دزد بانک ملی به عمه ۵۰ میلیونی هدیه داد!


صبح روز دوشنبه ۱۶ خردادماه کارکنان واحد بانک ملی دانشگاه با مراجعه به محل کار خود متوجه ناباوری محتویات ۱۶۸ صندوق سپرده بانکی شدند. کارآگاهان با اطلاع از این خبر راهی محل شدند و تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.

به گزارش صبح ایران، بررسی ها نشان داد سارقان بامداد ۱۳ خرداد پس از خروج از پارکینگ و انجام سرقت وارد بانک شده اند.

آنها پس از قطع کردن درب ورودی با دستگاه هوایی آن وارد محوطه صندوق شدند و ۱۲ ساعت بعد با سرقت ۱۶۸ صندوق از بانک خارج شدند.

این در حالی است که بررسی های پلیسی نشان می داد اعضای این باند همان سارقانی هستند که ۱۵ اردیبهشت ماه وارد شعبه تجارت بانک البحر شده بودند اما به دلیل خاموش نکردن دوربین ها و آژیرها، سرقت ناقص ماند.

تاریخ در مازندران

پس از بررسی مشخص شد این سارقان سال گذشته نیز به بانک قیم شهر مازندران دستبرد زده و با تخریب دیوار و سرقت ۶۰۰ میلیون تومان اسکناس وارد بانک شده اند.

متهمان خیلی زود دستگیر و روانه زندان شدند، اما پس از گذراندن چندین ماه در زندان با قرار وثیقه، دست به دزدی از بانک ها زدند.

۱۰ نفر از اعضای این باند در تهران و شهرستان های همجوار دستگیر و سه نفر از آنها در ترکیه بودند. بررسی ها نشان داد سرکردگان این باند سه برادر با یکی از بستگانشان هستند.

یکی از متهمان در جریان تحقیقات گفت: در خیابان بش شمیران خانه ای موقت با اسناد جعلی اجاره کردیم.

پاتوق نزدیک به سرقت ها بود و پس از اجرای نقشه سرقت دوم دوباره به پاتوق رفتیم. وسایل دزدیده شده را روی تخت گذاشتیم و از آنها فیلم و عکس تهیه کردیم.

فرآیند سرقت

وی ادامه داد: سپس به دو نمایشگاه خودرو رفتیم و با پرداخت ۱۸۰ سکه دو خودروی خارجی از دو نمایشگاه خریدیم. به غیر از ۱۸۰ سکه، ۳۰۰ میلیون تومان از این سکه های سرقتی را خرج کردیم.

۲۵۰ میلیون تومان بدهی هایمان را دادیم و ۵۰ میلیون تومان دیگر را به عنوان هدیه تولد به خاله دادیم.

متهم جوان گفت: مقداری از طلاهایی که در فرودگاه توسط اقوام و دوستانمان کشف شده بود قرار بود به عنوان طلای شخصی و مقدار دیگر نیز با کمک یک قاچاقچی از کشور خارج شود. “

با توجه به اینکه متهم از وسایل سرقتی عکس و فیلم گرفته است، تحقیقات در خصوص علت این پرونده ادامه دارد، ضمن اینکه بررسی اظهارات مالباختگان و تطبیق آن با اموال مکشوفه چند هفته زمان می برد.