دفیبریلاتور کاشته شده ممکن است توسط دستگاه های پیشرفته آسیب ببیند


دستگاه های کاشته شده شما می تواند برای شما بسیار مضر باشد. چگونه بدانیم؟ هنگامی که بیش از حد به یک ضربان ساز یا دفیبریلاتور نزدیک بودند، محققان سوئیسی دریافتند که Apple AirPods Pro، Microsoft Surface Pen و Apple Pencil می توانند به طور لحظه ای ایمپلنت را پرتاب کنند.

دفیبریلاتور کاشته شده ممکن است توسط دستگاه های پیشرفته آسیب ببیند

کورنتین فری، محقق ارشد این مطالعه گفت: «این دستگاه‌ها قرار است توسط یک میدان مغناطیسی به اندازه کافی قوی از خارج از بدن غیرفعال شوند. او یک مهندس محقق در موسسه مهندسی پزشکی و انفورماتیک پزشکی دانشگاه علوم کاربردی و هنر شمال غربی سوئیس است.

دفیبریلاتور کاشته شده ممکن است توسط دستگاه های پیشرفته آسیب ببیند

به گفته فری، هنگامی که یک ضربان ساز تداخل مغناطیسی را تشخیص می دهد، به جای ضربان قلب برنامه ریزی شده، به حالت ضربان از پیش تعیین شده تغییر می کند، که مضر نیست.

با این حال، در مواجهه با چنین تداخلی، یک ایمپلنت دفیبریلاتور به طور کامل خاموش می شود.

علاوه بر این، به گفته فری، اگر بیمار ریتم قلبی غیرطبیعی داشته باشد که ممکن است باعث توقف قلب شود، نمی تواند فعال شود.

هنگامی که یک ضربان قلب نامنظم ایجاد می شود، یک دفیبریلاتور کاشته شده یک شوک الکتریکی به قلب وارد می کند تا ریتم طبیعی قلب را بازیابی کند. اگر دستگاه قابل حمل را به دستگاه کاشته شده نزدیک کنید، ممکن است درمان دفیبریلاتور دچار مشکل شود؟

فری افزود: اگر دفیبریلاسیون در این شرایط ضروری باشد، ممکن است مرگ ناگهانی قلبی رخ دهد. به گفته کارشناسان، این مشکل احتمالی قبلا در سایر گجت های الکترونیکی از جمله آیفون ۱۲ پرو مکس دیده شده بود. در حالی که هشدار دهنده است، خطر آسیب قابل توجه یا مرگ ناشی از تداخل مغناطیسی دستگاه ها کم است.

به گفته رئیس برنامه فلوشیپ الکتروفیزیولوژی قلب بالینی در موسسه قلب دانشکده عروق و پزشکی دانشگاه پیتسبورگ، دکتر. مارک استس ادعا کرد که؛ هنگامی که گجت از ایمپلنت قلبی جدا می شود، اثر مغناطیسی ناپدید می شود و ایمپلنت عملکرد عادی خود را از سر می گیرد.

استس گفت: “شما باید همزمان با یک تلاقی عجیب آن آهنربا با ابزار تداخل داشته باشید و یک آریتمی تهدید کننده زندگی داشته باشید.” احتمال ابتلا به هر گونه بیماری تهدید کننده زندگی فوق العاده اندک است.

علاوه بر این، طبق گفته استس، هیچ مرگ یا جراحتی در دنیای واقعی در نتیجه این ابزارهای قابل حمل ثبت نشده است. “محققان یک نکته قابل توجه را مطرح می کنند که برخی از تجهیزات الکترونیکی پتانسیل تعامل با آن را دارند استس خاطرنشان کرد: ضربان سازها و دفیبریلاتورها،

استس همچنین اظهار داشت که اثرات بد واقعی از آن تعامل مشاهده نشده است. “این یک اتفاق کم احتمال است.” با این وجود، دکتر Johanna Contreras، متخصص قلب در بیمارستان Mount Sinai در شهر نیویورک، نگران است که میدان های مغناطیسی دستگاه ها با برنامه ریزی ایمپلنت های قلبی مشکل داشته باشد.

این باعث می‌شود که حتی پس از حذف ابزار از کار به درستی متوقف شوند. “ممکن است. بعید است که اگر آهنربا برداشته شود این اتفاق بیفتد، اما هرگز نمی دانید. “

به گفته Contreras، تعاملات احتمالی بین دستگاه های مجهز به آهنربا و ایمپلنت های قلبی باید توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده بررسی شود.

به گفته فری و همکارانش، سایر ابزارهای شخصی مانند ساعت های هوشمند و سیگارهای الکترونیکی، این گجت ها باید برای اطمینان از عدم تداخل با ایمپلنت های قلبی آزمایش شوند.

بر اساس Estes، افراد ممکن است در عین حال با نگه داشتن هر یک از تجهیزات خود حداقل ۵-۶ اینچ از ایمپلنت قلبی خود از خود محافظت کنند.

استس توضیح داد: “بیشتر ضربان سازها و دفیبریلاتورها در پشت استخوان ترقوه چپ کاشته می شوند.” استس به مردم توصیه کرد تلفن یا سایر وسایل الکترونیکی خود را در جیب خود حمل نکنند.

استس گفت: «اگر افراد روی تخت می‌نشینند، نباید از آی‌پد خود در نزدیکی گجت روی سینه‌شان استفاده کنند. تحقیقات جدید در تاریخ ۱ مارس در Circulation: Arrhythmia and Electrophysiology منتشر شد. بیشتر اطلاعات در مورد ضربان سازها و دفیبریلاتورهای کاشته شده را می توان در مؤسسه ملی سلامت در ایالات متحده یافت.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر