین طبیعت و محدودیت ها عمل می کنیم ، بهترین رشد را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن ، دیدگاه معنوی ما است ، که همه آنها می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

ما معتقدیم که به علت اصلی و فردیت زیستی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. بهبودی زمانی آغاز می شود که ما به پزشکی احترام بگذاریم و فراتر از آن نیز تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسبی ایجاد کنید که هوش بدن شما را قادر به عملکرد و کمک به پیشگیری ، بازیابی و بهبودی کند.

برنامه های سبک زندگی یکپارچه و پیشگیرانه ما به صدها هزار نفر کمک کرده است که شرایط سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، اختلالات خود ایمنی و ایمنی پایین در برابر سایر سندرم های نادر را مدیریت کنند.

در اینجا می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و توصیفات قدرتمند افرادی را که از سراسر جهان سرازیر شده اند بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا رزرو مشاوره در مسیر درست ، در برنامه های یکپارچه سلامتی ما شرکت کنید. با ما به شماره 18001020253 تماس بگیرید یا برای ما در [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید