راز تشخیص «عشق واقعی» از «شهوت» را بدانید!


هر احساسی عشق نیست و برای شناخت عشق واقعی باید بیشتر در مورد عشق بدانید. در این مقاله به نشانه های عشق واقعی پرداخته ایم.

به گزارش صبح روزنامه فرشین و؛ عشق برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد، اما عشق واقعی چیست؟

عشق برای همه می تواند معنای متفاوتی داشته باشد، اما به طور کلی عشق به دو نوع عشق الهی و عشق زمینی تقسیم می شود.

بیشتر بخوانید: “عشق” در متولدین چه ماهی جسورتر و عمیق تر است؟

عشق خدایی که همیشه باید در دل ما باشد، اما عشقی زمینی است که در مقابل سادگی عشق به خدا، با سختی هایی همراه است.

عشق یکی از مقدس ترین کلمات هر ملتی است که بین هر دختر و پسری پیوند زناشویی ایجاد می کند، اما گاهی عشق زودگذر با عشق واقعی اشتباه گرفته می شود.

در روابط دختر و پسر اغلب اتفاق می افتد که عشق واقعی و اصیل با عشق زودگذر و امیال ناگهانی اشتباه گرفته می شود و در این روابط این دختر است که بیش از همه تحت تأثیر قرار می گیرد.

البته باید گفت در این روابط پسرها هم ضربه سختی خوردند و دیگر نتوانستند به شریک زندگی خود اعتماد کنند.

ویژگی های عشق واقعی

۱- عشق واقعی هرگز تبدیل به نفرت نمی شود، ممکن است بعد از اتفاقات ناخوشایند تبدیل به بی تفاوتی شود و اگر روزی عشق تبدیل به نفرت شود، بدان که عشق نبوده، فقط یک رابطه بوده است.

۲- محبت نیاز به مراقبت دارد و انسان عاشق اصولا مهربان است.

۳- عشق سالم دارای علم و درک است و به دنبال شناخت طرف مقابل برای لذت بردن از آن است.

۴- رابطه عاشقانه ای که خوشبختی نمی آورد دروغ است، فرد عاشق دنبال کسی نیست که به او چنگ بزند، به دنبال شناخت است تا او را بیشتر دوست داشته باشد.

۵- عشق واقعی شور و هیجان دارد.

۶- عشق واقعی یک ویژگی فعالیت دارد.

۷- عشق واقعی امن و آرام است و هیچ شک و نگرانی و اضطرابی ندارد و به خودی خود احساس امنیت می کند.

۸- عشق واقعی باعث می شود احساس بهتری داشته باشید و پیشرفت کنید.

۹- عشق کرامت دارد. احترام با احترام متفاوت است، احترام به این معناست که هرچه طرف مقابل می گوید را بپذیریم، حتی اگر غیر منطقی باشد. احترام یعنی هر دو نفر برابرند، یکی انسان است، یکی بر دیگری برتری ندارد.

۱۰- از دیگر ویژگی های عشق، آرامش در هنگام فعالیت است. آرامش ذهن از نگرش تغییر هر چیزی که می توانیم در زندگی تغییر دهیم و پذیرفتن چیزهایی که نمی توانیم تغییر دهیم حاصل می شود.

در مورد نشانه های عشق واقعی بیشتر بدانید

عشق واقعی استدلال دارد اما راه حل هم دارد! اولین و مهمترین مزیت عشق واقعی و یک رابطه سالم، اصرار نکردن بر حالت تدافعی و باز بودن در برابر واکنش های خشم آلود طرف مقابل است.

یک رابطه عاشقانه برای حفظ صمیمیت و صمیمیت بین همسران به توانایی بیان آزادانه احساسات نیاز دارد. شریک زندگی شما نیز باید در حین بیان احساسات و صحبت در مورد مشکل به شما گوش دهد.

بسیاری از ما فقط برای یک حمله جدی به حریف خود گوش می دهیم. اما ما باید یاد بگیریم که با دقت به صحبت های طرف مقابل گوش دهیم و از طریق مشاهدات خود به آنها نشان دهیم که کلمات و احساسات آنها برای ما مهم است.

دکتر لیزا فایرستون به زوج ها توصیه می کند که هسته حقیقت را در گفته های شوهر بیابند. حتی اگر ما با هر چیزی که شریک زندگی مان می گوید موافق نباشیم، گوش دادن به صحبت های همسرمان باعث می شود که او احساس کند به طور طبیعی دیده می شود، شنیده می شود و از او مراقبت می شود.

در یک رابطه سالم نباید از حرف زدن و حل مشکلات ترسید. باید باور کنید که یک رابطه بدون مشکل یک رابطه مرده است.

هر مشکلی که حل می کنید گامی به سوی یک رابطه عالی است. از بحث کردن و شروع به صحبت نترسید.