دستمزد میلیاردی «آقای دوئر» برای یک فیلم


دستمزد تام کروز برای بازی در فیلم جدید «تاپ گان: ماوریک» حداقل ۱۰۰ میلیون دلار است.

به گزارش صبح به نقل از آرت تودی، «تاپ گان: ماوریک» که تاکنون با فروش ۱.۲ میلیارد دلاری به پرفروش ترین فیلم کارنامه تام کروز در گیشه تبدیل شده است، دستمزدی نجومی نیز از این بابت به دست آورد. این ستاره ۶۰ ساله در سینما نیز حضور خواهد داشت و طبق گزارش ها دستمزد ناخالص این بازیگر بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار به اضافه درصدی از فروش گیشه و همچنین سود حاصل از نمایش آینده او در سیستم های نمایش آنلاین خواهد بود.

کروز برای بازی در فیلم اکشن تاپ گان مبلغ ۱۳ میلیون دلار پیش پرداخت دریافت کرد، اما بخش بزرگی از سود به قرارداد او بستگی دارد که شامل درصدی از فروش باکس آفیس نیز می شود.

«تاپ گان: ماوریک» تاکنون ۱.۲۴ میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروخته است که ۶۲۰ میلیون دلار آن از سینماهای آمریکا بوده است و استقبال تماشاگران از این فیلم همچنان ادامه دارد. این فیلم پرفروش ترین فیلم اکران شده در سال جاری تاکنون بوده و نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای آمریکا نیز می باشد.

قسمت جدید تاپ گان که با بودجه ۱۷۰ میلیون دلاری ساخته شده است درباره پیت میشل (تام کروز) است که پس از ۳۰ سال به عنوان یک خلبان ارشد نیروی دریایی نشان داده می شود. برای تست جدید ویژگی اصلی فیلم «تاپ گان» تونی اسکات در سال ۱۹۸۶ به سینماها آمد و ۳۵۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت.

دستمزد ۱۰۰ میلیون دلاری تام کروز رکورد زده است

دستمزد ۱۰۰ میلیون دلاری تام کروز یکی از بزرگترین دستمزدهای بازیگری برای حضور در یک فیلم محسوب می شود که معادل دستمزد ۱۰۰ میلیون دلاری ویل اسمیت برای «مردان سیاه پوش ۳» است. دنیل کریگ برای بازی در دو قسمت از فیلم “چاقو” بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دریافت کرد.

پرداخت چنین دستمزدهای نجومی به بازیگران این روزها امری نادر است، زیرا فیلم های ابرقهرمانی برای بسیاری از سینمادوستان امروزی جذابیت بیشتری نسبت به بازیگران مشهور دارند.

ورایتی گزارش داد که تام کروز چنین قراردادی را برای کار بر روی دو قسمت بعدی ماموریت غیرممکن امضا کرده است و بخش کوچکی از دستمزد اولیه خود را که بیشتر آن را از فروش باکس آفیس می گیرد، می گیرد.