درک فواید آگونیست های اپیوئیدی در سرکوب سرطان خون


بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان خون هستند و روش های سنتی درمان شامل شیمی درمانی است. این گزینه مناسبی برای بیماران مسن نیست و معمولاً در بیشتر موارد نتیجه ضعیف است. کارشناسان احساس می‌کنند که نیاز به توسعه درمان‌های هدفمند وجود دارد که می‌تواند در بیمارانی که قادر به انجام شیمی‌درمانی نیستند، بهتر عمل کند.

درک فواید آگونیست های اپیوئیدی در سرکوب سرطان خون

در مطالعات اخیر، نشان داده شده است که آگونیست های گیرنده مواد افیونی در سرکوب سلول های AML در بیماران مبتلا به سرطان موفق بودند. به خصوص OPA1 در این زمینه تاثیر خوبی از خود نشان داد و کارشناسان امیدوارند در آینده نزدیک از آن برای درمان بیماران سرطانی استفاده شود. این قبلاً توسط FDA تأیید شده است و برای درمان اسهال استفاده می شود.

درک فواید آگونیست های اپیوئیدی در سرکوب سرطان خون

کارشناسان اکنون مطمئن هستند که آگونیست های مواد افیونی پتانسیل درمانی در مقابله با سرطان خون دارند. نه تنها این، بلکه می تواند در سایر درمان های سرطان نیز استفاده شود، زمانی که مکانیسم های مولکولی مشابه هستند.

بسیاری از مردم از سرطان خون در ایالات متحده رنج می برند، و این یک نوع سرطان بسیار شایع است. در حالی که تشخیص سرطان در مراحل اولیه یک چالش بزرگ است زیرا اکثر افراد تا زمانی که بیماری پیشرفت بیشتری نکند، طبیعی به نظر می رسند. در بیشتر موارد، تشخیص در مرحله بعدی اتفاق می افتد و این تأثیر زیادی بر نتیجه نهایی دارد. اکثر بیماران مسن قادر به بهبودی از این بیماری نیستند و همچنین به دلیل روش های درمانی موجود رنج زیادی می کشند.

اگرچه شیمی درمانی یک گزینه عالی برای درمان انواع مختلف سرطان است، اما معایب خاص خود را دارد. بدن را ضعیف می کند و بسیاری از افراد سالم نیز به دلیل این درمان دچار عوارض جانبی می شوند. اگر بیمار از سایر شرایط همراه، همه چیز می تواند بدتر شود و پزشکان ممکن است مجبور شوند دوز را کاهش دهند یا درمان را برای مدتی متوقف کنند. حتی در کودکان، این درمان توصیه نمی شود زیرا آنها معمولاً سیستم ایمنی ضعیفی دارند.

با این حال، در حال حاضر هیچ روش بهتری در دسترس نیست و کارشناسان احساس می‌کنند که روش‌های جدیدی در آینده نزدیک ظاهر خواهند شد. رویکرد هدفمند برای رسیدگی به سلول های سرطانی بهترین گزینه خواهد بود زیرا این کار عوارض جانبی کمتری خواهد داشت و نتیجه در این شرایط بهتر خواهد بود. در اکثر درمان‌های مرسوم مانند پرتودرمانی و شیمی‌درمانی، سلول‌های سالم اطراف سلول‌های سرطانی نیز آسیب می‌بینند و بدن دچار شوک می‌شود. این می تواند سیستم ایمنی را تضعیف کند و بیماران برای مدت طولانی از سرکوب کننده های ایمنی استفاده می کنند.

در این شرایط، بیماران سرطانی در برابر سایر عفونت ها آسیب پذیرتر می شوند. جدای از آن، آنها از عوارض جانبی مختلفی نیز رنج می برند که می تواند تا ماه ها پس از درمان ادامه یابد. مدت زمان کلی درمان سرطان حدود یک سال است و عوارض جانبی در برخی موارد ممکن است بیش از یک سال طول بکشد. به همین دلیل، یک رویکرد هدفمند گزینه بهتری برای کنترل رشد سرطان در اکثر بیماران خواهد بود.

هنگامی که صحبت از بیماران مسن می شود، روش های جدید درمانی باید بر کاهش رشد سلول های سرطانی تمرکز کنند تا بیماران بتوانند برای مدت طولانی تری زنده بمانند. جدای از آن، زمان کافی برای کنترل استرس ناشی از درمان به بیمار می دهد. زمانی که رشد سلول های سرطانی بدون ایجاد عوارض جانبی کند شود، بدن در موقعیت بهتری برای مقابله با بیماری خواهد بود.

روش های جدید درمانی گزینه های متفاوتی را برای پزشکان برای درمان بیماران مبتلا به سرطان خون باز می کند. این مطالعه نشان داده است که روش‌های نوآورانه درمانی می‌تواند برای درمان انواع مختلف سرطان‌ها بدون ایجاد عوارض جانبی بسیار مؤثر باشد. به این ترتیب، حتی در بیماران مسن مبتلا به سرطان خون، نتیجه بهبود خواهد یافت.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر