رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

به دنبال خستگی ، خستگی و خستگی مداوم دنبال می شود. به عنوان مثال ، طبق داده های بررسی سلامت و تغذیه ملی ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این آمار و شیوه زندگی امروز ، بهتر است روش های احتمالی کاهش وزن را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

اگر به این واقعیت توجه کنیم که رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد. تاثیر رابطه جنسی بر درمان چاقی برای ما بیشتر قابل درک خواهد بود. اما تأثیر این رابطه بر کاهش وزن تنها به فعالیت بدنی ختم نمی شود. به عنوان مثال ، تماس جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه شما را خوشحال می کند. همچنین بر کالری تأثیر مثبت دارد.

اخیراً نشان داده شده است که ورزش به تنهایی برای درمان اضافه وزن کافی نیست و عوامل زیادی در روند کاهش وزن شما نقش دارند. البته ، بهتر است بدانید که در رابطه جنسی به همان اندازه که به باشگاه می روید. کالری نمی سوزانید ؛ با این حال ، این اثرات خاص خود را دارد ، که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیرات فیزیکی تماس جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی بر درمان چاقی
 • چگونه از افزایش وزن در هنگام رابطه جنسی جلوگیری کنیم
 • عشق و حل مشکلات ناشی از چاقی
 • سوزاندن کالری و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

رابطه جنسی یک راه ساده برای کاهش وزن است

رفتن به باشگاه در هفته های اول همیشه بسیار دشوار است. به خصوص اگر به یک شیوه زندگی بی تحرک عادت کرده اید. برخی از دلایلی که مردم این روش را برای کاهش وزن در ابتدا کنار می گذارند. شامل گزینه های زیر است:

 • وجود مشاغل کاری
 • خروج از خانه و اتلاف وقت در راه رفت و برگشت
 • گرفتگی عضلات در هفته های اولیه باشگاه
 • کاهش کارایی در کارهای روزانه
 • ساعات کاری خاص باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید ؛ زیرا فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند برخی از بی تحرکی های ناشی از شیوه زندگی امروزی را جبران کند. به همین دلیل است که LifeDite به شما فعالیت بدنی سالم ، آرام و آرام می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی پرشور برای سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری است. هرچه بیشتر در اتاق خواب فعال باشید ؛ انرژی بیشتری دریافت می کنید و کالری بیشتری می سوزانید. فعال شدن جنسی باعث فعال شدن قلب و افزایش متابولیسم می شود که به نوبه خود باعث کاهش وزن می شود.

از نظر کالری سوزی ، رابطه جنسی به راحتی با تمرینات بدنی با شدت متوسط ​​قابل مقایسه است. بنابراین اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. فقط وقت بیشتری را با شریک خود بگذرانید. علاوه بر این ، انجام حرکات لگن یا روده ، علاوه بر کاهش وزن موضعی ، به عملکرد بهتر در اتاق خواب شما کمک می کند.

تماس جنسی و کاهش هورمون های استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند افزایش وزن ؛ هورمون کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. ترشح بیشتر کورتیزول در بدن ؛ استرس بیشتری خواهیم داشت و این باعث اشتهای کاذب و افزایش وزن می شود.

رابطه جنسی و کاهش استرسرابطه جنسی منظم تولید هورمون کورتیزول را تا حد زیادی کاهش می دهد و آن را عادی می کند. به همین دلیل است که شما را از خوردن در زمان استرس محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثر ترشح اکسی توسین

یکی از دلایل اصلی افزایش وزن و چاقی ؛ خواب ناکافی و نامنظم. رابطه جنسی با ترشح اکسی توسین ، که معمولاً در پایان مقاربت رخ می دهد. منجر به ترشح این هورمون مهم می شود و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب مناسب برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که کم خوابی اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین بهتر است بخوابید ؛ در طول رژیم غذایی احتمال کاهش وزن بیشتر است.

تقویت اعتماد به نفس و مقابله با چاقی

یکی از راه هایی که رابطه جنسی به شما در کاهش وزن کمک می کند. اعتماد به نفس است. وقتی رابطه جنسی را به طور منظم و برنامه ریزی شده تجربه می کنید ؛ شما ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کنید.

این امر به زندگی جنسی رضایت بخش و انگیزه برای حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن منجر می شود. رضایت جنسی به طور غیرمستقیم شما را به سمت انتخاب عادات غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم با توجه به بدن خود سوق می دهد.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن باعث ایجاد سطوح غیرطبیعی هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و مشکلات بسیاری دیگر را ایجاد می کند. اما افزایش رابطه جنسی با گذشت زمان سطح تستوسترون را افزایش می دهد و روابط زناشویی را لذت بخش تر می کند و به طور طبیعی کالری بیشتری برای کاهش وزن می سوزاند.

عشق و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در واقع افرادی که روز به روز وزن می کنند ؛ آنها خطر بیشتری برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه دارند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. متابولیسم به طور همزمان در حین مقاربت افزایش می یابد. بنابراین رگهای خونی خون مورد نیاز خود را برای پمپاژ و حفظ سلامت خود تأمین می کنند و از بیماری عروق کرونر قلب جلوگیری می کند.

سوزاندن کالری و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

کارشناسان تخمین می زنند که هر 30 دقیقه عشق حدود 85 تا 150 کالری می سوزاند. در صورت افزایش دفعات و مدت زمان این رابطه ؛ این میزان افزایش می یابد و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود.

مقدار کالری سوزانده شده به حدی است که یک پوند از وزن بدن را از دست می دهد ، که تقریباً معادل نیم کیلوگرم است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین اگر در هر بار عشق ورزیدن 100 کالری مصرف کرده اید ؛ با 70 بار مقاربت ، تقریباً یک کیلوگرم وزن خود را کاهش می دهید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست ؛ اما به عنوان مکمل ، به کاهش وزن کمک می کند. اما فکر نکنید که رابطه جنسی شما را جایگزین ورزش های سنگین و زمان ورزش می کند. با این حال ، این فعالیت به تغذیه بدن کمک زیادی می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که اشاره شد؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید را ترشح می کند که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطرات مرتبط با افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین به بهبود سطح تستوسترون کمک می کند. به طوری که به نوبه خود به کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

رژیم غذایی اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید