رازهای مشترک سریال های “یاگی” و “شنای پروانه”


بین دو اثر مهمت کارت به نام‌های «شنای پروانه» و «یاگی» پیوندهایی وجود دارد که برای عموم جذاب هستند.

به گزارش صبحگاهی همشهری آنلاین. مهمت کارت پس از اولین فیلم بلندش «شنای پروانه» که با استقبال منتقدان و تماشاگران مواجه شد، به نمایش خانگی رفت. او اولین سریال خود به نام «یاگی» را در فضایی مشابه فیلمش جلوی دوربین برد.

جدا از شباهت‌های شخصیت اصلی داستان و فضای جنوبی شهر، بین شنای پروانه و روگ، کارت یک پیوند متقابل بین عملیات خود برای ارجاع مخاطبان سرکش به شنای پروانه ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید: «یاغی» با قسمت جدید مخاطبان را شگفت زده کرد!

اشاره جاوید به «هاشم».

اولین برچسب رایج در تجارت کارت من که توجه عموم را به خود جلب کرد، نام “سرکش” بود.

در یکی از سکانس های فیلم وقتی حجه شخصیت جواد عزتی به دیدار «اشکان» علی شادمان می رود، نام یاغی با اسپری روی دیوار نقش می بندد.

یکی از نشانه های سریال که مخاطب را به یاد «شنای پروانه» می اندازد، ذکر شخصیت اصلی فیلم «هاشم» است که توسط امیر آقایی جنایتکار و از اراذل محله اجرا می شود.

در یکی از قسمت های این سریال جاوید، جوان خوب، تهدید می کند که اگر او و دختر مورد علاقه اش از هم جدا شوند، تبدیل به فردی مثل هاشم دادا می شود.

به یاد رضا زری!

جدیدترین پیوند «یاگی» و «پروانه شنا» شخصیتی به نام «رضا زری» است.

در قسمت دوازدهم شما در حالی که با بهمن در حال دعوا است از این شخصیت شکایت می کند و می گوید که او کسی نیست که خون کسی را بگیرد و به طعنه پیشنهاد می دهد رضا زری را برای کشتن او استخدام کند.

این نام برای مخاطبان «پروانه شنا» آشناست. آنها می دانند که او بود که از موبایلی که سیم کارتش به نام او بود، «پروانه» ویژه در استخر را شلیک کرد.

در نهایت جستجو برای یافتن او در میان کارتون ها نتیجه ای نداشت.