دکتر. مرگ پل فارمر یک ضرر جهانی فاجعه بار است


دکتر. پل ادوارد فارمر، انسان شناس و پزشک مشهور پزشکی در سال ۱۹۵۹ در ۲۶ اکتبر در آمریکا به دنیا آمد. او مدرک دکترای خود را به پایان رساند. و Ph.D. پل دانش آموز ممتاز مدرسه اش بود. او همچنین یک بورس تحصیلی در دانشگاه دوک در دورهام، کارولینای شمالی دریافت کرد. پس از کاوش در موضوعات مختلف علمی، سرانجام بر انسان شناسی پزشکی تمرکز کرد. در کانگه هائیتی، پس از فارغ التحصیلی در یکی از بیمارستان ها به کار داوطلبانه پرداخت.

دکتر. مرگ پل فارمر یک ضرر جهانی فاجعه بار است

در سال ۱۹۸۷، Farmer، برای ارائه مراقبت های برتر به بیمارانی که به زمینه های فقیر تعلق دارند و بیمارانی که به راحتی امکانات مراقبت های بهداشتی را دریافت نمی کنند، شرکای سلامت (PIH) را در هائیتی تأسیس کرد و همچنین یک استراتژیست ارشد در آنجا بود.

دکتر.  مرگ پل فارمر یک ضرر جهانی فاجعه بار است

هدف اصلی این سازمان بین المللی غیرانتفاعی ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی به طور مستقیم به افراد بیمار و فقیر بود. پس از آن در سال ۱۹۹۳ در بریگهام و بیمارستان زنان، رزیدنتی داخلی و فلوشیپ خود را در سال ۱۹۹۶ در زمینه بیماری های عفونی به پایان رساند. اگرچه او یک انسان شناس بود، اما مفهوم فوق العاده ای از ارتباط بین فقر و سلامت داشت.

او استاد دانشگاه کولوکوترونز بود. او به غیر از استاد بودن نقش های دیگری را نیز بازی می کرد. در دانشکده پزشکی هاروارد، او رئیس دپارتمان بهداشت جهانی و پزشکی اجتماعی و رئیس بخش عدالت جهانی در بیمارستان زنان و بریگام در بوستون بود. نه تنها این، او نویسنده ای بسیار خلاق بود و کتاب های متعددی نوشته بود.

اما مرگ نابهنگام فارمر، جامعه پزشکی را در سطح جهان شوک وارد کرده است. در روز دوشنبه، ۲۱ فوریه ۲۰۲۲، او به طرز شگفت انگیزی در خواب بر اثر یک جان باخت ایست قلبی حاد در رواندا او در آن زمان ۶۲ سال داشت. مرگ ناگهانی او ضایعه بزرگی را در زمینه پزشکی به همراه داشت. او که انسان بسیار خوبی بود، با همه انسانها یکسان رفتار می کرد و معتقد بود که با همه افراد صرف نظر از پیشینه آنها باید رفتار یکسان و مناسب داشته باشند.

دکتر. روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، اظهار داشت که درگذشت مربی، دوست و الهام بخش استثنایی خود برای سلامت عمومی جهان عمیقاً ماتم زده است. با توجه به مشارکت او در مدیریت مشترک سلامت، ارائه مراقبت های مستقیم به مردم و ارائه آموزش های ایثارگرانه به دیگران به افراد زیادی کمک کرده است که زنده بمانند.

در سال ۲۰۱۷، خبرنگار ارشد پزشکی CNN، دکتر. سانجی گوپتا در طول سفر خود برای اهداف کاری به بیمارستان دانشگاهی که توسط Partners in Health Mirebalais ساخته شده بود، اذعان کرد که این بیمارستان ۳۰۰ تخت و امکانات زیادی دارد.

این شامل بخش اورژانس، بخش مراقبت های ویژه برای نوزادان و بزرگسالان، و بخش انکولوژی برای بیماران سرطانی بود. او در طول بازدید خود یک چیز را فهمید که دکتر. کشاورز معتقد بود کیفیت مراقبت هرگز به محل و موقعیت تولد فرد بستگی ندارد.

کشاورز الهام بخش بسیاری از مردم بود. او چندین کتاب نوشت که برای او تحسین و قدردانی به همراه داشت. Partners in Health در سراسر جهان فعال بود، اما به روی کشاورزان دهقانی دائمی بسته بود.

در سال ۲۰۲۰ که کووید ۱۹ در سرتاسر جهان شیوع پیدا کرد، اختلال بزرگی در سیستم اجتماعی-اقتصادی و سلامت در سطح جهان ایجاد شد. میلیون ها نفر در این بیماری همه گیر جان باختند. شرایط سختی بود و مردم نمی دانستند چگونه با آن کنار بیایند.

در آن زمان کشاورز متوجه شد که کارگران کمیاب هستند که با او همکاری کنند تا از انتشار این بیماری جلوگیری کنند. بنابراین، او با ایالت ماساچوست همکاری کرد تا نیروی کارش افزایش یابد و بتواند به مردم در تنگنا خدمت کند.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر