در گذر تاریخ/ روز زشت فوتبال ایران با بازیکنان تیم ملی گفت و گو کنیم!


۱۸ سال پیش در چنین روزی تیم ملی ایران در چارچوب مسابقات قهرمانی ملت های آسیا ۲۰۰۴ که در چین برگزار شد به مصاف عمان رفت.

به گزارش بامداد، پس از اینکه تیم ملی ابتدا با دو گل از عمان عقب افتاد، بازیکنان ایران کمی دچار اختلال روحی شدند.

پس از یک ضد حمله، رحمان رضایی و علی بدوی دو مدافع تیم ملی با هم درگیر شدند و ضرباتی در وسط رد و بدل شد.

خوشبختانه داور به این اتفاق توجهی نکرد و این دو بازیکن از زمین بازی اخراج نشدند و ملی پوشان در لحظات از دست رفته توانستند با شوت محمد نصرتی بازی را به تساوی بکشانند.

در ادامه این دیدار رضایی و بدوی دو دیدار و محمد نصرتی نیز به دلیل مصدومیت عمدی حریف چهار دیدار محروم شدند.

اگر داور در این دیدار هوشیار بود، تیم ایران در اواسط بازی به ۸ بازیکن کاهش می یافت و به احتمال زیاد بازی را مساوی نمی کرد و در همان دور گروه از مسابقه کنار می رفت. دور مسابقه

علی بدوی و رحمان رضایی بازیکنان تیم ملی یکدیگر را کتک زدند.

به نقل از داستان علی بدوی

اسنا نوشت: علی بدوی بازیکن سابق تیم ملی درباره درگیری با رحمان رضایی در بازی های آسیایی ۲۰۰۴ و مشت به گوشش می گوید:

ما در آن زمان در اردوی آلمان بودیم و قرار شد برای یک بازی دوستانه به اتریش برویم که رحمان، حسین کعبی و محمد نصرتی مدافعان آن بودند.

در همان مسابقه و پس از گرفتن توپ، بازیکن حریف ضربه ای به رحمان زد و توپ را وارد دروازه کرد و در آن زمان رزایی، الکعبی و نصرتی به همین دلیل مقابل من قرار گرفتند.

در این بازی رضایی بر سر من فریاد زد و من به او گفتم رحمان چرا جیغ می زنی؟ بعد از این مسابقه برای ادامه اردو به آلمان برگشتیم و وقتی رضایی به برانکو گفت بدوی با من صحبت کرد و برانکو من را فرستاد تا ببینم چه اتفاقی افتاده است.

میانجی گری برونک

من هم نزد او رفتم و برانکو به من گفت بین تو و رحمان چه گذشت.

من هم گفتم رحمان وقتی توپ را خراب می کند تلفن را به من و دیگر مدافعان می بندد که برونکو به من گفت این در ذات ایرانی هاست که وقتی توپ را خراب می کنند خودشان را مقصر نمی دانند، آنها را مقصر می دانند. بقیه و بهتره دیگه با رحمان بحث نکنم من هم قبول کردم.

در همان سال در مسابقات قهرمانی آسیا با تیم ملی عمان بازی کردیم. من مدافع چپ بودم و نگذاشتم هافبک حریف در بازی حرکت کند و خیلی خوب بازی کردم.

رحمان ریزایی حریف را اشتباه قضاوت کرد که بعد از آن با فریاد به سمت من آمد و من به او گفتم این چه ربطی به من دارد، جیغ نزن، بعد مرا هل داد و من هم او را هل دادم. سپس رحمان مرا زد و سیلی به صورتش زد.

بعد از این اتفاق، برانکو بعد از یکی دو دقیقه جایگزین من شد.