دریافت کننده حقوق بازنشستگی خوانده شود تاریخ پرداخت مابه التفاوت حقوق اعلام شد


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آغاز واریز مابه التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان برای روزهای ۲۵ و ۲۶ خرداد خبر داد.

به گزارش صبح به نقل از اخبار اینترنتی، میرهاشم موسوی در حاشیه حضور در شبکه خبری سیما به تشریح تصمیم افزایش مستمری های سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت: برای افزایش مستمری ها قانون داریم و میزان آن افزایش حقوق باید بر اساس مواد ۹۶ و ۱۱۱ باشد. پیشنهاد قانون تامین اجتماعی به هیات وزیران.

در اصل ۹۶ بر افزایش حقوق بازنشستگان بر اساس هزینه زندگی و در اصل ۱۱۱ تاکید شده است که حداقل حقوق بازنشستگان نباید کمتر از حداقل دستمزد باشد تا با رویکرد عادلانه به بازنشستگان حداقل استانداردهای زندگی حفظ شود.

بیشتر بخوانید: فوری; دولت بازنشستگان را غافلگیر کرد!

وی افزود: پیشنهاد ما حفظ همان حداقلی بود که با تصویب دولت به دست آمد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ابلاغیه هیات وزیران دارای چندین سطح تدریجی است، گفت: با سطح اول افزایش ۵۷.۴ درصدی در سال جدید برای حداقل، حداکثر، حداقل و حداکثر مستمری بگیران خواهیم داشت. “

البته سطح درآمد پایین ممکن است حتی بیش از ۵۷.۴ درصد افزایش یابد، زیرا در مصوبه دولت مقرر شده حداقل دستمزد کمتر از پنج میلیون و ۵۸۰ هزار تومان نباشد.

هر چه درآمد کمتر باشد، افزایش بیشتری خواهد داشت

موسوی ادامه داد: حداقل دستمزد را ۵۷ درصد سطوح درآمدی افزایش می دهیم که این کار را علاوه بر مسکن انجام می دهیم و اگر به رقم مذکور نرسیدیم آن را به پنج میلیون و ۵۸۰ هزار متمایز می کنیم. تومان، پس بگو دریافتی ما.» میزان افزایش بیشتر خواهد بود.

از طرفی ممکن است برای برخی افراد این افزایش کمتر از این باشد، اما به طور متوسط ​​تخمین می زنیم که به طور متوسط ​​۵۱ درصد رشد حداقل دستمزد داشته باشیم.

حقوق خانواده و فرزندان نیز به این مبلغ اضافه می شود و حداقل دستمزد مستمری بگیر دو فرزند را حدود شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد می کنیم.

وی با بیان اینکه سطح بعدی این مصوبه مربوط به حداقل حقوق ۱۰ میلیون تومانی فوق الذکر است، گفت: حقوق این افراد علاوه بر مبلغ ثابت ۶۵۰ هزار تومانی کمک معیشت ۱۰ درصد افزایش می یابد. ما حدود ۲۰ نفر را تخمین می زنیم و درصد افزایش می یابد.

این مبلغ ثابت ۶۵۰ هزار تومان تا سقف ۱۰ میلیون تومان را پر می کند. به عنوان مثال اگر فردی ۹ میلیون تومان با افزایش ۱۰ درصدی دریافت کند، حقوق او به ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می رسد و ۱۰۰ هزار تومان دیگر به ۱۰ میلیون تومان اضافه می شود. برای آخرین تراز و حقوق بالای ۱۰ میلیون تومان ۱۰ درصد افزایش در نظر گرفته شد.

۷۰ درصد از بازنشستگان ما MINIMUM، MINIMUM و MINIMUM هستند

وی گفت: حدود ۷۰ درصد حقوق بازنشستگی ما حداقل و حداقل است که افزایش خوبی برای این گروه به میزان ۵۷.۴ درصد است. یک میلیون تومان در اسفند ۱۴۰۰ این عدد به حدود پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

موسوی افزود: البته علاوه بر این، حق خانواده و فرزندان باید به تصویب هیات امنا برسد و پس از اعلام این مبالغ، آن بندهای جانبی نیز مشمول مقررات خواهد شد.

وی گفت: طبق ماده ۹۶ این مصوبه باید بتواند هزینه های زندگی را که معیاری برای سنجش نرخ تورم است تامین کند و این افزایش متناسب با نرخ تورم اتفاق افتاده است. اما به طور کلی، ما متعهد هستیم که شرایط پرداخت بازنشستگان را مطلوب تر کنیم.

زمان بازپرداخت بدهی

وی در خصوص پرداخت معوقات نیز گفت: اجرای برنامه احکام جدید فرآیند پیچیده ای است و انتظار داریم چهار یا پنج روز طول بکشد. برنامه ما این است که از آنجایی که پرداخت ما از ۲۰ هر ماه به ترتیب حروف الفبا شروع می شود، روال معمول ژوئن خود را ادامه می دهیم و تخمین ما این است که اولین مابه التفاوت مربوط به ژوئن را از ۲۵، ۲۶، و آوریل واریز کنیم. . ممکن است در دو ماه آینده تسویه شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص توسعه پوشش بیمه همگانی گفت: امروز حدود ۷۳ درصد از جمعیت کشور از بیمه تامین اجتماعی بهره مند هستند که از این تعداد حدود ۵۲ درصد تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که یکی از رویکردهای ما توسعه بخش دولتی، پوشش بیمه ای بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی است.» در ۶ ماهه دوم سال گذشته حدود ۷۰۰ هزار نفر را تحت پوشش بیمه قرار دادیم که بخشی از آن در قالب بیمه جامع خانواده های ایرانی بود و خواهیم داشت. این طرح را ادامه دهید